Как празнувате имен ден?

  • 1 867
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте,сина ми скоро има имен ден за първи път и се чудих как е по-удачно да го празнуваме.То че ще е с бабите и лелите -ясно.Но дали да ги поканя на обяд /със салати,ракии и манджи/ или само на следобедна среща-кафе,безалкохолно,сладки,ядки и мезета.А и ми се струва,че може да правим прощъпулник скоро,та да ги обединим.
Кажете вие...

# 1
  • Мнения: 3 929
Празнувах го както всички останали празници - подобаващо, с гости, маса и почерпка. Що се отнася до обединяването на прощъпулника и именния ден, аз не бих ги обединила, но всеки сам взима решението за себе си. Най-важното е да си изкарате хубаво и весело.

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Нашият първи имен ден беше когато бебчо беше на 4 месеца  Mr. Green
Нищо не правихме , пък и едва ли ще правим. Има имен ден на Коледа........ Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 6 438
Има имен ден на Коледа........ Heart Eyes
Адашче  Hug

Имен ден-ако е по-голям като празник(Ивановден,Йордановден,Гергьовден) си го празнуваме като рожден ден  Mr. Green
Иначе мисля,че идеята за следобедно кафенце и нещо за душата е супер.А ако има начин да ги обединиш с прощапулника,още по-добре.  Peace

# 4
  • Мнения: 864
Празнуваме го семейно,с много обич и усмивки  Hug

# 5
  • Мнения: 1 919
Имения ден на сина ми го съчетахме с кръщенето, то беше по обяд.След обяд поканихме кръстниците и гости...започнахме на кафе и сладкиш и към 18 часа започнахме с ракиите и салатите, вечерята. Сама прецени кое ще ти е по удобно.весел празник ви желая!

# 6
  • Мнения: 3 069
Събираме се най-близките от семейството.
А с приятели празнуваме отделно.

# 7
  • Мнения: 1 586
Хриси има имен ден на Коледа, дядо му също, празнуваме с вечер както си трябва! Laughing

# 8
  • Мнения: 4 965
Ние празнуваме няколко пъти: Ванеса празнува на Ивановден и на Цветница (на Ивановден празнуват също майка ми и баща ми - имената им нямат нищо общо помежду си и с това на Еса, но е голям празник - събираме се у нашите с роднини, гощавки и т.н.; на Цветница е ясно - излизаме, ходим на църква, понякога празнуваме и заедно с кумата, събираме се с приятели - и в двата случая май празникът засега е за големите  Mr. Green); Кристияна празнува на Коледа (тогава съчетаваме "много в едно" - просто това ни е традиционно и поне 2 дни празнуване - задължително на 25-ти и на 26-ти сме на 2 обяда у двете баби, а вечерта на 25-ти си правим само наше семейно тържество специално за именния ден, защото самата Коледа и подаръците отбелязваме още на 25-ти сутринта). На Кръстовден пък празнуват и 2-те (Кика и като имен ден, а двете като наречен на тях ден, защото това беше датата, на която трябваше да се родят - те подраниха с повече от месец - тогава организираме детски празник; най-често на вилата правим барбекю, купуваме торта и празнуваме с брадовчедите на децата).

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И на нас ни предстои, но смятам да е в тесен семеен кръг Laughing
Предишния имен ден беше на 1ден Mr. Green и все още бяхме в болницата Laughing

# 10
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  И моят син ще има имен ден в краят на месеца.Миналата година не сме правили нищо специално.Тази година мисля да почерпя в яслата,а вечерта да събера приятели да празнуваме.Може да взема торта.Останалата част от "менюто" ще са хапки,мезета и алкохол.

# 11
Да,да,аз по-скоро питах как е по-удачно -лека почерпка или истинска вечеря?Иначе ,че ще се отбележи,ще се отбележи.

# 12
  • Мнения: 9 814
Имения ден празнуваме в тесен семеен кръг.

# 13
  • Мнения: 4 784
Аз съм ЗА леката следобедна почерпка, но все пак зависи от времето, с което разполагаш, кога спи детето ти и кога ще имаш време за подготовка.

# 14
  • Мнения: 719
Имения ден празнуваме в тесен семеен кръг.

И ние така. Баби, дядовци....
А РД е купон с приятелчета. Peace

А за вида на почерпката зависи от времето което имаш, възможностите, желанието.....
Важното е да сте заедно и детето да се чувства добре. Hug

Общи условия

Активация на акаунт