Възмутена съм от някои майки!

  • 2 753
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 041
За втори път на детската консултация се срещаме с болни деца и съответно си хващаме вирус!!!
Просто на някои майки не знам на какъв език трябва да им бъде обяснено, че на консултация се водят само здрави деца. Има дори на вратата на кабинета табела с тези указания, но.....
Не се чудя защо не помислят за другите деца. Имаше дори 20-дневни бебета!Тези майки  при положение, че децата им са с кашлица и хрема, обяснават на педиатърката, че това е от никнене на зъби, без дори да са си направили труда да заведат детето на лекар! Т.е. не помислят за здравето на собственото си дете, а какво остава за чуждите!
Знам, че не е възможно да си предпазя детето от всичко, но съм бясна, че сме болни заради някои безотговорни майки!
При последната консултация помолих майката да си премести детето / в стаята влизат по 3 деца и в момента лекарката правеше преглед на моето дете, а другото чакаше ред и се спускаше да дърпа Ици/, за да не кашля срещу моето, а тя само направи физиономия и дори не се извини!
Няма да ми олекне от това, че се оплаквам. Не мога да намеря и друг начин да избегнем стълпотворението от болни деца на консултацията, защото сме много доволни от педиатърката и не бихме я сменили, за да отидем при такъв, при който не се чака.
Все пак призовавам майките, ако имат съмнения, че децата им са болни, да ограничат контактите им с други деца!
Всички знаете колко е кошмарно да гледаш болно бебе!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
от сега нататък още с колко такива ще се сблъскваш ... това не е за успокоение
и аз се ядосвах, че в яслата водят болни деца, а учителката ми казва "ами като няма кой да ги гледа" ...
Като мислех вече къде да записвам Дияна на ясла ме среща една позната от квартала и започва да хвали кварталната ясла "мойта болна, нося антибиотика там да й го дават".

При нас в ДКЦто също се прави забележки по отношение на болни и здрави деца. Нас сестрата няколко пъти ни понапъждаше от фоайето пред кабинета (като исках да извикам лекарката за консултация) с думите "като сте здрави стойте по-далече от кабинета"

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз бих си отишла, ако пред кабинета има много болни деца и не можем да стоим настрани. Особено, ако знам, че влизаме заедно с болно дете. Ще пропуснем консултацията, ще отидем друг път. Лекарката не може ли да въведе някакъв ред? Тя какво мисли по въпроса? "Има указания, спазвайте ги" явно не върши работа. Ако тя направи забележка няколко пъти на майките на болни деца, дошли на консултация, това може да се промени.
Да, вярно е, тепърва децата ще се срещат с вируси и т.н., но 11 м. за мен си е много крехка възраст и е добре детето да се пази повече. Малко да поотраснат, да позаякнат...

# 3
  • Мнения: 3 562
Защо по трима в кабинета  newsm78 това нещо не го разбирам  Thinking
Винаги чакаме на вън и когато ни дойде реда влизаме само ние Crossing Arms
Смятам, че така е нормално и правилно.

# 4
  • Мнения: 487
Оф,познато!Моята беба точно затова е болна сега.А това защо по три-и при старото ни педи(преди 5 год)се влизаше така.Там освен болни деца имаше и болни възрастни,които изобщо не се впечатляват,че е ден за консултация и не ти дават ред!Беше ад!Добре,че бързичко се прехвърлихме!

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Права си, и аз съм бесна в такива слу4аи. Не само за ДК, но за детската градина или на площатката. До съзнание, за съжаление наистина има майки на които не им пука за здравето на другите деца.

# 6
  • Мнения: 5 228
Абсолютно съм съгласна с теб, но мисля, че е работа на лекаря да контролира все пак кой влиза кихащ и кашлящ. Прост народ колкото щеш, явно изобщо не им хрумва на майките, че могат да заразят другите дечица, но къде зяпат лекарите - като върне от консултация един път болно дете, следващия път тъпата му майка ще се замисли, дали да го води напразно.

# 7
  • Мнения: 2 807
Ох, браво за темата!
И аз мислех да пускам Апел към безотговорните майки...
Писна ми вече от такива Twisted Evil, само оглеждам дечицата, когато сме на площадката или в някоя градинка - ей, направо съм готова за полицейско куче, бее...
Ами просто не вярвам, че ако баткото ни хване някой гаден и упорит вирус бебка няма да се разболее - ама на кой ли му пука Close Както mari0511 казва, то за собствените им деца не се трвожат, камо ли за чуждите ...
 Ето вчера например играят 7- 8 дечица в пясъчника, едно от тях обаче ходи на ясла - мисля си аз, щом е тук, значи е болно... Питам майкта защо не са на ясла, пуснали са ги ваканция или какво, а тя: "Ааа, ние сме с гнойна ангина, преди няколко часа еджа успях да смъкна температурата до 38 градуса" А аз, буквално: Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked - вдигам си детенцето, бебето и беж да ме няма.
Разбира се чуха и другите майки около нас - за по-малко от минута на пясъчника остана само болното дете, другите 7 си тръгнаха...
И какво сега, значи здравите дечица трябва да играят само в къщи, а болните - по площадки и детските приспособления.
А как аз да обясня на моето, че е здраво и затова не може да играе там, където е мястото на дечицата...

МОЛЯ ВИ, Мами, ако не ви интересува за Вашето детенце, поне помислете за другите - не би ли Ви гризяла съвестта, ако знаете, че сте заразили здраво дете/деца ???
Не мислите ли, че не е нормално Вашето болно дете да играе там, където има само здрави деца ???

Ох, моля се само да има поне някакъв резултат от пуснатата по случая тема!!!

# 8
  • Мнения: 5 370
Ние си ходим при частен педиатър,струва ми само 5 лева това удоволствие.Но такива изпълнения просто няма!!!Когато веднъж се получи да има повече от 2 деца,той нас ни отдели в някакъв друг кабинет и каза да се заключим.Много съм доволна от него!!!!  bouquet Hug Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
ужасна работа,няма да им дойде акъла на тия хора никога
една "УЖ ПОЗНАТА" каза веднъж: ох 3седмици съм болна не съм ходила на работа че неможах да се вдигна от леглото такъв лош грип има,утре ще дода да нагушкам БЕБЕТОО!!!!"
можете ли да си представите,мъника тогава беше двумесечен.Каквода очаквам от тази жена като утре роди!?!?!?!

# 10
  • Мнения: 1 041
Аз бих си отишла, ако пред кабинета има много болни деца и не можем да стоим настрани. Особено, ако знам, че влизаме заедно с болно дете. Ще пропуснем консултацията, ще отидем друг път. Лекарката не може ли да въведе някакъв ред? Тя какво мисли по въпроса? "Има указания, спазвайте ги" явно не върши работа. Ако тя направи забележка няколко пъти на майките на болни деца, дошли на консултация, това може да се промени.
Да, вярно е, тепърва децата ще се срещат с вируси и т.н., но 11 м. за мен си е много крехка възраст и е добре детето да се пази повече. Малко да поотраснат, да позаякнат...
Обикновено ходим малко преди започване на ДК, за да сме първи и не знаем кой ще е след нас. В кабинета има плот с 3 отделения и едновременно едни бебета се обличат, други събличат, за да става по-бързо.
Лекарката им прави забележка, пита ги колко пъти трябва да напомня едно и също, но те, майките, Shocked си мислят, че децата им са здрави!
Ох, браво за темата!
И аз мислех да пускам Апел към безотговорните майки...
Писна ми вече от такива Twisted Evil, само оглеждам дечицата, когато сме на площадката или в някоя градинка - ей, направо съм готова за полицейско куче, бее...
Ами просто не вярвам, че ако баткото ни хване някой гаден и упорит вирус бебка няма да се разболее - ама на кой ли му пука Close Както mari0511 казва, то за собствените им деца не се трвожат, камо ли за чуждите ...
 Ето вчера например играят 7- 8 дечица в пясъчника, едно от тях обаче ходи на ясла - мисля си аз, щом е тук, значи е болно... Питам майкта защо не са на ясла, пуснали са ги ваканция или какво, а тя: "Ааа, ние сме с гнойна ангина, преди няколко часа еджа успях да смъкна температурата до 38 градуса" А аз, буквално: Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked - вдигам си детенцето, бебето и беж да ме няма.
Разбира се чуха и другите майки около нас - за по-малко от минута на пясъчника остана само болното дете, другите 7 си тръгнаха...
И какво сега, значи здравите дечица трябва да играят само в къщи, а болните - по площадки и детските приспособления.
А как аз да обясня на моето, че е здраво и затова не може да играе там, където е мястото на дечицата...

МОЛЯ ВИ, Мами, ако не ви интересува за Вашето детенце, поне помислете за другите - не би ли Ви гризяла съвестта, ако знаете, че сте заразили здраво дете/деца ???
Не мислите ли, че не е нормално Вашето болно дете да играе там, където има само здрави деца ???

Ох, моля се само да има поне някакъв резултат от пуснатата по случая тема!!!
Едва ли! Тези майки, за които се отнася, ме съмнява да четат нещо изобщо, още по-малко да влизат и в Интернет!
Просто сутринта след поредната безсънна нощ този факт не го прецених, но поне си изказах мъката Embarassed!

# 11
  • Мнения: 351
ох, за съжаление такива нямат свършване Sad Моя добра позната доиде вкъщи без да ми каже, 4е е болна. Като я видях щях да умра на място. На следващия ден и малкият беше ве4е болен.
Може такива маики да ги е грижа за собствените им деца, но за 4уждите определно не.

# 12
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Много хубава тема !!!
 Дано повече хора я прочетат и се замислят за своята безотговорност към другите !!!

А аз само се сещам през зимните месеци, когато върлуваши нон-стоп проклетият грип, как на курсовте на "9 месеца" винаги се изсипваха по 10-20 бъдещи майки, който се скъсваха от кихане, кашляне и др. и сееха зараза на останалите  #2gunfire #2gunfire #2gunfire . Почти всеки път си тръгвах от там с втрисане и пиех осцилококцинум веднага  Sick

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз пък изумих ЖКто, защото, когато бях бременна и болна от нещо грипозно, си смених часа с такъв в събота, за да има по-малко хора, стоях в колата и пратих мъжа ми да им каже и когато дойде моя ред да ме извика, за да не стоя при другите жени, че моите неприятности ми бяха достатъчни.
Честно казано, изумих жените на регистратурата-те смятаха, че не си заслужава зора.

# 14
  • Мнения: 827
Дааа,а какво да кажа аз,когато свекърва ми и другото и синче дойдоха да видят все още 20 дневното ни бебче,болни,хремави и много нахални. В резултат се разболя не само бебето,но и аз със него.И накрая какво мислите!?Бях обявена за НЕКАДЪРНА майка,за това,че не си пазя детето и СЪМ ГО ЗАРАЗИЛА! newsm61 А иначе и при нашето педи в деня на ДК се влачат всякакви болни.Веднъж дори,една бабичка щеше да ни опъне един бастун,за това,че сме я предредили! bash

Общи условия

Активация на акаунт