Споделете мнения за Д-р С.Славчев АГ-окръжна болница Варна

  • 168 330
  • 810
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8
nnnnn, влагалищен секрет ми взема кат се записах на жк при него - 8 седмица. цитономазка я бях правила профилактично преди да забременея при друг лекар, само занесох резултатите, мисля към края пак пак се взима влагалищен секрет, не съм сигурна кога точно.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 138
Много ти благодаря за отговора   bouquet
Аз вече с ъм в 15 седмица, записах се също  в 8, а до тоя момент дори не сме говори по въпроса, та се зачудих дали прави тези манипулации

# 92
  • Мнения: 195
Здравейте,
И аз се ориентирах към д-р Славчев и на 14-ти съм на първа ЖК. Искам да попитам спазва ли си часовете за консултация или понякога се налага да се чака? Работи ли в родилното отделение на МБАЛ "Св. Анна" или само води раждане?
Бих искала мамчетата, които са раждали при него да споделят подробности. Интерисува ме подкрепя ли активното раждане с минимална лекарска намеса или изпълнява медицинските протоколи - спукване на околкоплодния мехур, система с окситоцин, епизиотомия...

# 93
  • София
  • Мнения: 30 139
Цитат
Искам да попитам спазва ли си часовете за консултация или понякога се налага да се чака?


обикновено се чака около 40-50мин със запазен час. Натоварено е, но пък не връща хора.

Аз от последното си посещение съм малко разочарована. Беше ядосан и почти нищо не ми обясни  Rolling Eyes

# 94
  • Варна
  • Мнения: 631
Момичета, да се включа и аз към темата. Предстои ми второ раждане (секцио) при д-р Славчев др. седмица. ЖК бях при него и нямам никакви забележки Simple Smile Обяснява всичко, внимателен е, вдига си телефона, връща обаждания... само дето часовете май не му стигат в кабинета....но... това е бял кахър Simple Smile  Дано и секциото мине гладко! Леко бременеене на всички!

# 95
  • Мнения: 195
kristin@ пожелавам ти леко секцио, бързо възстановяване и скоро да си гушнеш сладкото бебче  Hug
Чакаме после да споделиш как е минало  Simple Smile

Аз в събота се записах на ЖК. Дадоха ми направления за кръв и урина, вагинален секрет ще ми вземе на следващата консултация. Цитонамазка няма да взима предвид, че се остъргва шийката с четчица.
Малко съм недоволна от акушерката. Не ми напрви картон - с първата бременност на първото посещение акушерката подробно ме разпитва за заболявания в семейството и подобни. Не знам с втора бременност дали е пак така newsm78 Видях, че е писала в амбулаторния лист стойности на кръвно налягане без да е мерено и БХС без да е правено (вместо ФМ), също така не ми мери ширина на таза, обиколка на корема, но това са подробности.

Към д-р Славчев нямам забележки дано до края да е все така  Peace

# 96
  • Мнения: 727
Киса-точно така Соня е сестрата мисля не е акушерка и НИКОГА не са ми мерили таз,матка и тн....вече не е нужно според новите сващания тегло дори се мери само при регистриране на бременноста и при издаване на 45дневния болничен,разбира се ако желаеш се тегли всяко посещение Peace
Счита се че при проблеми или някакви заболкявания генетични е редно да се каже от пациента...и за втора бременност при мен не са ме интервюирали както при първата


Успех Peace

# 97
  • Мнения: 7 118
Здравейте, момичета! Имам следният проблем: 2 спонтанни аборта в ранна бременност (единият е пресен...от вчера) и ми трябва надежден лекар, който да ме консултира и насочи към изследвания, които държим със съпруга ми да направим, въпреки че докторите казват, че не са необходими. Има ли тук момичета, които ходят при него по подобни поводи? Трябва ми надежден доктор, който да ме поеме от сега и после живот и здраве да следи и бременността ми. Благодаря предварително за споделените мнения!   bouquet

# 98
  • Варна
  • Мнения: 631
Привет от мен, изписана успешно след секцио с една малка дъщеричка 3550г, 52см.
Няма да коментирам условията в Окръжна, имам мноооооого забележки, но.... това е друга тема.
Д-р Славчев надмина очакванията ми, честно казано. Това ми е второ секцио, възстановяването ми беше много бързо - на 3-4 ден се чувствах така, сякаш въобще не съм оперирана.  Simple Smile Всеки ден идваше да провери как съм, изобщо....перфектен е!
След първото секцио поне 2 седмици ми беше трудно да се възстановя (друг оператор), а сега е съвсем различно!
Леко бременеене и раждане на всички.

# 99
  • Мнения: 195
kristin@, Честита ви радост - да ви е жива и здрава дъщеричката! И аз съм се насочила към д-р Славчев за секцио и затова се интересувам как се оформя избора - с избор на лекар само или на екип (чух, че за секцио трябва да е екип - дали е вярно?) - предварително ли трябва да се "запиша" в Окръжна или при приемането се попълва нещо за направения избор?
Благодаря предварително!

# 100
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
И аз се интересувам относно избора на лекар при секцио.КРИСТИН да ти е жива и здрава малката принцеса!  bouquet

# 101
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Имам следният проблем: 2 спонтанни аборта в ранна бременност (единият е пресен...от вчера) и ми трябва надежден лекар, който да ме консултира и насочи към изследвания, които държим със съпруга ми да направим, въпреки че докторите казват, че не са необходими. Има ли тук момичета, които ходят при него по подобни поводи? Трябва ми надежден доктор, който да ме поеме от сега и после живот и здраве да следи и бременността ми. Благодаря предварително за споделените мнения!   bouquet

мисля че д-р Александров от АГ е за тебе. Той се занимава с проблемите при забременяване и после си води своите бременности. Нямам личен опит, но имам познати които след години опити са успели при него. Успех!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 631
Момичета, благодаря за пожеланията!
Избор на екип - 350 лв, попълва се бланка при постъпване в болницата (понякога и след това).
Само да допълня, че в почивните дни - 21-23 май, освен дежурните лекари други не видях - мисля, че единствено д-р Славчев си наглеждаше пациентите, имаше и раждания. Кога почива този човек, просто незнам... newsm78

# 103
  • Мнения: 335
kristin@,честита рожба! Нека има слънчево детство момиченцето ви  и много да ви радва!  bouquet
Хубаво е,че си доволна от лекаря! Моля те, сподели за ОБ, за т.н. "мноооооого забележки". Ще бъде от полза за доооооста момичета в темата Grinning

zuzi_79 , тежко е,но пътят продължава! Освен д-р Александров (който се занимава с проблемно забременяване), препоръчвам консултация с доц. Ангелова или д-р Константинова (ет.2 на Терапията, специалисти по генетика). Успех!

Последна редакция: вт, 24 май 2011, 21:02 от godgift

# 104
  • Варна
  • Мнения: 631
Благодаря за пожеланията!
Ами какво да кажа, да не ви плаша...
Да започна с позитивното:
Персоналът - акушерките и сестрите от родилното са много грижовни, млади, усмихнати...просто супер!
Лекарите - много не ти обръщат внимание, освен ако не си им пациент, визитациите като че ли са малко фиктивни.
Леглата са твърди, някои се повдигат под главата.
Педиатрите - бях чела много лоши отзиви, които като че ли не се оправдаха. От общо 4 неонатолози, които видях по време на престоя, само 1 беше ужасно некадърна и заядлива (възрастна ,с прошарена коса и очила - не разбрах име) - карах се с нея за да ми даде информация за изследванията на детето ми! Попита ме за какво ми било да знам резултатите, лечение ли съм щяла да назначавам?!  #2gunfire
Много добро впечатление ми направи  д-р Пеева, педиатър, отзивчива, внимателна, обяснява. Акушерките от неонатологията като цяло са доста натоварени и много-много не обръщат внимание на майките.
Негативното:
Хигиената не е на ниво.
Стаите са доста тесни за 3 легла и 3 детски колички (бебета са при майките, с изключение на 2 часа сутрин и вечер). По принцип за мен беше доста мотивиращо бебето да е при мен, защото не се сещах много-много за болки след секциото и при раздвижването. Лошото е, че все някое бебе плаче вечер и не сме спали кой знае колко.
Най-неприятното обаче е банята - мръсна (за 5 дни само веднъж влезе санитарка да почисти), поизгнила, с някакъв гаден балатум на пода, водата не се оттича...
Абе срамни са условията, при които се раждат българските деца в 21 век!

Повечето момичета имаха проблеми при слизането на кърмата, нямаше кой да обяснява много - много. Ако потърсиш съвет ти стискат зверски зърното и ти казва да цедиш и слагаш бебето на гърда...  Shocked ....и толкова.
Честно казано не съм глезла, вече съм раждала в ОКРБ преди 8 години и по принцип бях подготвена за условията, но въпреки всичко ми дойде малко в повече мизерията.

Общи условия

Активация на акаунт