откога месо?

  • 1 309
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
С месо   се храним от 6-я месец -пилешко ,пуешко....по нататък и други меса,свинско до този момент съм дала точно 3 пъти-избягвам го.

# 16
  • Мнения: 46 405
За първи път дадох на 8 навършени месеци, но след като 2 пъти го повърна, след втората лъжица спрях, изчаках един месец и дадох пак, сега вече си го папка. Пилешко за сега  Wink

# 17
  • Мнения: 5 713
Месо  дадох на 9 навършени, но аз захраних след 5-я месец. Заешко и пилешко засега.

# 18
  • Мнения: 5 500
Аз още не съм давала месо.

# 19
Здравейте, МАМИ !!!
Влади е на 5 месеца и половина. Според педиатъра е време вече да помисля и за месните пюрета.
Аз сега обаче чета за вашия споделен опит и си мисля, че ОКАЗВА СЕ ВСЯКО ДЕТЕ НОСИ СВОЯТА ИНДИВИДУАЛНОСТ. Сроковете за захранване са относителни понятия, които служат само за ориентир Rolling Eyes
Ние си хапваме сладко с апетит зеленчукови и плодови пюрета "Ам-ам", каша Слънчо и адаптирано мляко НАН, пием и домашно приготвени пресни плодови сокчета.
Месото ще прибавя към храната на Влади към 7-мия месец

# 20
  • Мнения: 1 181
като направи 5 месеца.

# 21
  • Мнения: 1 884
Нашата педиатърка ми обясни, че към 6-я месец бебето изразходва желязото, което си е набавило от организма на майкато през ембрионалното си развитие. Поради тази причина се започва първо желтък, а после се включва и месото в менюто на бебето. Затова се правят и кръвните изследвания на бебетата, за да се проследи нивота на хемоглобина в кръвта, който пък е свързан с приема на желязо.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 118
От "полурождения ден" на Габи.  GrinningЩе и давам пюре с пиле през два дни засега.

Общи условия

Активация на акаунт