Бромокриптин и спиране на кърма

  • 15 382
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
Моя позната е пила бромокриптин и се е чувствала ужасно. Аз имах доста повече от 20 гр., когато отбих Ива, но не съм пила никакви хапчета. Чай от салвия, цедене по малко и сама си спря.
Можеш да пиеш лецитин, за да избегнеш запушването, от което те е страх.

# 16
  • Мнения: 1 586
И на мен ми изписаха Бромокриптин,но като прочетох листовката и се отказах да го пия,стои си долу в шкафа с лекарствата все още......... Mr. Green,цедих се и кърмата  сама си спря,но аз вече нямах и много

# 17
  • Варна
  • Мнения: 966
На мен никой не ми е препоръчвал да си стягам гърдите. Пък и знам, че някога са правели това, когато са имали много кърма. А пък аз изцедих вчера около 20 г. от двете гърди.  Даже не се цедя всеки ден и не ги чувствам никак напрегнати. Възможно ли е кърмата да спре от само себе си, без медикаменти? Една позната ме наплаши, че се получавал мастит, ако дори имаш капчици кърма.
...
Нагоре някой беше споменал за възобновяване на кърмата след бромокриптин - случва се сравнително често, когато е употребяван за кратък период (10-тина дни), затова често се налага да се взима със седмици. При достинекс няма такъв шанс, той перманетно уврежда способността за производство на мляко за този цикъл бременност и кърмене (няма отражение за следващо бебе обаче).

Аз споменах за това и ти благодаря за информацията. Наистина приемах лекарството 10 и се чудя обаче, защо докторък, който ми ги изписа ми даде този срок на прием при положение, че беше на ясно с това че имам доста кърма, а трябваше да я спра. newsm78

# 18
  • Мнения: 2 334
Аз си спрях кърмата с Бромокриптин и не съм имала никакъв проблем.Накрая и аз имах по 20 гр.за целия ден Sad .Първите два дни се цедях по един път на ден а след това спрях-така ми каза лекарката и всичко беше ок Peace

# 19
  • Мнения: 3 016
Препоръчително е да се пият хапчета за спиране на кърмата .Защото колкото и да нямаш в каналите може да остане . Аз пих Достинекс. Засега това е най доброто на пазара. От бромокриптина   казват, че пада кръвното и на някои жени им прилошава . От Достинекса няма да имаш проблеми -гаранция. Аз изпих 3 хапчета и това беше . Сутрин и вечер по половин .

# 20
  • Мнения: 518
Аз вече повече от месец имам по 20-30 гр кърма от двете гърди. Не се цедя, давам на бебо по един път на ден да суче, защото и мен ме е страх да не получа някакво възпаление. Не усещам напрежение в гърдите и те са ужасно меки, а бебето доста чака докато кърмата слезе и да глътне десетина пъти. Незнам дали трябва да пия хапчета за спиране като е толкова малко , но пък  не вярвам и изведнъж да спре до капка ако не пипам гърдите и не цедя. Тези, които казват,че им е спряла без хапчета напълно ли нямат кърма, или гърди "сълзят"?

# 21
  • Мнения: 4 784
Достинекс е моята препоръка. Аз тях пих и съм много доволна - никакви странични ефекти и много бърз резултат!

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
ПИх Бромокриптин и ми спря ,но след като г свърших пак ми тръгна по малко и после взех Достинекс-3 хапчета  и се оправих.По едно на една седмица.Това са най -силните засега на пазара.Едно хапче струва около 8 лв.

# 23
  • Мнения: 583
Аз вече повече от месец имам по 20-30 гр кърма от двете гърди. Не се цедя, давам на бебо по един път на ден да суче, защото и мен ме е страх да не получа някакво възпаление. Не усещам напрежение в гърдите и те са ужасно меки, а бебето доста чака докато кърмата слезе и да глътне десетина пъти. Незнам дали трябва да пия хапчета за спиране като е толкова малко , но пък  не вярвам и изведнъж да спре до капка ако не пипам гърдите и не цедя. Тези, които казват,че им е спряла без хапчета напълно ли нямат кърма, или гърди "сълзят"?

Не съм си пипала гърдите освен за бучки в началото, след около месец проверих, нямаше и помен от кърма до днес. Но да не забравяме , че всеки организъм е различен.

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз вече повече от месец имам по 20-30 гр кърма от двете гърди. Не се цедя, давам на бебо по един път на ден да суче, защото и мен ме е страх да не получа някакво възпаление. Не усещам напрежение в гърдите и те са ужасно меки, а бебето доста чака докато кърмата слезе и да глътне десетина пъти. Незнам дали трябва да пия хапчета за спиране като е толкова малко , но пък  не вярвам и изведнъж да спре до капка ако не пипам гърдите и не цедя. Тези, които казват,че им е спряла без хапчета напълно ли нямат кърма, или гърди "сълзят"?
Ако спреш да даваш на бебето да суче и не пипаш гърдите, кърмата ще си спре съвсем самичка без да е нужно да правиш каквото и да било - това си е естествен механизъм. Възможно е като минат около 48ч да почувстваш леко напрежение в гърдите - но е възможно и никакви усещания да нямаш (някъде след втората година, когато започнах да оставям дребната на баба й, е оставала да спи там за 2 вечери и макар че сучеше по 4-5 пъти дневно все още, изобщо не съм усещала напрежение за това време, макар че тя си сучеше с гълтане и то съвсем прилично).
Докато бебето суче, дори да е веднъж на ден, някакво количество се произвежда и поддържа, колкото и да е малко - спре ли стимулацията обаче, спира и кърмата.

# 25
  • Мнения: 1 290
Да изтупам тази тема от прахта, само за да споделя и моя опит - как аз спрях кърмата си    Simple Smile
С това искам да помогна и аз на мамите изправени пред този "проблем"
Малко история:
Моето момче цока за последно като бе на 2 год и 2 мес.
Цокаше рядко денем, но винаги (и обед и вечер) заспиваше на гърда.
Нощем се будеше винаги поне по 2-3 пъти да си цокне от мен.
Случи се така, че се наложи да пия лекарства несъвместими с кърменето и тоест - да отбия човечето от раз.
Както разбирате си имах доста кърма за да задоволявам нуждите му.
Принципно съм против всякакви лекарства (дори и т.нар. хранителни добавки), за това вярвах, че кърмата ще си спре естествено сама, както Хедра е обяснила.
Цедях по малко и слагах пресни зелеви листа.
Една вечер обаче (втората) забравих листата в сутиена си. На разсъмване се събудих от подути и много болезнени гърди. Честно казано се уплаших и бях склонна дори да си купя илачи.
Гърдите ми бяха на твърди и много болезнени бучки. Страхувах се, че ще си докарам мастит, но упорито отказвах да изцедя хубаво и да се пристягам.
Съгласих се обаче да си сложа кристалчета камфор в сутиена.
Купих и градинският чай. Приготвих отварата както е написано на опаковката и пих 3 пъти.
Сега гърдите ми са си съвсем меки, без възелчета и бе болки.
Не цедях, не стягах, не пих хапчета
Зела, камфор и градински чай се оказаха за мен печелившата комбинация.
Не знам дали ако имах от чая в самото начало, щях да имам нужда от друго  Peace

Благодаря на всички момичета за помощта на ЛС и разговорите по телефона!

Кърменето вече ми липсва Sad

# 26
  • Мнения: 440
Какъв е точно този градински чай?

# 27
  • Мнения: 1 290
Какъв е точно този градински чай?

Другото му име е салвия.
Безпроблемно се намира в аптеките и магазините за билки.
Из нет-а има доста информация за този чай - ако ти е интересно питай гугъла Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт