Преводачи за чужденците в България

  • 2 196
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 878
Една българка , женена за норвежец, живееща в едно българско село с цялото си семейство, току що се оплака в новините по БТВ, че се чувствала изолирана от хората в селото тъй като много малко от бабите и дядовците не знаели английски. Та нейното предложение беше ,общините да назначават  преводачи в селата ,където живеят чужденци.
Тези баби и дядовци, как не ги е срам и не говорят английски, пак се изложихме!

# 1
  • Мнения: 107
Като не й харесва, да си ходи в Норвегия. Или мъжът и децата й да научат български.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Joy

И аз очаквам това-  ако отида да живея в Англия да ми бъде назначен личен преводач

# 3
  • Мнения: 677
Българка, изолирана от неговорещи английски селяни? Нещо ми се губи, искам линк.

# 4
  • Мнения: 2 199
Ами да беше дошла в нашето село, моята баба говори перфектнУ английски  Joy

# 5
  • Мнения: 4 700
Да бе, как може бабите и дядовците да не zнаят английски. цъ цъ цъ

Е то бива претенции, ама тия прекаляват.

# 6
  • Мнения: 1 878
Българка, изолирана от неговорещи английски селяни? Нещо ми се губи, искам линк.

Сори, нямам, дадоха го по новините! Някоя съфорумка , ако знае, да помогне Hug

Да добавя: жената се оплака също, че нямало достатъчно забавления, ако можело да се организира нещо по-така, като лов напр. Joy Joy

# 7
  • Мнения: 5 710
Доброволците на Корпуса на Мира в такива селца проговарят за 2 месеца български. И то говоря за тъпи американци.
Излага се тоя норвежец, значи.
Не вярвам, чак да се е оплакала женицата, сигурно нещо в контекста ти се губи.

# 8
  • Мнения: 1 878
Доброволците на Корпуса на Мира в такива селца проговарят за 2 месеца български. И то говоря за тъпи американци.
Излага се тоя норвежец, значи.
Не вярвам, чак да се е оплакала женицата, сигурно нещо в контекста ти се губи.



Много сериозно си говореше жената, аз заради това пуснах темата!

# 9
  • Мнения: 5 710
А тя защо не превежда на мъжа си, или и тя е жив зян по английски/норвежки?

# 10
  • Мнения: 804
Българка, изолирана от неговорещи английски селяни? Нещо ми се губи, искам линк.
Беше в ВТV новините и беше смехотворно. Не си струва дори да коментираме това безумие.
Предлагам петиция - За всеки българин по света - личен преводач! Какво ни мъчат гадините да им знаем езика.

# 11
  • Мнения: 5 710
Тая мацка нещо е слънчасала явно.

# 12
  • Мнения: 4 700
Цитат
Предлагам петиция - За всеки българин по света - личен преводач

Съгласна. Макар че вече и немския диалект научих, нама да откажа преводач.  Laughing

А пък тия от БТВ как мóже да се иzлагат да пускат такива глупости??? Толкова ли няма с какво да си zапълнят времето?  ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 370
На това му викам "изгубени в превода".
Хем на село в кравите, хем английски от пенсионери-еееее, ми не можем хем туй в онуй, че и душата в Рая.
Като иска да и говорят под път и над път-да доде на жълтите павета. Flutter

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
Да, бе! Просто се изумих от мегатъпия репортаж на БТВ  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт