Разпределението на апартамента - спорове и идеи

  • 6 582
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 668


Това е апартамента, който си купихме преди няколко дни. Все оше чакаме Акт 15, но това не ни пречи да сме в разгара на спора. Аз искам да променим даденото разпределение и да направим най-голямата стая детска, в която да има преграден с гиспокартон дрешник, а мъжа ми си държи стаите да са такива като на скицата. Сега търся (с ваша помощ) доводи, с които да го накарам да се съгласи с мен. А може и да получа тук някоя по-добра идея.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 12:36 от zori-gb

# 1
Стаята с по-малка квадратура е удачна да е спалня защото е до хола и когато имате гости вечер  няма да пречите на децата да спят. При условие , че в спалнята няма да спи малко дете . Голямата стая - повече място за игра и спане на децата.
В спалнята само се спи и се помещава голям гардероб , а и квадратурата на малката стая е 13.5кв. м което е много добре .

# 2
  • Мнения: 4 300
Ами по добре детската да е по голяма, все пак децата в нея ще играят, ще учат, ще се изолират от вас, т.е. трябва им място. А пък вие в спалнята само ще спите.
От друга страна под дрешник какво имаш предвид? Отделна стаичка или вграден гардероб? И ням--а ли да е неудобно, ако смяташ в него да държиш вашите дрехи, а той се намира в детската?
Ние имаме в момента вграден гардероб, много е удобен. Нашия е стар, иначе в момента има невероятен избор на врати. Събира доста неща, на най високите рафтове качвам сезонни дрехи в калъфи. Мястото ти е идеално за такъв, за отделно помещение ми се струва че е малко newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз бих направила дрешника в голямата спалня.

# 4
  • Мнения: 1 305
На твое място бих направила голямата спалня детска, а малката - родителската. И естествено, бих сляла кухнята и дневната в едно голямо помещение. Ако те притесняват миризмите при готвене,можеш да преградиш само бокса, а трапезарията да остане в едно с хола.
Подозирам, че малката стая я гласите за детска и искаш да я разшириш към хола? Само, че има няколко спънки. Първо, там има колона, която ще се озове в стаята. Освен това, за да е ефективно разширението, трябва да стесните прозореца в хола към терасата. И най-вече, ако не се лъжа, горе има някаква капандура. Там където са нарисувани дивана и холната маса. Е, тя вече ще ви създаде голям проблем, ако трябва и нея да смалявате. Ако е капандура де.

# 5
  • Мнения: 5 899
Ако голямата стая стане детска и се прегради дрешник/освен "под" банята-няма как другаде поради наличие на врати и прозорци/ тя вече няма да е голяма.При положение,че трябва да има 2 легла и 1 бюро и място за игра...Пък както казаха по-горе-да влизаш в детската да си вземаш дрехите не е добра идея.
Ако държиш на дрешник може да постъпиш така:
Голямата спалня става детска-то и без дрешник си е редно тя да е детската.Малката спалня-родителска.Северозападната стената/зад дивана/- се измества в посока дневна до началото на вратата и  там се оформя дрешник.Колоната няма да пречи-дори е добре да остане в дрешника и по този начин ще се скрие.Съответно между трапезарията и хола стената се събаря и се оформя едно пространство.Но разбирам,че сте го купили готов и едва ли ще ви се събаря и преустройва.Ако е полу-довършен,може да опитате.

# 6
  • Мнения: 3 770
Аз също бих направила по-голямата стая детска , особено ако децата са две.Дрешникът ми се струва малко излишен , защото стаята не е толкова голяма , че да се хаби пространство с гардеробни стаи.Останалото разпределение ми харесва така както е.Не бих сляла хола и трапезарията.На мен лично ми  е писнало от подобни помещения.

# 7
  • Мнения: 1 305
Да се направи дрешник "под банята" в голямата стая и тя да стане детска, не е чак толкова лоша идея. Няма да стане малка, все пак ще бъде около 15кв.м. А с наличието на дрешника отпада необходимостта от много други мебели в стаята. Само легла, нощни шкафчета и бюра. А родителите не е нужно да си държат дрехите там. Има един тон неща, които се държат в гардероба или дрешника, които не се ползват всеки ден.

# 8
  • Мнения: 581
И аз още един глас за това голямата стая да е детската, по-нагоре достатъчно добри съвети вече има  Wink
Страхотен апартамент, много ми хареса, дано сте много щастливи в него!

# 9
  • Мнения: 8 999
Eдинственото, което бих променила в този апартамент е това, че ще бутна стената между трапезарията и хола. 15 кв.м. за хол са възмалко, а ако двете помещения се слеят то поне оптически ще стане по-просторно. Голямата стая бих дала на детето/децата - а ако са две бих мислила в посока усвояване на балкона между двете спални и разделянето на голямата стая на две по-малки /за двете деца/. Колкото  е по-голяма стаята на детето, толкова е по-голям шансът то да си стои в нея като поотрасне /след първи клас/ и да не се мота в хола. А е удобно и като дойдат малки гостенчета. Все пак на тези 20 кв.м. детето ще има кът за спане, кът за учене и кът за игра, т.е. ще играе роля на три помещения - спалня, кабинет и дневна, та затова е по-добре детската да е максимално голяма.
Колкото до дрешника - това е много полезно помещение, но само ако имаш някоя излишна стая /с каквато ти не разполагаш в случая/. Два големи гардероба до тавана /в двете спални/ ще поберат повече неща, отколкото дрешника, който планираш.
Не бих съсипала една хубава, голяма стая, за да правя дрешник.

# 10
  • Мнения: 9 668
Страхотен апартамент, много ми хареса, дано сте много щастливи в него!

Мноооооооооооооого благодаря!!

Тъй като имаме доста време преди да започне обзавеждането ще мислим как да използваме отделните стаи. Вече дори ми  се струва налудничаво, че в 99.99 m2 не можем да се поберем. Сега живеем в апартамент по-малък с 20 m2.

# 11
  • Мнения: 2 865
И аз бих сляла дневната и кухнята в общо помещение. Голямата спалня - детска, но без преграждане, а с гардероб. Бих махнала малката тоалетна, като помещението бих направила на мокро помещение, в което да поместя пералня и сушилня.

# 12
  • Мнения: 9 668
Все още не сме мислили да съединим хола и трапезарията. По-скоро ми се иска да са две отделни помещения, но хола наистина е малък. Хол силно казано, по-скоро е е всекидневната, в която ще прекарваме времето си. То не е особео много, пък и с приятели и познати се виждаме основно навън. Рядко празнуваме вкъщи, по-често в заведения и май нямаме нужда от голям хол. newsm78

# 13
  • Мнения: 2 142
Давам още един глас за по-голяма и осветена детска стая.
Може да се попромени малко интериора, дори и в този вариант. Има неща, които липсват, а аз смятам, че определено са важни. Освен това или ми се струва или част от мебелите са дадени с малко некоректни размери, може и да греша, все пак няма нито един размер даден на картинката, ако се окажа права обаче, малко ще се промени и сегашната визия на стаите  Peace

# 14
  • Мнения: 9 668
Давам още един глас за по-голяма и осветена детска стая.
Може да се попромени малко интериора, дори и в този вариант. Има неща, които липсват, а аз смятам, че определено са важни. Освен това или ми се струва или част от мебелите са дадени с малко некоректни размери, може и да греша, все пак няма нито един размер даден на картинката, ако се окажа права обаче, малко ще се промени и сегашната визия на стаите  Peace

Това е само картинка от сайта на строителната фирма. Единственото, което е точно са размерите на стаите. Картинките на обзавеждането са просто за ориентация.

Общи условия

Активация на акаунт