Какво ви е мнението за тази книга?

  • 960
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1014

Не съм я чела, но ми я препоръчват ...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Не ми е много високо. Твърде много противоречия има вътре...обсъждали сме я и преди.
По-добре си поръчай 'Книга за кърменето', ако я нямаш. На мен лично ми беше страшно полезна, а информацията за захранването макар и малка по обем, ми беше пътеводител за захранването на детето.

# 2
  • Мнения: 1 722
За кърменето имам едно "Ръководство за кърмене" с използване на Garmastan, не знам дали говориш за същата Бу, но май не.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Не, говоря за това:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=996

# 4
  • Мнения: 1 722
Хм, тази книга не е ли нещо като подготовка за кърмене ... в смисъл: възстановяването след раждане, ползите от кърменето, проблемите при кърменето /май са все в началните дни след раждането/ ... трябва ми нещо за по-нататък

# 5
  • Мнения: 3 161
Не, Книга за кърменето не е за началото на кърменето, а за целия период. Мен ме спечели, като се зачетох и намерих как една майка разказва, че си купува сутиен и дъщеря й казва: Чудесно, ще мога да суча през него! Аз си я купих към 3-я месец, когато си мислех, че вече знам всичко за кърменето, но се оказа, че ми беше страшно полезна и приятна за четене. Бих я препоръчала на всички, които се интересуват от кърмене и захранване. А за Л. трифонова и аз нямам много добро мнение; бях я взела от приятели, но се оказа в конфликт с повечето ми убеждения и я зарязах.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не я харесах тази книга.Авторката си противоречи на много места и май е от онези лекари дето..."абе аз новостите ги знам и съм напълно съгласна с тях, ама я дай да караме по старата схема, че...... гадна, гадна, ама по-изпробвана, та си знаем проблемите, дето ни чакат Shocked".Аз тая философия никога не съм я разбирала Naughty

# 7
  • Мнения: 3 379
Имам и двете - и тази на Л. Трифонова, и Книга за кърменето, и двете ги купих още преди да родя...

Какво да ти кажа, нито от едната, нито от другата съм се водила специално за захранването. Книга за кърменето е полезна за кърменето, в тази на Л. Трифонова също има някои полезни съвети, но като цяло аз не съм привърженик на следването по книга на съвети. Най-вече се водих от съветите тук във форума, разбира се тези на педиатърката ни, която подкрепя късното захранване, също и от много статии в Интернет по тези въпроси...

Според мен можеш да си купиш и двете книги с условието, че дете не се гледа/захранва по книга Simple Smile

Иначе бих ти препоръчала и еда английска, ако има кой да ти я вземе, която на мен ми беше много полезна - Feeding your baby and toddler by Anabel Karmel . Сега изданието е обновено и предполагам, че съдържа новости, които в моето издание, което е старото, не са отразени (като например съветите да се захранва след 6 месеца дори и бебе на адаптирано мляко и т.н.)

# 8
  • Мнения: 2 807
"Хранене на бебето" на проф. д-р Лиляна Трифонова  имам, но 4-тото издание, малко след като се роди Дани си я купих Wink

Ами на мен не ми допада - за всеки месец е описано какво и по колко се въвежда, като сокчетата естествено започват от 2-я месец Wink

Най-ми харесва справочника за мама и за татко най-накрая - представени са всички фирми производители на сокчета, пюрета, каши + разбира се всички видове, които предлагат.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Най-ми харесва справочника за мама и за татко най-накрая - представени са всички фирми производители на сокчета, пюрета, каши + разбира се всички видове, които предлагат.
Мен пък това много ме беше издразнило - веднъж, че е откровена реклама, която няма място в такава книга, след това - че не са всички фирми представени...
Ама както и да е Simple Smile

# 10
  • Мнения: 590
"Хранене на бебето" на  Лиляна Трифонова  не мисля че е нещо особено. Купих си я но можех спокойно и без нея да мина. Не със всичко в нея съм съгласна. Този форум ми е неоценимо по-полезен. А книга за кърменето  аз си купих когато бебка беше на около 3 месеца и страшно ми допадна.  Изключително полезна я намирам за целия период на кърменето. 

# 11
  • Мнения: 2 807
Най-ми харесва справочника за мама и за татко най-накрая - представени са всички фирми производители на сокчета, пюрета, каши + разбира се всички видове, които предлагат.
Мен пък това много ме беше издразнило - веднъж, че е откровена реклама, която няма място в такава книга, след това - че не са всички фирми представени...
Ама както и да е Simple Smile

Е, по батковското ни време май всичките бяха...
Или не? Thinking
На мен ми харесва, защото знам какво предлага всяка фирма като асортимент и като отида в магазина да търся нещо, няма как да ми отговорят, че "такова не се произвежда" (много пъти ми се беше случвало), защото аз го имам черно на бяло Wink

# 12
  • Мнения: 385
Не си я купих, защото на бърз преглед нямаше какво да предложи. А и сега си спомням, че до годинка май нямаше какво да се ползва оттам, та едва ли не си правиш извода, че трябва да даваш готови пюрета.  А то след годинка и на детска кухня може да се запише детето.

Тук в библиотеката на форума има всичко, което ти трябва за захранването. Не си давай парите на вятъра.

# 13
  • Мнения: 5 228
...май е от онези лекари дето..."абе аз новостите ги знам и съм напълно съгласна с тях, ама я дай да караме по старата схема
Точно с такова впечатление съм и аз от книгата - на места пише за късно захранване и т.н., и после хоп! - сок от втория месец в схемата за захранване.

# 14
  • Мнения: 980
...май е от онези лекари дето..."абе аз новостите ги знам и съм напълно съгласна с тях, ама я дай да караме по старата схема
Точно с такова впечатление съм и аз от книгата - на места пише за късно захранване и т.н., и после хоп! - сок от втория месец в схемата за захранване.
Да, на мен ми хареса в началото и в един момент схемите са същите. Има обаче ценни съвети, на мен ми е полезна. Поглеждам я от време на време.
Книга за кърменето ми е приятна, но за настройване на вълна кърмене. Иначе нея не я препрочитам.

Общи условия

Активация на акаунт