Ще си купуваме къща! Трудно ли се поддържа и отоплява?

  • 11 656
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 252
какви са ви сметките за ток с климатик (разбира се важно е и колоко квадрата отопляваш). а през цялата зима само  на климатик ли се отоплявате?

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 358
какви са ви сметките за ток с климатик (разбира се важно е и колоко квадрата отопляваш). а през цялата зима само  на климатик ли се отоплявате?

Да, само на климатици сме. Сложихме най-скъпите тогава за времето(преди 2год) Митцубиши и наистина са по-икономични.Малко ние къщето, но е отворено пространство(няма врати и коридори)- долу един  хол с трапезария , стълби и горе две стай-около 120кв. Първата година бяха около 170лв. Но тази като ни дойде за януари -360лв. и Shocked Не си спомням, колко идваше средно горе-долу за зимния сезон, защото според мен не засичат коректно всеки път.

# 62
  • Мнения: 7 947
Колко климатика сложихте и какви?

# 63
  • Мнения: 686
Вижте за термопомпите:
http://thermopump.hit.bg/index_bg.html
Цъкнете на видео.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 358
Колко климатика сложихте и какви?

MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY, 2 по-малки за двете стай и в хола един голям. Сега погледнах, за по-минала зима средно ми излиза 120лв. ток за зимните месеци, но съм с газови котлони и бойлера ни беше газов. За тази зима която мина, сложихме обикновен бойлер който въобще не се изключва и сметките средно като ги разделя излизат около 200лв. Което не е много, според мен-но за идващата как ли ще е,при положение ,че сега при изравнителната сметка за ток ми се получи по 80лв??

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 13:00 от rivalka

# 65
  • Мнения: 2 068
На мен пък ми се струва скъпо да се отопляваме
С камина с водна риза можеш да си отопляваш цялата къща, за нищо пари

на нас не ни се вижда много ефтин този вариант  Confused плащахме по 200-250лв на месец за дърва и въглища за 3 стаи с коридор
сега мислим да се топлим на ток

# 66
  • Мнения: 161
И аз съм го смятал (пък и един приятел има такава системка) - ако се купуват дървата и въглищата, въобще не идва чак толкова евтино. Без да споменаваме хамалогията, миризмата и мръсотията.

Общи условия

Активация на акаунт