ох това захранване

  • 4 886
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
много съм объркана  и притеснена с това захранване, кога да започна с какво да започна по колко да давам кога да го давам как да увеличавам, нашето педи е супер лихо обяснява всичко на две-три и готово  #Cussing out скоро ще я сменяме май  #2gunfire каза да започна да давам сок от ябълка или морков та ние сме едва на 3 месеца не е ли рано още охххх нищо не разбирам  Embarassed помогнете моля ви   

# 1
  • Мнения: 192
Захранване на 6 месеца с пюренце от морков или картофче. Бавно без да заместваш хранения. После добавяш и други зеленчуци. Нали кърмиш? Порови се малко из нета има много инфо.

# 2
  • Мнения: 54
Захранване на 6 месеца с пюренце от морков или картофче. Бавно без да заместваш хранения. После добавяш и други зеленчуци. Нали кърмиш? Порови се малко из нета има много инфо.
не кърмя на фризолак сме

# 3
# 4
  • Мнения: 54
Ще следя темата,защото и аз съм в същата чуденка.На два,три пъти пробвах да му давам ябълков сок ,но той плюе, мръщи се въобще не поема newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 9 466
Влез в бибилиотеката на този подфорум-има мноооого инфо Wink
И да, разбира се че е ужасно рано за захранване Peace изчакай поне до 6-ия мес.

# 7
  • Мнения: 3 929
Аз съм привърженик на късното захранване, въпреки че захраних сина си с плодово пюре в края на 4-ти месец. А за сок - най-добре изобщо не му предлагай сок поне до 6-я месец, няма никаква полза от него. Най-много да му предизвикаш колики. Има отделен форум за захранване, там ще намериш много полезна информация. Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0.

# 8
  • Мнения: 518
много съм объркана  и притеснена с това захранване, кога да започна с какво да започна по колко да давам кога да го давам как да увеличавам, нашето педи е супер лихо обяснява всичко на две-три и готово  #Cussing out скоро ще я сменяме май  #2gunfire каза да започна да давам сок от ябълка или морков та ние сме едва на 3 месеца не е ли рано още охххх нищо не разбирам  Embarassed помогнете моля ви   
Нашата ни каза да давам сок от ябълка в края на първия месец - знам, че е рано, но реших да пробвам как ще й понесе на бебка. Нямаше колики вече и ябълката не я дразнеше, даже много й хареса. Сега бебето е на два месеца и продължавам да давам ябълка, но през ден по 1 път, а не както каза педи два пъти на ден, всеки ден. Сега ми каза да давам и морков, както и всякакви други плодове, но още не съм давала. Мисля да опитам само с морков, а плодовете ще оставя за по-нататък.

# 9
  • Мнения: 1 763
Прочети темите за кърмене и захраване и хранене с ХА и захранване. На мен те много ми помогнаха, ако бях слушала педи, май щях да навредя на детето. Впоследствие смених педиатъра, а новата не ми се меси много-много относно захранването, за което съм и благодарна.

# 10
  • Мнения: 534
ето подобна тема в другия подфорум прочети отпред 2 та линка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322242.0

# 11
  • Мнения: 132
Какъв сок на 3м. Naughty много е малко бебето за сок. Наистина поразрови се и ще намериш доста инфо за захранването. Аз захраник сина си на 5м и половина и то първо с пюре. Давай по-малко всяка нова храна и ако видиш че не му понася веднага спирай това значи че коремчето му не е готово. Наблюдавах дете си и не съм спазвала никакви съвети на педито и това след като ми каза че мога да му давам сок от всичко каза дори и от домат може (това за първо захранване до тогава не беше вкусвал нищо освен кърма)  Shocked, реших че ще следвам майчините си инстинкти и реакциите на бебето и не сбърках  Simple Smile. Така че моя съвет е прочети всичко по темта помисли и реши ти знаш кое е най-правилно за твоето дете. Успех!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Няма да ти давам линкове,а направо ще споделя.Тери също си пиеше Фризолак.Захраних на 5м и 5 дни с картофено пюре,после морковче,оризова каша....Започва се първия ден с 2-3 лъжички,на втория с 5-6 и на третия колкото иска.Ако не иска си пие млякото и толкова.И без това до 1одинка то си остава важна част от храненето.Сок дадох чак когато стана на 7м.

# 13
  • Мнения: 1 168
много съм объркана  и притеснена с това захранване, кога да започна с какво да започна по колко да давам кога да го давам как да увеличавам, нашето педи е супер лихо обяснява всичко на две-три и готово  #Cussing out скоро ще я сменяме май  #2gunfire каза да започна да давам сок от ябълка или морков та ние сме едва на 3 месеца не е ли рано още охххх нищо не разбирам  Embarassed помогнете моля ви   
Нашата ни каза да давам сок от ябълка в края на първия месец - знам, че е рано, но реших да пробвам как ще й понесе на бебка. Нямаше колики вече и ябълката не я дразнеше, даже много й хареса. Сега бебето е на два месеца и продължавам да давам ябълка, но през ден по 1 път, а не както каза педи два пъти на ден, всеки ден. Сега ми каза да давам и морков, както и всякакви други плодове, но още не съм давала. Мисля да опитам само с морков, а плодовете ще оставя за по-нататък.
Внимавай с моркова, от него пожълтява кожата ако се прекалява!

# 14
  • Мнения: 54
а как да изцедя ябълката

Общи условия

Активация на акаунт