Вярно ли е това за пазара на труда в София?

  • 12 268
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вярно е. Нямам сред познатите си някой, който да работи за по-малко от 750 лв, а много от тях се мръщят и на 1500.
Одобрявам обяви в известен сайт за работа- и там предложенията рядко падат под 600 за каквато и да било професия.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Абе и във Варна сякаш започнаха да се вдигат заплатите.В момента за моята длъжност намирам обяви със заплати от 800 + %.Но се налага още година-две да си налягам парцалките,защото отсъствам от работа без проблеми.

# 17
  • Мнения: 1 479
Вярно е. Нямам сред познатите си някой, който да работи за по-малко от 750 лв, а много от тях се мръщят и на 1500.
Одобрявам обяви в известен сайт за работа- и там предложенията рядко падат под 600 за каквато и да било професия.
Би ли дала линк?От 4 години сьм по м-во и сьм малко в неведение. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
В обявите за работа не винаги пишат това, което предлагат в действителност, а и не са длъжни. Дори заплатите в София да изглеждат по-високи, тук и харчовете са големи, независимо дали човек е под наем или заем. Не разбирам защо на София се гледа само откъм положителните страни и се пропускат отрицателните. Така се създават някакви легенди, нищо повече. Ако всичко беше толкова добре в този град градският транспорт нямаше да се пука по шевовете.

# 19
  • Мнения: 515
Според мен е невярно, има хора които се съгласяват и за под 600 лв заплата..

# 20
  • Мнения: 211
Сигурно е вярно, защото търсим чистачка за офис-помещения за 400 лв на 8 часа и не намираме. Когато не обявим предварително заплатата , след като я чуят и се отказват, което ме кара да се запитам кое е нормална заплата за чистачка ?  newsm78 Да не говорим за по-тежка или квалифицирана работа

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
В София всички искат да са началници, а ако може и министри. Да си нямаш работа с чистачка, дето я е яд, че не е станала завеждащ отдел в банка.

# 22
  • Мнения: 4 651
Ако всички спрете да търчите в София, това ще даде шанс на другите населени места да привлекът инвеститори, да се създадът повече работни места и да се вдигне стандарта. Поне аз така си мисля.
Ама на ходете в София, че да стане 4 милиона като Будапеща или Букурещ. Всемайте по 1000-2000 лв, висете по 2-3-4 часа дневно в задръствания и така .....

# 23
  • Мнения: 1 479
В София всички искат да са началници, а ако може и министри. Да си нямаш работа с чистачка, дето я е яд, че не е станала завеждащ отдел в банка.
Peace

# 24
  • Мнения: 5 370
Ако всички спрете да търчите в София, това ще даде шанс на другите населени места да привлекът инвеститори, да се създадът повече работни места и да се вдигне стандарта. Поне аз така си мисля.
Ама на ходете в София, че да стане 4 милиона като Будапеща или Букурещ. Всемайте по 1000-2000 лв, висете по 2-3-4 часа дневно в задръствания и така .....
Не е точно така, Еф Хикс.
Айде, ще дам пример със сферата, в която работя аз. Къде в друг град ще се намерят КОЛИЧЕСТВА хора с много добро владеене на:френски, немски, италиански, испански, португалски, холандски.......да продължавам?? Шведски, датски???
А иначе за 1000-2000 лева и 3 часа в задръстване-моята теория е, че всяко нещо се плаща. Няма пълно щастие.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 472
600 лева са по 20 лева на ден. Трябва да си луд, за да работиш за тия пари в София. Това са ти само дневните за работа - транспорт, храна, цигарки, кафенце. Трябва поне дабъл, за да живееш човешки , като при това и половинката ти работи и изкарва поне 1000.
Дано всички го осъзнаят и не се поддават на евтините номера на работодателите.
Работа в София има. Всеки ден излизат поне по 10-20 обяви за всякакви специалности.
Хобаво е да можем да избираме и да можем да продаваме труда си за толкова, колкото струва.
Така че - вярно е , че пазара на труда в София е станал много динамичен и предлага високи заплати.

# 26
  • Мнения: 335
Глухарче, къде го видя това увеличение на заплатите във  Варна?  Rolling Eyes
Бях чела някъде,че най-добре заплатени в София са IT-специалистите и представителите на западни фирми-2-3 повече от споменатите 1000-2000лв,но не знам колко е вярно.
Може би цитираната сума от 1000лв. е заплата на ниско квалифициран труд.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
То обяви излизат, ама дали се наемат хората и на какви заплати е друг въпрос. Колкото и да е голямо предлагането, не се дават пари на вятъра, а се иска и работа. По думите на някои излиза, че е достатъчно човек само да се добере до София и после върху него се изсипва рогът на изобилието. И чистачка да наемеш, пак тя трябва да върши работа, а не да люпи семки. Ще получиш пари, ако има и кой да ти ги даде, ама за тази цел трябва да изкараш повече, отколкото ще ти платят. Добавената стойност на труда се намесва, демек.

 Получава се същото като с фантазиите за чужбинските заплати и начин на живот. Ако смениш думичката "София" с който и да е чужбински град всичко останало можеш да го оставиш в текста. Все става въпрос за изобилие от работа и високи заплати. Само дето се пропуска количеството и качеството на работната сила и самото изпълнение на работата. Ако тази същата продавачка или чистачка работят в чужбина ще се изгърбят здраво от работа и ако не правят това, което трябва ще им посочат вратата.

# 28
  • Мнения: 25 586
Радостина, нима искаш да кажеш, че хората извън София получават малки заплати, само защото работят по-малко от софиянци? 
Дълбоко грешиш!

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Казвам, че се създават разни митове и легенди за хубавия живот в София. Ако не живеех тук, а само разчитах на тази тема щях да си мисля, че тук само да похлопаш на нечия врата и ти дават пачката в ръката. А се пропуска наличието на конкуренция. Една фирма колкото и да е скапана, пак се опитва да наеме възможно най-подходящия човек на приемлива цена. Никой няма да плаща на някого 1000 лева, ако свършената работа е за 800 лева, нали? Така че пак се получава някакво равновесие.

Общи условия

Активация на акаунт