брат ми и майка ми се скараха жестоко а сега?

  • 1 621
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте на всички !Искам съвет какво да направя?Трябва ли да взема отношение или да си замълча?Майка ми и бтрат ми се скараха жестоко и незнам какво да правя.
Ситуацията е такава.Мам през всичките 30 години винаги е тичала по проблемите на брат ми,все ги оправя.Преди няколко месеца си дойдоха с неговата кокона(така я наричам щото уж излязоха да работят ,а тя по цял ден си лакирваше ноктите без да прави нищо)и сега останаха без пари.Брат ми има апартамент които е за него от маика и и иска сега парите от наема.Тя обаче ми каза че този път няма да стане неговото и ще се дръпне квото ще да става.Какво да правя ?Да се намеся ли да говоря с нея или да ги оставя да се оправят сами?Усещам ,че тя много се е разстроила а брат ми е много ядосан CryНе са лоши ,и двамата ги обичам а сега ми званят и аз незнам какво да правя.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Не разбрах, кой от кого иска парите, но изглежда, че апартаментът не е негов, майка ти получава наем за него, а сега брат ти иска парите. Мисля, че майка ти е права да не му дава, изглежда, че брат ти сам не може да се оправя, особено ако тази кокона му "помага", и тези пари само ще отидат на вятъра, вместо майка ти да ги използва по-рационално, включително пак да оправя проблемите на брат ти.

# 2
Да ,все още не е прехвърлен,но се знае,че е за него.Може би затова стават сега тия неща.Майка ми е разведена и си помага с тях отдавна понеже брат ми замина в чужбина и реши да плаща поне сметките за парното от там.Гледа и по малкият ми брат,но не се е оплакала досега.Брат ми и помагаше и той с каквото може,защото аз нямам вузможност в момента

# 3
  • Мнения: 1 062
Майка ти е права, а брат ти е много нахален. Извини ме, така мисля. Дали да се намесиш е много деликатен момент, защото ако се намесиш трябва да вземеш страна, а не е добре. Ще се скараш с единия най-вероятно. Може би просто да поговориш с брат си, но без "коконата" да присъства. Все пак зависи, колко сте близки с него. Възможно е приятелката му да го настройва, но е възможно той да си е просто такъв - използвач. Според мен, опитай да говориш с брат си, ако е разумен човек, може и да попие от това, което му говориш. Но, майка ти трябва да му каже, че апартамента си е неин, докато я има нея. Боже, много нагло от негова страна, горката ти майка. Сигурно ти е трудно да стоиш от страни без да взимаш страна, но по-принцип това е най-добрата позиция.
П.П. Ако ти звуча грубо, извини ме, но така мисля и съм откровена. Имам брат, който много обичам, но ако той постъпваше така сигурна съм, че мислите ми щяха да са същите.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 434
Сложно!
Но какви пари иска брат ти след като работи в чужбина, а майка ти гледа и другия ти брат и живее в Бг? Още повече, че апартамента още не е негов.

# 5
 Анелим  тя е постоянно с него.Не успях да поговоря когато си дойдоха защото нямах възможност,а и аз не обичам да се меся в живота му.Не е в града,много сме близки но е невъзможно да приказвам с него дори и по телефона.Тя пак е там.Званна ми да ми каже да му изпратя всичките му документи.Едва ли го е измислил сам ,но това си е негово решение.Много е трудно SadМайка не си вдига телефона а и тя ме предупреди много отдавна ,че така ще стане ,но не го вярвах,защото знам ,че много го обича.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Какви документи, като апартаментът не е на негово име? Майка ти, слава Богу, е жива и здрава, и е официален собственик на апартамента, така че брат ти нищо не може да направи. Не му позволявай да изнудва майка ти.

# 7
Не ,неговите документи всичките са при майка ми.Акт за раждане и т.н

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Нормално е да си ги иска, те са си негови.

# 9
  • Мнения: 1 062
Разбирам те, сигурна съм, че ти е тежко, но щом сте наистина близки, просто му кажи, че искаш да поговорите насаме. Някой ден от уикенда все ще намери време да дойде. В крайна сметка той не може нищо да направи щом апартамента си е на името на майка ти, но ситуацията като цяло е гадна. Помоли го да дойде за да поговорите като брат и сестра.

# 10
TОЙ е на 400км от мен аз съм с малко дете и немога да мръдна никъде,а той едва ли ще дойде,дори и да дойде няма да е сам

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Препоръчай му да дойде сам да си вземе документите, под предлог, че не е безопасно да се изпращат документи по пощата, може да изчезнат  Laughing

# 12
Благодаря и на двете ви Jarrita и  Анелим .Мисля,че знам какво ще направя вече.Ще поговоря с майка и ще и обясня ,че тя е в правото си да се държи така(въпреки,че казвам тя не е лоша майка)към него,а на него ще му кажа да се позамисли над това какво е направил за себе си и че няма право да се сърди нека поблъска явно малко да разбере защо тя го прави.Аз няма да взема явно страна,защото така е редно.Вярвам,че всичко ще си дойде на мястото след време

# 13
  • Мнения: 71
Права си - не взимай страна!!!! Не се и намесвай кой знае колко - кажи им - аз съм ти дъщеря, на теб съм сестра - вие се разберете! Големи хора са! Накрая ти ще се окажеш лошата.
При мен така се получи. При всяко скарване на майка ми и брат ми ( и тя е разведена) "Кажи му!" "Ела я виж" етс...
Реално погледнато - в много случаи споровете им възлизаха от различие в разбиранията и възрастта. Та съм впрягала цялата "Възрастова психология" набита в главата ми, личностна и каква ли още не, да ги накарам да се разберат и да видят позицията на другия.
А понеже това не е достатъчно - после се скарват майка ми и баба ми - искате ли да познаете, на кого се обаждат? И пак: "Кажи й!" "Ела я виж" ... Споровете - горе долу по-същите причини - различие в разбиранията и възрастта. Поне малко разнообразие да имаше!!!
Тъкмо с това съм приключила - е, как - не може така - баба ми v/s брат ми..., което води отново до скарване паралелно или последователно между майка ми
(защитаваща брат ми) и баба и майка ми (защитаваща баба ми) и брат ми.
Е нямаше край. Но...
Успявах, в 98% от случаите накрая - прегърнати, въпреки лудите скандали и обиди допреди това. От цялата работа - аз изцедена като ....парцал..., нерви, които сега ми трябват за моето дете, изпотрошени. А сега - познайте кой е лош Tired Само вече май дето не ми дреме.

И вече им казах СПАСЯВАЙТЕ СЕ!!!
  smile3513 ignore2 smile3515

П.С.
Аз няма да взема явно страна,защото така е редно.Вярвам,че всичко ще си дойде на мястото след време
Няма такова нещо като "неявно" намесване. В момента в който двамата се сдърпат - ще се чуе - "тя и сестра ТИ така мисли, тя нали ми каза",  "тя и сестра МИ така мисли" и всеки ще те дърпа към себе си, после ще те обяви за предател. Действай само явно и открито - кажи им че вече си говорила и с двама им, те да се разбират от тук нататък.

И успех!!!   bouquet  bouquet  bouquet




Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 17:10 от wee.jess

# 14
  • Мнения: 851
И аз мисля, че не трябва да се намесваш. Опитай да стоиш на страна, защото като нищо след време ти ще излезеш виновна.

Общи условия

Активация на акаунт