Отговори
# 15
  • Мнения: 2 124
И аз да се включа още веднъж - също не мисля, че  твърд или мек накрайник е вариант, тъй като не само че млякото ще се процежда много бавно, но и накрайникът доста трудно ще се мие - да не кажа, че няма да може да се мие, а в АМ бактерии се развиват много бързо. Повечето шишета със сламки  не се стерилизират и самите сламки също не могат да се мият - аз затова като варианти виждам само обикновена чаша + евентуално еднократна сламка. Друг е въпросът дали детето ще позволи да му развалят удоволствието.
А към всички, които съветват за лъжици и паници - това е АМ и се пие, не се яде, и според мен е възможно най-доброто за дете до 3 г. - вместо да пие/яде псевдо кисело мляко, "плодови" млекца,  "натурални" сокове и т.н. Децата до 3г. имат нужда по 500мл мляко и млечни продукти всеки ден и не могат да си го набавят от шоколадчета с "мляко".

За зъбите - естествено биберонът оказва влияние, но пак си е до предразположеност, не е задължително, пък и по-добре да приема достатъчно калций и да има здрави и криви зъби, отколккото прави, но развалени.
А зъбите се мият или плакнат (за по-малките деца) не само след пиене от биберон.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Добре де,може ли малко по-спокойно...Когато дадох мнение за лъжица,авторката още не беше написала ,че пият АМ.

# 17
  • Мнения: 307
Включвам се само да уточня, че детето ми не си ляга със шишето, а пие млякото си доста преди сън.  А баба му го отучва от биберона-залъгалка, така че и това ще отпадне. Съгласна съм със speranzza, че е по-добре да пие АМ все още /докато иска/ и засега ще си го пие от шишето с биберона, защото не успях да се убедя, че биберона му вреди толкова за пет минутки вечер.

Още веднъж благодаря на всички и моля ви, не се карайте, все пак всеки има право да изкаже мнението си.   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 529
Ти си знаеш най-добре. Ако пиенето ви е само вечер, не вярвам биберона да е кой знае какъв проблем. Що се отнася до шишетата с накрайник, аз имах предвид ето този вариант http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=66&products_id=1209 където отворът на накрайника е цял, а не на дупки и се мие лесно.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
и според мен шише с твърд накрайник е добър вариант.
Ние още ползваме едно на Авент и не мисля да го махам, но го ползваме за вода нощем докато спи за да не се разсъни. Мляко прясно пие със сламка от чаша преди лягане.

# 20
  • Мнения: X
С каката махнах шишетата окончателно на 10м. Тогава пиеше кисело мляко през чаша с нетечаща клапа, нито се е запушвала, нито нищо, само създаваше гадния навик да се пие в леглото.
В момента, в който ми писна и вместо тази чаша и носех млякото в най-обикновена, спря да си го търси, защото трябваше да го пие седнала.
Залъгалката махна на 1г.
Децата правят това, което родителите позволяват. Ако искаш да махнеш шишето и си убедена в това - махаш и толкоз. Ще се потръшка, ще мине. Ако ти е по-удобно така, махането е загубена кауза, изчакай за по-натам.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 912
аз пък откакто го отбих - на около 8 мес., му давам АМ с такъв накрайник http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/2198 , защото така и не пожела да пие от шише с биберон
и тъй като е доста злояд, му слагам в млякото по 4л.каша, става по-гъстичко и затова махам клапата. Когато давам вода или сок, слагам клапата.
С почистването на дупките нямам проблем - използвам клечка за зъби и вряла вода.
Също съм на мнение, че не трябва да му спирам млякото, докато сам не пожелае. Пие по около 250мл. сутрин и вечер.

# 22
  • Мнения: 1 364
С лъжица и паница.
Време ви е да се откажете от шишетата.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Моето момиче е на 1г и 8 месеца. Обед и вечер си пие АМ със шишето с биберона и след това си заспива. Изобщо не си и мисля да я отучвам скоро. Така се чувства добре детето, така ще си пие млякото.

# 24
  • Мнения: 2 090
С лъжица и паница.
Време ви е да се откажете от шишетата.
Мнението ми е същото Wink
На тази възраст бях махнала шишето и давах вечер кисело мляко за десерт с лъжичката Peace

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Моята дъщеря въобще не е пила мляко от шише. Имах достатъчно кърма и не съм я дохранвала с адаптирано мляко.  Кърмих я до десетия месец. Когато започнах да и давам кисело мляко тя  го ядеше от чаша с  лъжичка. Беше на около 6 - 7 месеца.
Залъгалката я спряхме от употреба наоколо 1 год. и три - четири месеца, а първият зъб излезе на 1 год. и 1 месец. Повечето зъби излязоха след като бяхме отстранили залъгалката.
Мисля, че положителната нагласа на родителите към тези промени е много важна.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 20:32 от Вела

# 26
  • Мнения: 21
Ние сме все още малки,но не пием от шише с биберон.Аз пък пробвах да го науча да пие от шише,но не и не.Ние сме на кърма,вода и сок пие с лъжица.Много странна работа.А за биберона-залъгалка неще и да чуе.Не я иска и твае.Знам,че развалят зъбите.

# 27
  • Мнения: 817
С лъжица и паница.
Време ви е да се откажете от шишетата.
Мнението ми е същото Wink
На тази възраст бях махнала шишето и давах вечер кисело мляко за десерт с лъжичката Peace
Peace

# 28
  • Мнения: 2 807

Има няколко варианта - зависи от детенце кой от тях ще предпочете  Wink

 - > неразливаща се чаша с мек или пластамсов накрайник
 - > неразливаща се чаша със сламка
 - > обикновена чаша
 - > обикновена чаша + сламка


Можеш да му обясниш, че вече е голям и мама, за да го награди, че е такъв, му е приготвила подарък  Mr. Green
После се похвалете на всички около вас  Wink

Услех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт