Разпределението на апартамента - спорове и идеи

  • 6 581
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Честито ви жилище! Строителят е предвиди много хубаво стандартно разпределение, но може би за семейство с едно дете. При вас са две и им се полага по-голямата стая. Аз мисля, че с вградени до тавана гардероби ще побереш всичкия багаж. Сметни кубатурата на такива гардероби и тази на евент дрешник, за да си спокойна - ще се изненадаш гардероб с височина 2.60 и дълбочина 0.60 колко много побира. Аз бих мислила в две посоки - задължително събаряне на стената между хол и кухня и устояване на коридора или врата към коридорче, което да отделя спалните от дневната част. Има вариант за преход от хол към вашата стая, който си струва поне да обсъдите. Сигурна съм, че сте помислили за климатици, имайки предвид изложението. Ако ще простираш на терасата между спалните, може да я остъклите. Втората тоалетна освен да бъде такава може да бъде килер - ако естествено не монтирате тоалетна чиния  Simple Smile или да сондирате със строителя дали може да я поразширите и да стане втора баничка. Вечерното къпане на 4 души отнема време и ако имате две точки ти ще разполагаш с повече време за почивка след 2-3 години, когато и малкия ти син поотхвръкне.


# 16
  • York
  • Мнения: 826
Честито ви ново жилище!
Много ми хареса разпределението на апартамента, което ми се случва рядко при новото строителство.
Твърдо съм за голямата спалня да стане детска.  Не хаби пространството за дрешник, докато децата са малки. След време те сами ще кажат какво искат да се промени в стаята им.   Peace

# 17
  • Мнения: 5 899
Още една идея.Между дневната и трапезарията-широки плъзгащи врати. 2 по около 70 см.Да останат стенички само там,където е начертан къта на телевизора и до кухненския кът.Като се отворят вратите -едната ще е скрита зад стената с кухненския бокс-другата зад стената с телевизора и ще се създаде илюзия за обединено пространство.Идеята ми е / в случай че  не са Кнауф/да се виждат откъм трапезарията.

# 18
  • Мнения: 795
И аз съм ЗА голяма детска стая. Идеята на W е чудесна, ако е изпълнена добре, в противен случай съм за обединяване на хола с кухнята. В момента живея в такъв апартамент и определено предпочитам дневната зона да е възможно най-голяма!

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Още един глас за голяма детска стая,холът и трапезарията не бих обединила изцяло.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 384
Честито ви ново жилище!   Tada

Стаята с по-малка квадратура е удачна да е спалня защото е до хола и когато имате гости вечер  няма да пречите на децата да спят. При условие , че в спалнята няма да спи малко дете . Голямата стая - повече място за игра и спане на децата.
В спалнята само се спи и се помещава голям гардероб , а и квадратурата на малката стая е 13.5кв. м което е много добре .
Аз също бих направила по-голямата стая детска , особено ако децата са две.Дрешникът ми се струва малко излишен , защото стаята не е толкова голяма , че да се хаби пространство с гардеробни стаи.Останалото разпределение ми харесва така както е.Не бих сляла хола и трапезарията.На мен лично ми  е писнало от подобни помещения.

  202uu

# 21
  • Мнения: 149
Много пространство - има за всички и всичко. сЕГА СЛЕД ВСИЧКИТЕ ПО-ГОРЕ СЪВЕТИ, СИГУРНО ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЩЕ СЕ ЧУДИТЕ И СПОРИТЕ. АЗ МОГА ДА ТИ ДАМ САМО СЪВЕТ ДА НЕ БЪРЗАШ С ГЪТАНЕ И ГРАДЕНЕ, А ДА ОБМИСЛИШ ВСИЧКО ПРЕДВАРИТЕЛНО И МИСЛИ В ПЕРСПЕКТИВА, А НЕ САМО СПРЯМО НУЖДИТЕ ВИ ЗА МОМЕНТА

Общи условия

Активация на акаунт