Мами виенчанки сънуват мелби и торти - 20

  • 23 884
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Vienna
  • Мнения: 261
а3 да си при3ная не съм писала никакви бевербунги и не съм ходила на интервюта. В медицината неЩата стават или автоматично или с връ3ки. По принцип съм на мнението на свити. Във Виена света е много малък и всички от един бранШ малко или много се по3нават. Траи си малко и се опитаи да иzвлеЧеШ пол3а от слуЧилото се.
3а бевербунг има цели курсове. И не само zа това. От WAFF ти плаЩат определени курсове 3а Wiedereinstieg.
http://www.waff.at/
ОбЩо в3ето колкото повече опит и специални квалификации имаШ толкова по добре. В един момент вече работодателите Ще се надпреварват zа тебе с предложения.
От WAFF бях много въ3хитена въпреки Че при мене стана малко гаф. На всиЧките ви го препоръЧвам.

# 46
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!
Гледам, че има писали преди мен, но още не сме пили ободрителна напитка, така че bitte sehr   Coffee

На нас ни се идва на среща, ама в такъв ранен час няма как да се класираме. Тали в момента все още  smile3524

На Свити и Надин, приятна почивка и весело изкарване! Да натрупате тен и вместо нас!  sun

Гале, скорошно оправяне! Не можаха да ви подминат и вас гадостите дето върлуват из родината!
Как е Мимката?

Илианка, много се смях вчера за монтьорите! Ми ти какво искаш от хората, видели са готина мадама и да си затворят очите ли?  newsm53

# 47
  • Мнения: 413
Susan - направо ме разсмя с обувките на 33 градуса...но наистина не може да се кандидатираме за някоя отговорна и изискваща външен вид работа и да отидем с дънки и джапанки. То или ни идва отвътре това поведение или сме посредствени   Laughing

Леден облак, за Ваф имат определени условия, които трябва да се ерфюлен, не може една туркиня сричаща с първо/второ ниво да отиде да се бевербва. Чичо ми беше ходил там, а той говори немски, знае много думи, но граматиката му куцаше - отговорът който получи е да отиде едва когато говори гладко и безгрешно немски.  А и това във Вафф е само за такива, дето нямат много квалификации и образования.

Жени, мерси за кафето, пак няма да се срещнем, ще се задоволяваме с телефонните обаждания.

# 48
  • Мнения: 957
и питат доста неща-силните и слабите ти страни,как се виждаш след 5 или 10 години

Ейййй, повръща ми се от подобни въпроси!!!
Това дъвкане на безкрайни глупости по интервютата не мога да го понасям. Хареса ми на мъжът ми как мина интервюто за работа. Няколко практически задачи,  малко теория, малко формули и изчисления. В последствие се оказа, че са го взели, защото е предложил оригинални решения на практическите въпроси и им е рашил задачите, а другите не са се справили. Иначе отговорите на интервютата с четене на 1-2 книжки за бевербване могат да се заучат и в никакъв случай не дават вярна представа какво може един човек и какво не.


...продължение на войната с майка ми ( ех, защо са толкова скъпи самолетните билети!)...
Съкратила съм им живота с 15 години. Интересно как го изчисли newsm78

# 49
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ето ме пак!

Днес пак излезе несериозна работа  или някой от вас ядоха торти все пак?
Нали щеше уж към обяд да е срещата, а после изведнъж стана в 10:30?
Както и да е, надявам се скоро да се видим, пък дали на по торта или на по нещо друго е все тая!

Ех, това Уомбатче ще ме умори, всеки ден само нерви си образува!   remybussi
Недей така Илианка, ми вземи открий нещо положително в родната действителност, ако ли пък не, хващайте с Бомбю предсрочно самолета и zurück nach Wien!

Якобс, много жалко, че пак не ни се усмихна щастието да се видим на живо, а не само по снимки!

# 50
  • Мнения: 153
A, много сме си сериозни и торти ядохме, някои и по 2  eat
Който пропусна, може само да съжалява  Wink
Жени, що не каза кога ти е удобно, ние бяхме до 14h в градината на розите, можеше да се видим Hug

# 51
  • Мнения: 413
A, много сме си сериозни и торти ядохме, някои и по 2  eat
Който пропусна, може само да съжалява  Wink

   

Не помислихте ли за талията, че по две торти  Grinning , ами за здравето?  някой е хапнал и заради мен едно парче, браво
Много ми хареса изказването на Кристиян  /от 1 стр/ "Няма да ям, не искам да искам /да яде торти/"  и аз минавам на неговия принцип.  newsm10

Жени, айде в събота ние двете да си се срещаме за компенсация!
Илиянка - сега бабата и дядото им е писнало, но като тръгнете ще им стане едно скучно и мъчно и скоро пак ще питат кога ще идвате. Това го забелязах  при майка ми и вече и стана навик да пътува до Австрия

# 52
  • Мнения: 6
Dobro utro mami.Dnes parvoto kafe e ot men
Taka e goni me karak.Nyama da vlyaza dva dni vav foruma i vednaga propuskam kupona.To ne 4e moje6e i da stane nyakak,da vi se opla4a v4era na6iya tatko ni pribral po pogre6ka klu4ovete ot vka6ti, izlyazoxme 4ak kogato se zapribira ot rabota.Gorkoto Eme tzyal den v izolatora. I gorkata mama , ve4e govorya s repliki ot film4eto za me4o pux. Pone 100 pati go gledaxme.Neka denyat Vi ne po4va s moite jalbi, no ot utre mai vsi4ki 6te sme potarpev6i .Tri dena  Wear Umbrella. A uj e lyato
/6te sam vi blagodarna ako me nau4ite kak da kiriliziram tova koeto pi6a/  bouquet

# 53
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро  kaffeetrmker_2

Значи все пак хапнахте тортички, че и по две!

Ани, няма проблем мила, не е важно на мен в колко ми е удобно, но като видях, че часа на срещата е сменен с по-ранен, реших че няма смисъл да будя Тали.
Нищо, следващия път!

Якобс, в събота няма да мога, че съм на р. ден на едно лъвче!

Габи и аз веднъж съм била така затворник, но не издържах и привиках таткото да ни отключи, че мен само мисълта, че не мога да изляза е в състояние да ме побърка. За писането има най-горе в дясно едно нещо на което пише ЕN, казва се кредор и то ще ти свърши работа.

# 54
  • Мнения: 323
моля zа съвет има ли във Виена друга генеколожка освен д_р Георгиев,имам предвид българка.

# 55
  • Мнения: 239
Dr. Wolfgang Weinberger
Rennweg 59/1
1030 Wien
Telefon713-85-85

E-Mail dr_weinberger@hotmail.com
http://www.aekwien.or.at/997.py иzлиzа, че говори български. А теб zа какво ти е точно българка?

# 56
  • Мнения: 957

Криси, гИнеколожка Grinning

Не ми се сърдете, ама много ме нерви това грешно писане на "гинеколог".
Аз например постоянно бъркам пълен и непълен член и  ако има някой да ме поправя ще съм му много  благодарна  Sunglasses

Даниел изкара още един кътник и трети е на път плюс един преден. Пак не яде, мрънка, тръшка се, освен това тука днес беше 1000 градуса ...

# 57
  • Мнения: 413
Добро утро, аз съм ококорила ей такива очи   Shocked и сън не ме лови.

До сега месих една питка за здраве, че днес моя син има Имен ден ...и да ви почерпя по едно парче виртуално...а ако някой ходи днес на църквата може лично да я опита.

Женка, заредила съм кафемашината, като станеш само натискаш копчето, разливаш кафето и сервираш на ранобудните   Grinning

# 58
  • Мнения: 6
Zdraveite, pak az 6te razlivam kafeto.Mai sam nai rannobudna.4estit praznik na vsi4ki koito praznuvat ne6to na Bogoroditza a za mene tejak den.Majo mi 6te si e vka6ti 3 dni i mi e zaplanuval sto i edno ne6ta.Taka e kato se ima predvit 4e pak iz4ezvam za bg iska 4oveko vsi4ko da sam svar6ila.
Pitka -mnogo dobra ideya 6to li ne vzema da im spretna i az edna na moite xuni.V4era i bez tova be6e tejak den, vse edno ne sme pravili pro6tapulnik na Emeto- parvo padna ot poslednoto stapalo u nas a posle na detzkata plo6tadka edno xlape na gore dolu neinata vazrast ya natzeli s koleloto si.Mnogo mu doide na xlapeto, a na men i na ba6ta i dva pati pove4e.

# 59
  • Мнения: 236
Привет от Бг. Честито на всички именници!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт