Въпрос към майчетата, кърмещи на поискване?

  • 1 973
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Искам да ви попитам остава ли ви достатъчно време и как си организирате разходките навън? Моето бебе е на почти 5 месеца, на кърма е, все още не е захранена. Никога не съм се опитвала да й налагам някакъв строг режим, но постепенно тя сама си беше изградила такъв. Отскоро обаче ни мъчат зъби, а и горещините не ни понасят много, та режима съвсем отиде накино. През 30-40минути сме на гърда за по 3-4 минути, после се дърпа и не иска повече. Открих, че в легнало положение успявам да я накарам да яде по-дълго, но не винаги. По едно време съвсем се бях притеснила, защото не искаше въобще да суче и кърмата ми беше намаляла, а тя и без това никога не е била много, но досега удържахме положението. Започнах да се цедя по няколко пъти на ден и сега нещата са долу горе под контрол. Не ни остава обаче много време за разходки. Вие кърмите ли навън?

# 1
  • Мнения: 2 132
Аз кърмя навън. Така не се ограничавам заради детето. Излизаме и ако огладнее навън и давам и не губя време да се прибирам до вкъщи и пак да излизам.
Ако се притесняваш може да използваш пелена, с която да се покриеш. Аз имам една, която е от Америка специално за целта, но и най- обикновена пелена ти върши работа.

# 2
  • Мнения: 3 929
Никога не съм правила толкова големи разходки, че да ми се налага да го кърмя навън. Но съм го кърмила на плажа, в колата, докато пътуваме. Иначе, разходките ни бяха все наблизо до къщи, така че ако ревне, му давах цедена кърма от биберон, докато стигнем до къщи. Както са те посъветвали, ако ти е неудобно от околните, можеш да се покриеш с пелена и да си накърмиш детето.

# 3
  • Мнения: 638
Аз напоследък не излизам много през седмицата, голяма жега е. Но през уикенда нашия татко ни води по цял ден насам натам, така че се налага да се кърмим където ни свари глада Simple Smile - в градинката, в кафето, в колата. Това е нещо естествено и няма от какво да се срамуваме. Гърдите на жената са за това - да си храни детето. А голи гърди ни заобикалят отвсякъде и то не по предназначение Simple Smile
Аз обикновенно използвам пелена, за да се прикря, все пак не си вадя гърдите всички да ме гледат  Grinning

# 4
  • Мнения: 121
И аз кърмя навън!  Peace
На сутрешната разходка просто няма друг начин- не мога да се прибирам само за кърменето при положение, че яде на около 2 часа...  Mr. Green А вечер обикновенно минаваме през свекито и там кърмя дребния.
Вярно, че в началото ми беше твърде притеснено..., но го надживях този етап  Laughing
Като го гушна главата му се залепя за мен, аз си надигам блузата/така ми е по- удобно/ и то честно казано не остава много материал за гледане  Laughing Laughing Laughing
А и в това няма нищо срамно- нали храниш бебче! Ако има с кого да излизаш и да кърмите в тандем е най- добре!  Peace Аз така и не намерих друга кърмачка, но пък големият ми син е плътно с мен- така че ми прави компания.  Joy

# 5
  • Мнения: 422
аз досега съм кърмила навън само веднъж и тогава малката сука ама един час,някой ме гледаха доста странно но на мен не ми пука няма да си оставя детето гладно,на нас също май ни се отразяват жегите доста също суче през деня по малко пък на често,а сутрин докато е по хладно и вечер доста повече,и аз така и не на мерих друга кърмеща мама  Peace

# 6
  • В събота
  • Мнения: 201
Ами в нашият град единствения парк за разходки е толкова далече от нас, че ако реша да не кърмя навън по-добре да не излизам. Още от първата разходка с бебка я кърмя навън и май вече дадох "тон за песен", защото кърмещите майки по пейките значително се увеличиха, а и ние вече станахме голяма компания за кърмене. И аз като hiksita повдигам блузата и от главичката нищо не се вижда.

# 7
  • Мнения: 851
Рядко ми се е случвало, но мисля, че не трябва да те е срам. Айде майната им на другите. И без друго мамите кърмачки не са много. По-хубаво ли е ц*ците ти да са навън от дълбокото до пъпа деколте, за да си фьешън Mr. Green

# 8
  • Мнения: 8 242
Кърмя навън от първата ни разходка.. че досега..
Където ме свари - вадя и давам  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 10 982
От самото начало кърмя навън и никога не съм се притеснявала от това, че някой ще ме види. Друг е въпросът, че гърдите ми са малки и разголена плът почти не се вижда. Wink

# 10
  • Мнения: 199
Кърмя навън от първата ни разходка.. че досега..
Където ме свари - вадя и давам  Mr. Green
Peace  Laughing и ние сме така

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Първия път ми беше леко странно да кърмя навън, но имах подкрепата на мъжа ми и лесно го преодолях. Оттам нанатък не съм се притеснявала къде и пред кого се налага да кърмя. Кърмила съм в паркове, градинки, в магазини, в такси, във влака Варна-София (изцяло в мъжка компания), в общината - къде ли не. Наддаде ли вой човечето се нуждая само от стол или пейка и съм предложила да суче. Единственото ограничение, което си налагах бяха широки блузки за по- незабележимо кърмене. С огромен бюст съм, но никога не ме е притеснявал този факт. Хората тактично те подминават без да хвърлят обезпокоителни погледи, а много често дори не разбират, че кърмиш. Случвало ми се е най-често баби да спрат да ме похвалят и окуражат, че кърмя детето си и че това е най-хубавото за него.
Когато кърмих за първи път във влака за Варна бях притеснена от факта, че пътувам сама с детето в компанията на 4 непознати мъже. Първия път се наметнах с пелена, но от жегата детето плувна в пот, а аз 2 пъти повече и захвърлих пелената. Мъжете най-тактично се зачитаха във вестниците си, за да мога да кърмя спокойно. След това най-възрастният от тях ме похвали и удари една лекция на тема кърмене, че оттам насетне не се притеснявах и кърмих поне още 4 пъти детето си докато сляза от влака. След това пътувах най-редовно по линията Варна - София и се не съм мислила пред кой и кога кърмя.
Господ ни е дал гърдите с една цел - да си храним децата и колкото по-скоро го осъзнаем толкова по-здрави деца ще имаме. Няма нищо срам в това. Къде по-срамно е да се снимаш гол из софийските улици като Албена Вулева  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 250
Кърмя винаги и когато детето ми има нужда от това.Не съм се ограничавала в разходки,само защото трябва да го храня.Дори и сега,въпреки че е вече по-голям и мога да му дам всякаква храна и вода,ако много настоява му давам да си сукне. Whistling

# 13
  • Мнения: 276
и аз кърмя където се наложи, на всевъзможни места. не съм срещала намусени погледи, даже някои хора много ми се радват. никола попорасна и вече си е поизградил режим самичък, а и в тия жеги не излизаме като преди по цял ден, но в началото беше хаос и никога не знаех кога ще засуче. първоначално цедях и давах от шишето (първи-втори месец), но максимум веднъж на 2 дни, за да не се отбие. след 2рия месец, температурите ставаха положителни понякога навън и излизахме за по - дълго и да и изцедя, то изстива. така че почнах да кърмя по пейките. е, налагало ми се е и права, като няма наблизо пейка, а той крещи
обикновено надигам блузата, особено в тия жеги, не покривам с нищо. давай смело

# 14
  • у нас
  • Мнения: 5 696
от начало ми беше доста притеснено да кърмя навън. Минават хората и едни такава учудени погледи хвърлят. Но не виждам нищо странно да нахраниш детето си - кой както може - един с шише, друг - с цица.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт