МЕСО НА 5 МЕСЕЦА?!?!

  • 628
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 178
Здравейте!Моето бебче е на 5 месеца (на15авг. ги навършва).Роден е 3,200кг.В началото наддаваше доста над нормата(1 и2-ри месец-по1,300кг. 3и4-ти-по около 1кг)На 4и1/2м тежеше 7,460кг. Тогава педиатърът ни ми каза да започваме със зеленчуковите пюрета.Тъй като кърмя(а и бебо не хареса зеленчуковите пюрета),реших да поотложа зеленчуците,но днес ,2седмици по-късно се оказа,че е наддал само 20гр.Лекарят каза,от утре да започваме с месните пюрета-през ден,но си мисля,че още е мъничък за месо. newsm78.Плодовите ги започнахме на 3и1/2м.Много съм объркана.Ако опитам с по често кърмене,дали няма да причиня недостиг на витамини и минерали. ThinkingАко някой може да ме посъветва как да постъпя,за което предварително благодаря Hug

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Лично мнение: на 5 месеца нито е нужно, нито полезно за недозрелия бебешки стомах. В немски педиатричен наръчник съм чела, че храна, различна от кърма/мляко е нужна от 6 месеца нагоре.
 Peace

# 2
  • Мнения: 864
Здравей,

Аз захраних на 6 месеца с зеленчуково пюре.Една седмица яде,но след това категорично отказа.
Месно дадох при 8 навършени месеца,но......пак същата работа  Grinning
В момента сме предимно на кърма.Много рядко хапва друго.
Детето си наддава нормално,изглежда добре и не си давам зор да я насилвам с каквото и да е друго!

Кърми си детето и бъди спокойна  Hug

# 3
  • Мнения: 698
Когато захранвах голямата ми дъщеря, беше модерно ранното захранване. Ядеше месо на 5 месеца и нищо не и стана. С малката, модата беше друга - колкото може по-дълго кърмене. До 6 месеца нищо освен кърма, много по-късно въведох пюретата. Също нищо не е стана. Лекарите си менят мненията по модата. Така или иначе - няма страшно. Чуй вътрешния си глас- Ако не се притесняваш, продължавай без пюрета. Ако мрачни мисли за недохранване са те обзели - дай, но постепенно, внимателно. Не мисля, че трябва да се започва с месните, обаче - плодови, зеленчукови да. Знам, че някои майки ще се подразнят, че говоря за "мода", но това е в кавички. Имало е период, в който кърменето въобще не е било модерно и много майки са се подвеждали по това.

# 4
  • Мнения: 109
Моето лично мнение е,че сте мънички още за месо.Ние все още се кърмим, а бебчо пробва месо едва след 7-мия месец.Кърми си го и бъди спокойна.

# 5
  • София
  • Мнения: 431
Здравей!
Според мен е рано за месни пюрета. Сега е много горещо и много деца отказват да се хранят с твърда храна, така че дори и да пробваш, не вярвам да има успех.
Аз лично те съветвам да поотложиш даването на месо за след няколко месеца и да си кърмиш детето по-често.
Моето дете миналата година през лятото не наддаваше, но той в горещините не искаше да яде и даже го мързеше да суче. Освен това се потеше непрекъснато и нямаше начин да надебелее. Мисля, че положението при вас е сходно.

# 6
  • Мнения: 1 104
Аз също мисля, че е рано за месни пюрета. Опитай с плодови или зеленчукови и не спирай да кърмиш.

# 7
  • Мнения: 1 121
Според мен е рано за месни пюрета. Аз лично започнах да ги давам чак на 7 месеца. На тази възраст можеш да предложиш безмлечна оризова каша, разредена с изцедена кърма или с вода. На 6 месеца можеш да предложиш пак зеленчуковите пюрета, две седмици след тях и плодовите.

Общи условия

Активация на акаунт