хранене с АМ и вода

  • 1 437
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Предлагай по-често, колкото иска толкова да пие, не го ограничавай Naughty
И моя син в началото не пиеше, ела сега да видиш пие по 5-6 шишета от 240мл на ден Crazy Случвало се е да изпие едно на веднъж #Crazy

# 16
  • Мнения: 31
благодаря ви за вниманието. определено няма да насилвам детето за вода, просто понякога се притеснявам, но май е излишно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 753
Бебето ми пие вода още от родилното... Познаваше си вкуса на АМ и на водата и когато му се пиеше вода не можех да го накарам да пие АМ... Така си е и до днес, познава си шишето с водата и си пие вода, но не всеки ден и не в еднакви количества... нормално е...  Peace

# 18
  • Мнения: 3 034
няма нужда да пие никаква вода до 6-тия месец, ако сам иска - даваш, колкото иска, но един час преди хранене и половин час след предишното, за да не мус е пълни стомахчето с вода и да е за сметка на АМ.

не е редно да се разрежда АМ повече от посоченото. количеството вода, което бебето поема с АМ е напълно достатъчно.

# 19
  • Мнения: 491
Щом не пие,значи няма нужда,дъщеря ми започна да пие около 8-я месец.Сега в жегите,постоянно се разхожда с шише вода в ръката.

# 20
  • Мнения: 2 015
Ами щом не пие, значи не му се пие.Не може, всеки ден количеството да е едно и също Peace.

# 21
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Според мен зависи от детето. Каката от родилното досега не е спряла да пие вода. А бебка въобще не близва. Давам и шишето а тя прави кисели муцунки.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, стига де, и ти едва ли пиеш всеки ден еднакво количество вода. Номерът е да му предлагаш редовно, не да се чудиш как да я натъпчеш насилствено в детето - а и то напълно достатъчно си пие мъничето... Като е топло ще пийва повече, като е по - хладно - или не е на кеф - по - малко... Но е важно да пие водичка, наистина. Ако се притесняваш, слагай по мъничко захар вътре - или давай чайче с малко захар, като не е харесало един тертип, сигурно има нещо, дето би му харесало на детенцето... ами, не помня точно, лайка, липа, хибискус май можеха да се дават на мъници - но ако решиш да правиш чай, за всеки случай питай педиатъра от какво бива, а не само от твърдения тук...


За протокола, бебето ми е изцяло на АМ (така де, беше, сега е голяаам и яде какво ли не).

# 23
  • Мнения: 3 034
не е редно да се дават подсладени със захар напитки на малки бебета. бялата захар не носи нищо полезно на организма на бебето.

http://www.halton.ca/health/services/baby_parent/feeding_babies_FAQs.htm - примерно, подобни източници с медицински характер има много.

# 24
  • Мнения: 2 448
Моя е бил на АМ от самото раждане и никога не съм му мерила водата, давала съм колкото иска.

# 25
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми пиеше вода от самото начало, разбира се по-малко. Сега сама си иска.

# 26
  • Мнения: 387
едната ми бебка пие водичка -около 60-70 мл ,не е много ,но другата не иска и да я близне ......... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт