Фисура на небцето

  • 9 199
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Виж Стън, работя с деца, които са минали през софийски екип и през пловдивския.
Разликата е огромна. кактовече ти казах - тичайте при доц. Анастасов преди да е започнала лятната ваканция. А ако толкова се притесняваш и ти трябва някой да те е изпратил- кажи му, че идваш по препоръка на Катя (майката на Наско) или на Нина Йорданова.
Нямам нищо против софийският екип, просто в пловив са няколко години по-напред по отношение на тези случаи
За пръв път чувам за Полихронов. Thinking, при толкова деца дето са минали през мен???

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да се включа и аз във темата.Моят син също имаше цепнатина на устната и небцето.Операцията за затварянето на небцето извърши доц.Анастасов.Не бих могла да опиша с думи,колко благодарна съм на този човек.Горещо ти препоръчвам да идете до Пловдив.

# 17
  • Мнения: 3 698
Другия вариант е да се храни с биберон, биберон на НУК (анатомичен с дупчица отгоре и освен това с една клапа (пак дупчица) близо до основата на биберона)
тези биберони се продават в "Била", има за мляко и за вода.

# 18
  • Мнения: 542
Другия вариант е да се храни с биберон, биберон на НУК (анатомичен с дупчица отгоре и освен това с една клапа (пак дупчица) близо до основата на биберона)
тези биберони се продават в "Била", има за мляко и за вода.
А има и за каша, както и специални за деца с цепки - ннннина ще ви каже като ви види...чакаме ги да пристигнат от германия, защото ги няма в българия засега, а само тази фирма знаем да има разработени такива биберони...

# 19
  • Мнения: 2 327
И на мен ми се иска да чуя друго мнение. Ще се опитвам да направя нещо за да се свържа с този д-р Атанасов в Пловдив. Можете ли да ми дадете координати - да се обадя все пак за да се уговоря нещо, че не върви да отида до Пловдив с идеята че ще може да ни приеме.
Междувременно, наистина най-големия проблем ни е храненето. Взех от тези биберони на Нук, но и с тях не се получава. Може би нещо не правим както трябва.

Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 18:11 от Stun

# 20
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
на НУК фърст чойс - за бебета от 0 до 6 месеца ликупи или специалните за бебета с цепки?

# 21
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Сега да покажа и бибероните
тези са за бебета с цепка на небцето или устната или и с двете - покриват така устната кухина, че да затворят липсващите части
това е стандартнтата форма на НУК, към която се преминава след това - има винтил за въздуха и дупката е отгоре
това са шишетата и залъгалките
а така трябва да пие бебето, за да не се задавя течността да не отива директно в гърлото, а да пада "меко"

Последна редакция: чт, 30 юни 2005, 07:54 от nnnnina

# 22
  • Мнения: 948
Ето координатите:

Доцент Юрий Анастасов
Отделение по Пластична и краниофациална хирургия
бул. "Пещерско шосе" 66, 3 етаж,
УМБАЛ "Свети Георги", Пловдив 4002,
тел.032602935, 03244170-567,568,569 и 0898421418

Ето страницата: http://www.ala-bg.org/

Аз съм "пораснал" пациент на Доц. Анастасов; най-първата ми операция (на горна устна) е правена от друг лекар, много отдавна (била съм на 1 год); а Анастасов прави следваща операция.  Присъединявам се към препоръките да се обърнеш към него.

# 23
А това шише ползваме ние
хубавото е че ти помагаш на бебето да суче и определяш потока на млякото като стискаш горната част на биберона това шише се препоръчва за бебета с проблеми при храненето - като фисура на небцето, разни синдроми свързани с това - ние го ползвахме и сме доволни от него много
за повече подробности  виж на този линк http://www.medela.com/NewFiles/specialtyfdg.html#haberman

# 24
sinut mi se rodi predi 5 g. 9 mes. s zepki na ustnata i na nebzeto  purvata operazia /na ustnata/ ia napravihme kogato beshe na 13 dni pri Emil Georgiev i sum dovolna ot neia. Vtorata operazia na nebzeto beshe na 8 ili 9 meseca pak pri Georgiev , no na tretia den ranata se otvori i se pokaza edna malka dupchiza.  i do sega si e taka. Predi dva meseca hodihme do plovdiv pri  doz. Anastasov i zapisahme data za operazia  toi shte mu operira i nebzeto i veneza. mnogo hora sa mi kazvali che e dobur  doktor.
No men mnogo me e strah, strah me e ot samata operazia i ot sledoperativnia period. ako moge niakoi da mi obiasni gore-dolu kakvo e shte sum mu mnogo blagodarna.

imame problem i s ushite dosta chesto go boliat.
S hraneneto ne sme imali problem

# 25
  • Мнения: 2 531
asavova  е се страхувай! Вече сте преживели опрерация, така че тази няма да е по- страшна от другите! Моя син също е с цепка, само че е субмукозна, т.е. покрита и затова я открихме на2,5г. Тя не се оперира, само че тои има по- късо меко небце и му правиха пластика там. Следоперативния  период мина гладко от мед. гледна точка, но иначе едно по- пораснало дете изживява доста по-бурно болките а и категорично откавза да се храни! Не мога да дам съвет за твоя случай за операцията, а за ушите- при децата със цепки не функционира евстахиевата тръба  и затова правят чести отити . ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се консултирайте с УНГ и поне кажете на доц. Анастасов за това. В Пловидив поставят едни тръбички/ние сме с такива/ които помагат за вентилирането на ушите и да не стават отити. Обърнете се към доц. Джамбазов или д-р Пазарджиклиев!

# 26
blagodaria
doz.Anastasov ni kaza za tezi trubichki i az mislia da mu slogim ot kude gi vzehte i kolko struvat

# 27
  • Мнения: 2 531
Регистрирай се да изпращам лични съобщения! Тръбичките ги взехме от доц. Анастасов и струваха 80лв, преди 2г.

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравей асавова,
Ние сме от София, а детето ми е оперирано в Пловдив.
И аз така се страхувах от следоперативния период, но не беше толкова страшно, колкото си мислех.
Сутринта преди операцията дадоха на малкия едно сиропче, което го унесе. После го взеха и той не разбрал кога са го боцкали за системи и истинската упойка. След операцията спа целия ден и само леко мрънкаше. На другия ден си хапна малко мляко, а после полека се захрани.
За ушите кажи на доцента.  В Пловдив ценното е, че на операцията присъстват и УНГ-хирурзи и ако има проблем с ушите, го отстраняват на момента. Слагат се едни тръбички, когато се налага. На деца с цепнатина често се възпаляват ушите и остава една течност, която влошава слуха. С тия тръбички течността изтича и ушенцата се оправят.
Там дават да си носиш каквото ти трябва, бях си взела котлонче и пасатор, да му пасирам супите. Храната е болнична, не е хубава, затова си вземи нещо, което той обича и лесно се приготвя (и е течно де) - или в микровълнова, (там има) или на котлонче. Те съветват да се носи и да се дава бульон.
За обезболяващо ни казаха да носим свещички Ефералган, но твоето дете е по-голямо и не знам дали е подходящо. Питай ще ти кажат.
Сестрите са много любезни и внимателни и ще ти помагат, след операцията една сестра стои при вас целия ден да оказва помощ.
Небцето на моето дете е станало много добре, тук лекарите направо не вярват, че е имал операция. За доцента мога да кажа само добри неща. Има подход към децата.
Стаите са с по 2 легла и баня, слагат по една майка и дете в стая,  т.е. вие ще сте си сами с детето ти. Има топла вода.
 Ако се сетиш за още нещо, питай.
Стискам ви палци всико да е наред!

# 29
регистрирах се. Искам също да попитам за цепката на венеца, ако някой знае нещо моля да ми каже. 

Общи условия

Активация на акаунт