колики ли са това?

  • 1 478
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 755
Според мен също са колики.
На Алекс коликите започнаха от 10тия ден. Редувах Саб и Еспумизан, и давай чай от Хип.
Чатихме с кумата по КЮ и казвам, че коликите на Алекс са понамалели, а тя ми отговаря "ама как са намалели, те тепърва трябва да почват". И на мен ченето ми увисна. Сега вече наистина му намаляха коликите. Само от време на време давам Еспумизан.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 535
Пробвай и с други капки. При малкия Епумизана помага донякъде, но май не са му чак толкова силни коликите. Иначе с голямата изредих каквото успях да намеря и нищо нямаше ефект. 
Сешоара много добре действа, въпреки жегата. Гледам все пак да е за кратко време. Иначе и ние сме гушнати през доста голяма част от деня  Rolling Eyes
Търпение, ще ги израсте  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Кошмар са тези колики, дано по-бързо се оправите. Пробвай различни капки, на нас ни помагаха Инфакол и гушкане. И за мен този период беше ужас.

# 18
  • Мнения: 9 973
пустите колики са Close

# 19
  • Мнения: 3 929
На колики прилича, определено. Обикновено отминават към края на 3-я месец, но е много индивидуално - при някои бебета по-рано, при други може да надхвърлят 3-я месец. Капките, чайчетата и тем подобни само моментно облекчават състоянието, но не предпазват от колики. За тях ти трябва много търпение.
Аз давах Еспумизан капки, след като опитах какво ли не, но само тези капки го облекчаваха. Трябваше да го нося постоянно, докато траят коликите, защото ревеше иначе. Притисках му коремчето, носейки го на ръце и го полюшвах леко, ако може да се унесе да заспи. Чувала съм, че някои майки затоплят коремчето с топли кърпи, духат със сушоар и т.н., но аз не съм пробвала това.

# 20
  • Мнения: 236
При нас сешоара се оказа вълшебен. На най-ниската степен, насочваш към коремчето. Е все пак за по-кратко време, защото е много топло сега. Всъщност подарявам две шишенца Инфакол, но ти живееш много далече. newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Пробвай бейбинос. Жегата също измъчва мъниците. Ако ти е възможно, сложи си климатик - поне в една от стаите. И го слагай да си лежи с коремче върху теб.

# 22
  • Мнения: 864
Колики са.
При нас бяха почти до 6-тия месец  Sad
Дано при вас минат бързо!  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 809
На нас ни помогнаха капките LEFAX, донесоха ни ги от Германия. Направо се родихме с тях. ИНаче беше всеки ден по едно и също време към 20 вечер за около 2 часа невероятни писъци и ревове. Отначало си мислех, че капките не помагат, но явно е трябвало да мине малко време, защото сега нямаме никакви проблеми, пу-пу. При нас сешоара не помагаше, от него реве още повече.

# 24
  • Мнения: 1 187
 и според мен са колики, разредена ракия на пеленка върху коремчето, но и това не помага, просто трябва да минат. Нашите спряха на около 3.5 месеца. Дано скоро ви поолекне.

# 25
  • Мнения: 117
Моят син има6е ужасни колики до 6-я месец. Запо4наха около 20-тия ден и пла4е6е непрекаснато и денем и нощем. Тия балгарските капки не помагат, има едни немски Лефакс и едни Английски Инфакол, само те стават, но някой трябва да ви ги донесе от вън.
Ина4е пробвайте да го даржите по корем4е пет мин преди всяко ядене, да изкарва газовете, това до някаде помага.
Така са много от децата, които са кърмени, но пак саможертвата си струва, успех!!!

# 26
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
.Да колики са!

Общи условия

Активация на акаунт