Молба

  • 2 061
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте,мили момичета! имам една голяма молба. Извинявам се предварително ако има вече такава тема или мястото,на което я публикувам, е неподходящо, но се надявам, че ще ми помогнете. Аз  съм бъдеща булка, на 31.08. е сватбата. Притеснявам се много,защото времето минава,а аз все още не съм си намерила музика за извеждане на булката, а много държа на това. Cry Единственото ми изискване е инструментите да са акордеон и кларинет, само без тъпан и гайда. Моля Ви,някой от вас,ако има някакви координати,да сподели с мен.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 916
Оркестър ли търсиш? И за кой град става въпрос?

# 2
  • Мнения: 2 180
Ох, ама то точно гайдата и тъпана са най-важните в случая. Като ми завие оная ти гайдааааа, чак да ти се доплаче!
Сподели от кой град си, за да помогне някой.
Весел празник ти желая!  Hug

# 3
от софия съм, не държа да е оркестър,само двама музиканти с акордеон и кларинет. Проблемът е в бъдещия ми съпруг-той не иска дори никаква музика и в краен случай взехме компромисно решение музиката да бъде без гайда и тъпан. на сватбата на сестра ми във варна беше точно така и много ми хареса.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Данче, не съм в София, но ще ти кажа как намерихме оркестър. Та...седмица преди сватбата си вървяхме по улицата и от едно ъъъъ....кръчме дочухме музика. Влезнахме, изчакахме ги да свършат и ги извикахме. Още на място направихме уговорката, после дойдоха, всичко беше на 6. Това разбира се, не е най-доброто решение, но ако никой не се включи с координати пробвайте така.

# 5
  • Мнения: 4 965
А какво стана с някакви проекто-решения при подобни свирни да се иска изричното съгласие на съседите?
Защото, докато човек си спи блажено в неделя сутрин (или събота следобед се излежава с половинката), не е най-приятното нещо да ти думне тъпънът (или да изпищи кларинетът) точно под прозореца ти. Това е забавно само ако живееш в къща и имаш голям двор и малко съседи (скоро бях на подобна сватба, че даже на двора се изви едно кръшно хоро и беше интересно)...
Весел празник!

# 6
Мерси,Саня,за съвета. Ще го имам впредвид.

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
azaf ,

Млад човек си. Толкова ли не можеш да проявиш разбиране в подобни ситуации?
Чак пък и разрешение от съседите Whistling

Инъче по темата, Саня ти е дала добър съвет.
Сещам се също така, че и по вестниците с обяви за работа има тел. на музиканти.

# 8
мерси много,Градация,наистина не се бях сещала. Laughing И все пак имайте впредвид молбата ми.Благодаря Ви

# 9
  • Мнения: 4 965
azaf ,

Млад човек си. Толкова ли не можеш да проявиш разбиране в подобни ситуации?
Чак пък и разрешение от съседите Whistling
...

Ааа, това не аз. Това беше идея на общинарите. Просто питах дали е решено някъде подобно нещо (специално за Варна се обсъждаше много, а и за другите градове).
На мен не ми пречи...
Въпреки, че не ми харесва като за празненство точно на млади хора - ама всеки си има свои разбирания.

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Embarassed Embarassed Embarassed
Хиляди извинения  bouquet Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
azaf , не ме разбирай погрешно, че ще коментирам изказването ти, но това с музиката при извеждането на булката е стара българска традиция. Някои, дори и млади, все още държат на това  Peace  Ама ти го каза вече- всеки си има своите разбирания.
По темата- в интернет също можеш да намериш обяви. От мен пожелание за един незабравим ден и изпълнен с обич и разбирателство семеен живот   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 622
На нашата сватба избягахме от подобни изпълнения, но един ден преди сватбата на авторката на темата, ще кумуваме на сватбата на наши приятели и тогава ще ни го върнат тъпкано това с оркестъра  Crazy

Дефакто комшиите не разбраха като се женихме ние, но ще разберат като ще кумуваме  Joy

Успех с подготовката и весел празник!

# 13
  • Мнения: 940
Влез в www.svatbata.org.

Там във форума има мнооооого контакти на оркестри.

# 14
  • Мнения: 172
Пред Шейново и Майчен дом  мисля , че можеш да намериш музиканти, ама какво ще ти свирят - незанм.
Хубав празник!

Общи условия

Активация на акаунт