Натрапливи мисли и действия

  • 15 214
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 442
Ремонт в къщи  Sick От самата мисъл параноясвам.

# 46
  • Мнения: 101
Натрапчива мисъл ми е, че като се кача в градски транспорт ще ми прилошее. И ми прилошава в действителност.

# 47
  • Мнения: 3 835
Тео, това е типично за хиперактивност с дефицит на внимание.

Питах, имайки предвид едно конкретно детенце, освен това, което аз съм описала, много беше трудно да срещна погледа му, задавайки му въпрос или каквото и там да е било, опитвайки се да проведа разговор. Наистина странно поведение има, ако се вгледаш внимателно. Детето е близко приятелче на дъщеря ми, затова питам. Много харесвам детето и просто се чудя, подобно поведение може ли да бъде провокирано и следствие от странични влияния, като пренатоварена програма и нечии свръх амбиции?!

                       Да правя секс.

Ако имаш сериозен проблем, без помощ от специалист надали ще си решиш проблема, защото обикновено става въпрос за насилие в миналото. Надявам се, че нямаш предвид това.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 22:10 от teo7777

# 48
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре де, ако манията за определен ред е проблем, тогава какво да кажем тези, на които всичко ни е хаос и така се чувстваме много уютно - само дето не обичаме някой друг да ни пипа хаоса, защото после не можем да си намираме нещата Mr. Green
Нямам натрапчиви мисли или действия. Понякога се връщам да проверявам печка и ютия, защото много добре се знам какъв съм заплес и бая пъти съм ги намирала включени след цял ден работа.
Като дете също почти нямам спомен за подобни изпълнения - скачането по плочките без настъпване на чертите винаги съм го смятала за игра newsm78 А по другия тротоар на улицата съм минавала умишлено, напр. защото добре знам откъде минават родителите ми и не искам да ги срещна Mr. Green
Имам късметлийски дрехи примерно - и когато си купя някаква по-така дрешка, избирам момент, когато ще я облека и съответно после преценявам дали ми е късметлийска или не, според както е преминало събитието Mr. Green Но мисля, че това си е просто суеверие, а не натрапливост.
Съпругът ми е от хората, които си мият ръцете по 100 пъти на ден - само че не е натрапливост, в смисъл не му е фикс-идея и определено не смята, че никога не са му достатъчно чисти; просто има навика след всяко пипане на нещо, което причислява към мръсните, да се мие и така стават наистина десетки пъти на ден. Което не му попречи да се разболее от хепатит А Mr. Green
Та в общи линии сме от ощетените откъм натрапливости Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз напоследък, може би вседствие на кофти периода, който изживявам съм се чалнала на тема подреждане. Ама не цялата къща - едно шкафче, още едно шкафче, една чантичка, едно несесерче. Такива ми ти работи. Ако успея да мина с едно несесерче на ден, се радвам.

# 50
  • Мнения: 3 835
Съпругът ми е от хората, които си мият ръцете по 100 пъти на ден - само че не е натрапливост, в смисъл не му е фикс-идея и определено не смята, че никога не са му достатъчно чисти; просто има навика след всяко пипане на нещо, което причислява към мръсните, да се мие и така стават наистина десетки пъти на ден. Което не му попречи да се разболее от хепатит А Mr. Green
Та в общи линии сме от ощетените откъм натрапливости Laughing

Това си е чиста проба натрапчиво поведение, миенето по 100 пъти на ден. Вероятността да се разболееш от еди какво си, ако се миеш толкова пъти на ден, е много по-голяма, отколкото, ако се миеш значително по-рядко (нормално). Има общо с имунната защита и необходимостта й, все пак да се срещне с някаква мръсотия (или болест), за да може да я познае и атакува при сериозен проблем.

# 51
  • Мнения: 2 759
                       Да правя секс.
Ако имаш сериозен проблем, без помощ от специалист надали ще си решиш проблема, защото обикновено става въпрос за насилие в миналото. Надявам се, че нямаш предвид това.
                    Съвсем не е това, предполагам, че просто съм в такава възраст  Blush. И определено не бих го нарекла проблем  Whistling.

# 52
  • Мнения: 3 835

                    Съвсем не е това, предполагам, че просто съм в такава възраст  Blush. И определено не бих го нарекла проблем  Whistling.


Ок, приемам, че не си имала предвид това, което логично следваше от първия ти пост. Натрапчивите мисли и действия са си проблем, откъдето и да ги погледнеш, обикновено обсебват мисленето ти. Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз бих искала да попитам някой специалист психиатър или психолог- има ли наистина пълно лечение на натрапливостите ? И аз вече се уморих да се боря с тази болест, самовнушението и положителното мислене помагат само донякъде, не вършат работа стратегически, от това ме е страх, тези мисли просто обсебват цялото съзнание.

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аз пък преди малко преживях силен шизофренен пристъп от сметката за тока. Втори пристъп - когато видях, че прогнозните месечни суми са увеличени с 11 лева в сравнение с тези за предишното тримесечие. Много гласове чух.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Снощи ми поставиха диагнозата "Обсесивно-компулсивно разстройство" (натраплива невроза). От години страдам, но едва снощи отидох на лекар, затова ще си плащам и в прекия, и в преносния смисъл. В момента просто нямам сили за живот, нямам мечти, не се храня, не се надявам на нищо Sad  Ако познавате някой излекувал се, много ви моля пишете ми на лични, имам нужда да поговоря с някого.

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
  самовнушението и положителното мислене помагат само донякъде, не вършат работа стратегически, от това ме е страх, тези мисли просто обсебват цялото съзнание.

Опитай се да ги замениш с  противоположни представи. Мисли си обратно на тревожните мисли. Ефикасно е. Гледай красиви картини например. При повече упорство ще добиеш навик, което не е маловажно. Освен това всички сме готови да ти дадем по едно рамо, не се тревожи   typeuu  Kissing Heart

# 57
  • Мнения: 4 585
А защо не потърсиш помощ в диспансер? Там лекарите те наблюдават и реагират мигновенно, не е като при домашно лечение - да ходиш на лекар веднъж на три дни и да му обясняваш. Говорил съм с хора вътре в диспансера, много голяма част от тях споделиха, че там се чувстват по-спокойни и лечението им е по-ефективно. Натрапливите мисли могат да доведат и до още по-големи проблеми.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 081
Натрапчива мисъл ми е, че като се кача в градски транспорт ще ми прилошее. И ми прилошава в действителност.
Лелее и аз съм така - хайде на групова терапия  Hug Аз и не се возя вече в градския...

# 59
  • Мнения: 2 070
гладя когато ми е нужно нещо,не предварително.
и в тоя ред на мисли ,обличаме се излизаме,и аз звъня на майка ми,
да провери изключена ли е ютията

Общи условия

Активация на акаунт