Кекс с босилек пригответе, АВГУСТ да не изтървете

  • 13 507
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Ето ме, върнах се от клиниката. Прегледана, измониторингова, доволна  Wink Бебето е високо, разкритието не се е увеличило от последния преглед, чести контракции, но нерегулярни, бебе активно. Малко се изморих, 2ч30 ме държаха опасана, но нали сама настоявах и гък не казах. Сега отивам да полегна блажено и нямам право вече да мрънкам. До утре  Mr. Green Като гледам желаещите да раждат по-бързо ми става неудобно от моята ситуация, но разни термини, разни секциа и страсти  Rolling Eyes

Честито бебе Дария на мама Аграмд ! Както експресно замина и роди, така бързо и да ги изпишат   bouquet

# 16
  • Мнения: 955
Zdraveite momi4eta!
Sujalqvam za latinicata, no na tozi komp nqma drugi ekstri.
4estito na novite mami, da sa im jivi i zdravi beb4ovcite   bouquet !
Kote Marta, 6te stiskam palci utre vsi4ko da e na red i da izjivee6 pulnocenno purvata sre6ta s bebka  Praynig!
stella_a, pup4eto na Ivailo padna na 12 den. Ne znam za6to sega padat tolkova kusno, i mene me nerve6e mnogo, za6toto ne smee6 da go pipne6 deteto. Da te pitam kakvo dava6 za koliki (sujalqvam ako ste go obsujdali, no ne mi e ostanalo vreme da iz4eta starite temi). Az mu vzeh sab simplex, no polza nikakva. 4udq se dali da ne mu vzema Kolif ili da poru4am na edna priqtelka da mi prati Infacol. Kato vzeme da pla4e i da se sviva miloto i napravo surceto mi se kusa, osobeno kato znam, 4e s ni6to ne moga da mu pomogna. Durja si rukata na korem4eto i se mu4a da masajiram, no rezultata e za malko Sad.
ssieber, i sum kum kurme6tite i gledam da spazvam ograni4eniqta v hraneneto i napitkite, no ima nqkoi ne6ta koito mi zvu4at tupo. Naprimer skoro 4etoh, 4e dinqta predizvikva koliki. Suglasna sum, 4e drazni moqt stomsh, no na deteto kak moje da se otrzi kato v kurmata otiva samo sok4eto, neznam...Ina4e kurma imam stra6no mnogo. Kato stane vreme za kurmene i kato si svalq  sutiena i kurmata bukvalno zapo4va da hvur4i na struiki. Sled kato nahranq Ivailo izcejdam po okolo 200-250 ml. Vse o6te ne sum zapo4nala da suhranqvam, 4udq se v kakvo  newsm78 ?
Pozdravi na vsi4ki!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 339
Ellle, ето това сподели Верчето за коликите Peace

Също да кажа на мамите с бебоци,които имат колики.Ники започнаха да го тормозят и му взех капки "Колийф"/бях споменала в един от постовете ми/ и да ви кажа,че има голям ефект.Другите капки,които ги има ми казаха,че няма ефект и не съм ги пробвала,но за тези съм сигурна.

За съхраняването на кърма знам, че има мами, които съхраняват в стерилни шишенца за урина или в специални контейнерчета за съхранение на кърма /знам, че Авент имат такива контейнери/ Hug

Момичета, благодаря ви за подкрепата.. то и мъжо малко ме поядоса преди малко ама.. к`во да го правя Whistling

# 18
  • Мнения: 207
 newsm51 Честита Дария на мама Аграмд  newsm51

Ето това се вика раждане  newsm44 Сутринта ни пише тук, след обяд - вече гушка бебенце  newsm44

Ооооооооооооо, Малка Буби, не се притеснявай, всичко ще бъде наред.   Hug Дори и да се наложи система съм сигурна, че ще е за добро. На мен от сега си ми е казал доки, че ще ми влеят 2 банки, защото съм с ниско кръвно, а епидуралната го сваляла още повече, а и забавяла родилния процес в повечето случаи  Crazy Ти мислила ли си да си искаш упойка или си твърдо против? Поне болка няма да има, ако не друго ...

Коте Марта, благодаря за отговора, но нашето легло е ето такова (кафявото в комплект със скрина) http://dizainbaby.com/bg/adelinalux.php и има решетки само отпред. Абе сложихме ги вече обиколниците, с пирончета, стана по-добре отколкото очаквах  newsm44

# 19
  • Мнения: 955
Blagodarq Intriga, vidqh kakvo e pisala ver4eto, ama ve4e si bqh publikuvala posta  Embarassed.

# 20
  • Мнения: 26
Zdraveite momi4eta!
Sujalqvam za latinicata, no na tozi komp nqma drugi ekstri.
4estito na novite mami, da sa im jivi i zdravi beb4ovcite   bouquet !
Kote Marta, 6te stiskam palci utre vsi4ko da e na red i da izjivee6 pulnocenno purvata sre6ta s bebka  Praynig!
stella_a, pup4eto na Ivailo padna na 12 den. Ne znam za6to sega padat tolkova kusno, i mene me nerve6e mnogo, za6toto ne smee6 da go pipne6 deteto. Da te pitam kakvo dava6 za koliki (sujalqvam ako ste go obsujdali, no ne mi e ostanalo vreme da iz4eta starite temi). Az mu vzeh sab simplex, no polza nikakva. 4udq se dali da ne mu vzema Kolif ili da poru4am na edna priqtelka da mi prati Infacol. Kato vzeme da pla4e i da se sviva miloto i napravo surceto mi se kusa, osobeno kato znam, 4e s ni6to ne moga da mu pomogna. Durja si rukata na korem4eto i se mu4a da masajiram, no rezultata e za malko Sad.
ssieber, i sum kum kurme6tite i gledam da spazvam ograni4eniqta v hraneneto i napitkite, no ima nqkoi ne6ta koito mi zvu4at tupo. Naprimer skoro 4etoh, 4e dinqta predizvikva koliki. Suglasna sum, 4e drazni moqt stomsh, no na deteto kak moje da se otrzi kato v kurmata otiva samo sok4eto, neznam...Ina4e kurma imam stra6no mnogo. Kato stane vreme za kurmene i kato si svalq  sutiena i kurmata bukvalno zapo4va da hvur4i na struiki. Sled kato nahranq Ivailo izcejdam po okolo 200-250 ml. Vse o6te ne sum zapo4nala da suhranqvam, 4udq se v kakvo  newsm78 ?
Pozdravi na vsi4ki!

Elle мила аз със Стефи ползвах Саб Симплекс и ефекта беше УАУ, това ни спаси от безсънни нощи. Но ги давах по начина описан в опаковката на капките ( не помня 10 или 15 капки на прием бяха) и не ги сипвах в млякото, защото са по-тежки и ако не изцока всичко, все едно не си дала нищо, те капките остават по дъното. За целта ги слагах в един биберон (от тези на шишетата), накапвах ги вътре, като слагах пръст на дупката да не потекат и и ги давах да ги изцока 10 мин преди хранене. А те имат много приятен вкус на карамелче.

Дано съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 1 266
Досега боядисвахме прозорци и гледам успяли сме да боядисаме и кучето  smile3511 Сега как ще го чистя. Thinking
Мъжът ми и той целия в боя.. хем с работни дрехи, по мен защо няма една капка не знам. newsm78
Залепихме изолационните тапети... утре почваме да боядисваме тавана и така..

'Щото е мъж Simple Smile К'во като е холандец - пак е мъж Wink  Mr. Green
У нас също освен повърхностите за боядисване имаше много странични "загуби", ама здраве да е. Просто после работата по почистването е двойна.

Едната мацка, която чакаше да я извикат за операция, когато ме приеха, мислеше, че ще имат момче, а то се родило момиче  Mr. Green Утре да видим в марулката-зелка каква изненада дебне Simple Smile да не се окаже права майка ми с нейното вечно "ами ако все пак е момче?". Уж имам доказателствен материал от Марков, нооооо...

# 22
  • Мнения: 10
Здравейте и от нас с Ния. Ние днес се прибрахме благполучно най-накрая. Wink След като Ви прочета и имам малко време ще Ви разкажа за моите преживявания.... Благодаря на всички за хубавите пожелания. Още не съм ги чела, но мъжа ми ви е чел. Засега целувки от нас и скоро ще пиша. ОБЕЩАВАМ. На всички обебили се докато ме нямаше ЧЕСТИТО. На останалите, които още не са УСПЕХ и леко раждане "не като моето" Simple Smile Всичко е добре когато свършва добре все пак....

# 23
  • Мнения: 15
Честита радост на Валени и Аграмд! Да са живи и здрави малчуганите, а мамите бързо да се възстановят!

Утре успех на Яна! Hug

Ана останалите... няма страшно - и нашия ред ще дойде Crazy !

Даже на мен нещо ми избяга мерака да раждам.... ooooh!  едно ми е сънливоооо, едно мързеливооооооо, хич не ми е до болки и контракции! Пък и мисля ми е раничко още Blush

# 24
  • Мнения: 502
Колко много мами имам да поздравя днес!  newsm51 smile3525 newsm51
Честито момиченце на tsvetelinka! Дано бързо да се върнат двете в къщи и вече никакви трудности да няма пред тях!  Да са здрави и щастливи!
Честито бебе Димана на buba_85! Да се здрава и много послушна!
Честито бебе Димитър на меви! Много щастие и радост в голямото вече семейство!
Честито момиченце на  Kinly! И тя измъчи малко мама, но вече само радост да и носи!
Честито бебе Владимир на gitsa! Мама да се върне да разказва босилека и сапуна какви ги свършиха. Но най- важното е да е много щастлива с тримата си мъже в къщи!
Честито бебе Давид на Cveti_Ivanova! Да е здрав и да радва всички!
Честито бебе Калоян на valeni! Големи поздрави за големия мъж. Такива бебета много лесно се гледат. Валени, вие почвате направо от втория месец.  Heart Eyes  Аз чак сега разбрах, какво значение има половин килограм за теглото на новороденото!
Честито бебе Дария на agramd! Нека всичко постига в живота си с лекотата, с която се роди!

Утре очаквам с нетърпение новините за Малкото Коте на Котката Марта! А на нея пожелавам много щастлив ден!


Разбира се, че не могат да се очакват чудеса и коликите да изчезнат само защото майката избягва някои храни. Все пак става дума за незрялост на храносмилателната сиситема, която при всяко дете е в различна степен. Но си струва поне да опитаме и да наблюдаваме собственото си дете, от кои храни получава този дискомфорт.
Ето например аз от моя опит бих добавила към предния си пост да се избягват и газираните напитки.

Моята Доти днес е малко по- спокойна. Вчера бяхме на първата и разходка. Много и хареса в количката, спа 3 часа. За съжаление днес не успяхме да излезем, защото пак вали. Пъпчето и падна на 5-ти ден и зараства без проблеми. Малко повръща, но има апетит и вече започна да качва грамчета.  Wink

Верче, живот и здраве да има, чакайте ни след месец в Градината.    Hug


Момичета с коремчета, не се изнервяйте, ще дойде и вашия ден! Бъдете спокойни и събирайте сили, а не нерви, защото ще са ви нужни! Успех на всички! 

# 25
  • Мнения: 3 369
в този ред на мисли, все още очаквам Мартини мама да кажа какво да избягваме  Flutter 

Каприз ето:

Ето какво имам в архива запазено за коликите и диетата на майката:


Прясно мляко - не повече от чаша на ден, ако може през ден още по-добре.
Сокове - ДА, но без консерванти и не цитрусови - т.е. домашно изцедени ябълка, моркови, кайсии... всичко, което е сега в сезона.
Внимавайте с количеството на доматите.
Кисело мляко не повече от кофичка на ден.
Бобови и зеле!!!!! ако може ги откажете.
Всичко, което съдържа сухо мляко да е в малки количества (разбирам нуждата ви от шоколад, но да не е по един на ден )
Ако консумирате млечни продукти, гледайте да са от овче мляко.
Разбира се, ако ядете от тези неща не означава, че бебето ви ще има нон-стоп колики и ще придобие алергия към белтъка на кравето мляко (АБКМ), но е добре да ги избягвате.
Както разбира се колата и кафето, освен ако не е жизненоважно да не ви се срутва кръвното. И НИКАКВИ ФЪСТЪЦИ!!!

Хапвайте месо, наситени въглехидрати (ориз, картофи), моркови, салати, краставици, МЮСЛИ, пълнозърнест хляб, (но не изключвайте и белия), орехи, лешници, бадеми (за предпочитане сурови), плодове и ПИЙТЕ МНОГО ВОДА! Течностите "произвеждат" кърмата.


олеле, аз съм пропуснала да прочета  ooooh! Embarassed благодаря ти!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 339
Graci, добре завърнала се, мила Hug
Радвам се, че двете с бебка сте добре Grinning

# 27
  • Мнения: 2
добре дошла Граци Heart Eyes
чакаме да се включиш по-подробно за раждането.

Мелфин, да ти кажа, вече нямам никакви претенции със или без упойка, предполагам че ако болките станат непоносими и разкритието ми върви бавно ще си искам. преди си мислех, че ако стоя до последно вкъщи и се мотам и успея да докарам разкритието до голям см, ще опитам без епидурална, евентуално с някакви други обезболяващи, сега обаче вече не знам какво ще стане.
като чета разказите по форумите оставам с впечатлението, че болките на система са "непоносими" аз не съм герой никакъв- един кариес не издържам без упойка, така че най-вероятно ще се предам

на всички хубава вечер. аз се оттеглям да си се сговнявам някъде сама, толкова ми е криво, че направо нито ми се ражда нито нищо.  Sad
освен да си пусна един два хоръра да свикна с кървищата и виковете  Sick

# 28
  • Мнения: 26
на всички хубава вечер. аз се оттеглям да си се сговнявам някъде сама, толкова ми е криво, че направо нито ми се ражда нито нищо.  Sad
освен да си пусна един два хоръра да свикна с кървищата и виковете  Sick

Буби какво ти стана бе жена ?  #Crazy Няма да те колят там споко, живот ще даваш  Wink Щом аз родих веднъж и ти ще можеш. Аз съм по-зле, не давам да ми се сложи упойка за пломба без преди това венеца да е обезчуствен с Лидокаин (ако не бъркам онова пръскащото така се казва) С една дума бъзла съм отвсякъде, ама като е влязло бебето, трябва и да излезе Wink

# 29
  • Мнения: 39
Да се възползвам докато бебока и да досаждам още малко.

По въпроса за храненето и кърменето,прочетох достатъчно информация и да ви споделя,че намирам противоречиви статии.Разбира се във всяка откривах нещо,което правя или неправя,но колкото повече чета,толкова повече се обърквам.Последното нещо което чух,беше по ТВ и там една доцентка каза,че няма забранени храни.Всичко се консумира в рамките на разумното.Вчера дори пих безкофеиново кафе,защото ми беше доста отнесено от предната нощ,но Никола беше добре.Не знам,дали си внушавам,но е възможно да не му влияе.Също така си хапнах чушки/обожавам/,а педиатърката ми каза да забравя за тях докато кърмя. newsm78.Според мен всичко със забраната на определена храна е малко преувеличено.Възможно е да има нещо,но все пак си имаме усещвия и ние майките.Аз като изпих миналата седмица първото си кафе и Ники не спря да реве си внуших ужасна вина,а не е трябвало.
Успех на майките избрали естественото хранене!

Общи условия

Активация на акаунт