Какво не бихте повторили при следващо дете?

  • 5 545
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 91
Малкия не бих го прехвърляля от баба на баба, а ще го пусна на ясла.
А вече след втората бременност знам, че трябва майката да е спокойна през бременността. Аз шест месеца троших нерви на работа и сега си имам едно доста лошо и неспящо бебе baby_neutral

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
- как да съм спокойна, че спи, като и досега се буди по 5 пъти на нощ, мята се в леглото и скимти (на 2г и 2м.)?
- не е ли по -трудно за нас при всичките тези будения (особено пък първата годинка) да търчим до съседната стая?
- или цялата работа е въпрос на гледна точка-т.е. и да съм при него пак ще си се буди, я по добре аз да се наспя!

Ако детето е в самостоятелна стая от първия ден - ще спи спокойно и няма да се буди толкова.

Много интересна тема. Накара ме да се замисля наистина...
Не бих променила: това, че всичко приготвихме предварително, секциото, самостоятелната стая от първия ден, железния режим за лягане, който е в сила и до сега, късното захранване, самостоятелността, градината като навърши 2...
Бих променила: болницата, в която родих и лекаря, ще се опитам да кърмя, никога не бих взела възрастна бавачка.

Най-важното обаче, което би било различно е, че ще осъзнавам от първия миг колко много обичам малкото създание... с дъщеря ми ми трябваше време, за да го осъзная

# 32
  • Мнения: 132
Не бих се притеснявала,че не яде достатъчно.
Бих кърмила малко повече.
Бих искала да си остана в къщи по дълго.

# 33
  • Мнения: 2 090
Бих била по-спокойна и не бих се шашкала за най-малкото нещо Wink
Не бих будила бебето,за да яде ooooh!
Всичко останало бих повторила Hug Heart Eyes

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само захранването бих отложила. Другото е вече отработено с двете.

# 35
  • Мнения: 1 364
Не бих също стерилизирала дълго време шишетата. Да си трупа имунитет.

# 36
  • Мнения: 3 367
Бих се опитала много по-упорито да кърмя.
*
Не бих се старала да влизам в модели  и да се тревожа че не мога (не съм плакала като се родиха децата,тръгнах на работа с радост на 6та седмица и без да страдам грам, спях си като тапир докато баща им ги дундуркаше нощем и пр.. неприемливи за една "истинска" майка неща)
*
Бих запазила описаното от Иса което важи и за нашия дом до последния детайл

# 37
  • Мнения: 1 147
Бих я/го прегръщала повече.
Не бих драматизирала толкова. Не бих се страхувала, че няма да се оправим "както трябва"..
Не бих се старала да правя хората около мен щастливи за сметка на собственото ни спокойствие.


Бих запазила много неща, които направихме с Александра. Железен режим, подготовка преди това, спане отделно от първия ден...

# 38
  • Мнения: 8 228
- как да съм спокойна, че спи, като и досега се буди по 5 пъти на нощ, мята се в леглото и скимти (на 2г и 2м.)?
- не е ли по -трудно за нас при всичките тези будения (особено пък първата годинка) да търчим до съседната стая?
- или цялата работа е въпрос на гледна точка-т.е. и да съм при него пак ще си се буди, я по добре аз да се наспя!

Ако детето е в самостоятелна стая от първия ден - ще спи спокойно и няма да се буди толкова.


Напълно съм съгласна. Ползвахме бебефон. Будеше се само за храна. След това се е случвало да се буди, първо заради колики, след това от болки в зъбите или кошмари. Всичко това обаче беше инцидентно и общо взето винаги е спял много спокойно. Отвиването не ме притеснява - и при нас да спи, няма да се будя само за да видя дали е завит. Имаше проблем само когато биберона му падаше на земята и не можеше да си го намери сам. Ама то това дали ще стана да го търся из стаята, в която аз спя, или ще отскоча до съседната, май няма голямо значение. Все си пада търсене - ама пък заради това го отказахме и навреме от бибата. За мен самостоятелната стая си е по-добрия вариант. Мога да го сложа по-рано да спи, а след това ние без притеснение да гледаме телевизия до късно или да правим нещо друго.  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 607
Единственото, което няма да повторя е "задължителното" гладене на дрешките.  Naughty
 

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Бих кърмила на поискване, а не през 3 часа, както ме "съветваха" в болницата. Peace
И задължително ще съм отделно от свекървата, че вместо да ми помага само ме изнервяше.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 029
Ранното захранване, точното спазване на три часовите интервали между храненията, грешката ми ,че при едно боледуване го взех в нашето легло и вече две години не мога да го измъкна от там.

# 42
  • Мнения: 1 187
няма да бързам с всичко и бих се  доверявала на инстинкта си повече, а не на книжлетата

# 43
  • Мнения: 3 929
Не бих захранила в 4 месец, за сок - да не говорим. Нито вода.
Не бих давала АБ почти при всяко разболяване, както ни го изписва педиатърката.
Ще го закалявам.
Всичко останало, което правя, смятам, че е правилно и добро за детето ми.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 591
Много мислих по въпроса... Ами, мислих, мислих и... не можах да измисля ни едно нещо, дето да бих направила различно. Поне до колкото е в моите възможности, до колкото зависи от мен (все пак и то ще има нещо да каже по въпроса, а и голямото ще има вече мнение) ще повторя всичко, както и сега.

Общи условия

Активация на акаунт