Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Не знам дали трябва да се притеснявам или не,
ама днес като чели напрежението в гърдите малко позаслабна. 
Embarassed (в девета седмица съм, 8+2)
Още са чувствителни, ама не така както бяха.  Thinking
Днес бях и на лекар, всичко беше наред...главичка, ръчички, крачета ... се виждаха.
Но малко се притесних после, че имах болки долу като предменструални...
пък и от време на време ме приболяваше ту единия, ту другия яйчник.  Cry
Дали съм се здухала напълно, или има повод за притеснение? newsm78

# 1
Здравей,аз бях с доста болезнени гърди и много чувствителни в областа на зърната почти до 3 месец,а и имах придърпване долу ниска при ячниците пак доста дълго,при мене всичко беше без проблеми и мисля ,че няма нужда за притеснение. Grinning Grinning Grinning

# 2
  • София / Пловдив
  Аз нямах никаква чувствителност в гърдите, почти до третия месец. Като изключим това, че зърната ми бяха леко потъмнели, други промени нямах.
  По - притеснителни според мен са болките, които описваш, особено ако се повтарят начесто. Отиди пак на преглед. По - добре да се разкараш излишно, отколкото да подценяваш ситуацията в толкова ранен стадий на бременността. Успех!  Laughing

# 3
  • Бургас
Аз също бях така ,но в момента почти нямам болки в гърдите само размера им си е огромен.Имах и болки и придърпване ниско долу и лекарката ми каза пък и навсякъде това прочитам че е от повдигането на матката.Имах също и такива както преди цикъл.Тях пък ми ги обясняваха с това,че организмът помнел състоянието си преди месец и се стремял да гин повтаря.Абе някакви такива неща,които тук с 2 думи не мога да ти обясня.В момента също имам болки ниско долу,но вече са по-различни.Пия си магнерот и при по-силни болки нo-шпа.Всякакви такива неразположения са нормални.Разбира се докато са поносими или леко усещащи се.Вече ако става въпрос за силни болки от които не можеш да се движиш или почиваш нормално,това си е въпрос за лекаря.

# 4
Напрежението в гърдите е нормално , но за болките ниско долу е добре да говориш с лекар . И  аз имам болки понякога ниско долу , но ми ги обясняват с подготовката на таза за раждането .

# 5
  • Бургас
И още нещо.Аз долу-горе по това време 8-9 седмица получух малко стрий на гърдите .След като започнах по-усилено да мажа изчезнаха ЗАСЕГА.Гледай да не изтървеш и този момент със стрийте,макара че при мен се получи много рано,а и продължавам да очаквам изненади по този проблем.

# 6
  • Пловдив
Всички говорят за тези болки в гърдите, а аз почти не усещам да ме болят. Преди цикъл съм имала доста по- силни болки от тези в момента. Това дали означава, че няма да имам много кърма? Tired

# 7
  • Варна
Всички говорят за тези болки в гърдите, а аз почти не усещам да ме болят. Преди цикъл съм имала доста по- силни болки от тези в момента. Това дали означава, че няма да имам много кърма? Tired

Не, не означава. Моите гърди пораснаха с един номер и започнаха да ме наболяват чак в седмия месец. Като родих кърмата ми дойде на 4-5 ден и текна като из ведро. И така един месец, след което пък спря така неочаквана, както и дойде newsm78

# 8
И при мен беше така.Ще отшуми...най - гадно е първите 3 месеца...

# 9
  • София
Правилно ли разбирам, че те притеснява не напрежението в гърдите, а това, че то е намаляло? И мога да си представя защо ... понякога многото четене е вредно.
Я се успокой! И не си мисли лоши работи. Пази се, не се преуморявай и си гледай кефа - това е което можеш да направиш!

Преди около година, когато бях в твоето положение - надух главата на мъжа ми от такива мисли: "май гърдите ми са по-меки", "май корема ми не е достатъчно голям", "нещо ми тече отдолу", а по-късно: "май ми е прекалено ниско корема", "това бебе не рита достатъчно", "защо непрекъснато ме болят яйчниците?"
После прочетох тук във форума за една мама, която даже карала мъжът и да и пипа гърдите, за да сравни не са ли омекнали.  Grinning
Така, че спокойно! Всички се притесняват, но вярвам, че всичко е наред.
Лека и безпроблемна бременност по-нататък!

# 10
С първото ми дете не ме боляха изобщо, само се увеличи размерът им Имах кърма за
"целия китайски народ" Кърмих една година newsm44

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт