Отговори
# 30
  • Мнения: 819
Ехо,здравейте,принцеси!Радвам се,че успях и аз да дам принос в невероятната арабска темичка!
Много целувки от            bg

# 31
  • Мнения: 819
dala,dina,аз моята слабушка не и треперя толкова,когато иска-яде,като не иска- с нищо не мога да я накарам.Разчитам на двугодишното и кърмене за имунитет...А е една фина,ама се е метнала на мен,щото ваща и пък е едър...
dala,като е на 6 месеца, кърмите ли се?

# 32
  • Мнения: 689
Dina767-ахлан!Оплаквай се се-ние сме за това,да се изслушваме и подкрепяме Hug
Нормално е да се дразниш заради роднините,моята Кари също я изкарваха слаботелесна роднините,но не и доктора..но тя наистина не искаше да яде-само пиеше.С времето се оправи и сега даже се е позакръглила...притеснявам се даже..да тръгва на училище,да тича там,че това лято рядко излизахме.
На родата им кажи,че е сунна да си слаб-и им затвори устите Wink
Как е времето в Бахрейн?Не по-различно от при нас май.
Бързо възтановяване на мъжа ти и чакаме снимки от бахрейнско!

Марси-нашата буря още вилнее,вчера излизах и днес ме боли гърло...То е прах,то е чудо..
Поне при нас не е червеникав като от Сахара Simple Smile
Дай рецептата за пълнени фурми,ако имаш време Praynig

Ра,душо-много интересна песен.Хорце може да се заформи даже.На първата снимка изпълнителката ли е?
Дезрт,Ра-дайте малко инфо за нея,нещо пикантничко ако има Wink

Катя Марок-някакво развитие има ли??


Даниела-имаш ли им доверие на персонала на детската?Аз нещо все се притеснявам Confusedне мога да се престраша и не искам да оставям Сара.А тя така обича да си играе с деца..
Дала-то влага е добре:против бръчки WinkКак е Раянчо?

Хайде честито ни олимпийско злато(макар,че ни знам кой го взе,ни за какво Crazy)

Снощи ако знаете мъжа ми как ме изненада PartyКупи ми нещо за което отдавна си мечтая и не мислех,че ще получа..Не знам какво се е присетил моя,непредвидими са тези мъже Heart Eyes

Хайде малко за арабски блясък в очите:



Най-новата мода за златни бижута е боядисано в различни цветове злато.
Въпреки,че обичам цветни бижута и дрънкулки,тези ми идват малко в повече..
За който му е интересно,с тези ще се кичат момите в арабския свят:
Цялата колекция на Дамас



# 33
  • Мнения: 2 804
Water Lily , аз в началото за яслата на Фатима се притеснявах много .
Приеха ми я 2 седмици преди да родя и зя мен беше като дар от Аллах-Бог , защото все се чудех Юссеф как ще се справи и с двете каки .
Първия ден стоях с нея в яслата около половин час , втория ден направо я оставих и излязох чакайки учителката да ме извика след 2 часа взех едно кафе от машината в приемната и така .
Третия ден я оставих до обяд и от там на сам от 9 до 16-30 .
Детето се забавлява чудесно и винаги е чиста , персонала е много разбран и са много вежливи и отзивчиви .
Имат закуска , обяд , спане и след това следобедна закуска , като отида да си я взема и Самира е с мен та и на нея и дават бисквити или кростата .
След като влязох да раждам от стреса , че ме нямаше в къщи се лепна за татко си и не искаше да идва при мен , а и на градина не искаше да ходи сутрин . Все плачеше , но около месец преди да свърши градината спряха сценките . Влизаше с бодра крачка както в началото .
Няма място за страх , ако е така трябва все с нас да стоят , а в яслата е супер карат ги да рисуват , рецитират , пеят учат ги на много неща за които аз не винаги имам време . 

# 34
  • Мнения: 569
 
Дина , аз съм старо куче тук !
   Знам, знам Heart Eyes Това беше прегръдка "привет" и за отношението по въпроса ми- може и да е прозвучало като друго , понеже веднага след това писах за новите момичета Peace
   Ахлан Water Lily!Благодаря и на теб!Още не съм им казала нищо на родата , но скоро ще им обясня , че ако възнамеряват да говорят така и в бъдеще , а той скоро ще започне да разбира , няма да го виждат особено често- нямам намерение да ми комплексират детето, заради кривите си разбирания Stop(аз лично имам неприятни такива спомени от детството си)Абе , надали ще се стигне дотам , надявам се да се наприказват скоро Praynig
   Времето тук е горещо , влажно и лепкаво- пясъци имаше преди 2 дни , сега се по изчисти малко и вятъра утихна.
   Честити за подаръка , с който те е зарадвал мъжа ти! Ама съм сигурна , че си го заслужила стократно!
    Дала, аз пък нямам опит с ящни бебчета , но изчетох доста неща по болните теми с яденето и наддаването и мненията са, че не бива малко бебе да се подлага на каквато и да е диета , колкото и да хапва и наддава- това е нуждата на организма му в момента, а после като пропълзи и проходи всичко ще се нормализира. То същото важи и за другата крайност , но...
   Тази седмица мъжо ще е доволен- ще изпробвам някой от рецептите , които сте споделили... е естествено ако се справя де Crazy

# 35
  • Мнения: 110
Момичета,  Hug не ми се пише нещо. Благодаря, че питате за мен, но ще пиша като си доведа мъжа. Сега всичко ми предизвиква повече емоции и като кротна – тогава.... Иначе има опасност да попитам „Що, питам аз нькои пишат, а други само четат!” newsm78 newsm78 .... ама си попитах де.  Laughing

Магде, този Яси! Моят любимец. Сигурно си си изкарала акъла, ама виж той и за тебе се погрижил, милият – поръчал ти кафенце! И аз се смях като четох, че си е взел сок и чипс.

А дала   bouquet, как така Раън на диета? Аз като купувах на децата подаръци – за Мароко и ми казват „този е на еди колко си години, слабичък, бедничкия”, „това момиченце на 5, бедното, слабичко”....и аз за слабички купувам..... грешка.... не бяха слабички!                
Ето сега се включвам, че Лили ме мотивира!

  bouquet Hug Hug

Наташа Атлас е родена на 20 март 1964, белгийска певица, която справи музика, съчетавайки арабската и северно африканската музика със западната. Неведнъж самата тя казва, че стилът й е „шааби модерн” – съвременна египетска музика. Самата тя произлиза от мегждукултурно семейство – баща й има марокански, египетски, еврейски и палестински корени. Майка й е англичанка, приела исляма. Продуцентите приписват на семейството й различни корени, но камата тя казва, че въпреки, че дядо й е евреин, тя се приема за мюсюлманка.
Тя пее на няколко езика: арабски, френски, английски, испански. Израства в мароканското предградие на Брюксел. След развода на родителите си, се премества в Англия и живее в Норхямптън. По време на работата по албума среща британците от Transglobal Underground (TGU), които по това време са в Топ 40 и ставасолист на тази група.
Дамата има и завидна соло кариера. Авторските й албуми подчертават арабските й корени. Това личи и в заглавията на албумите: Diaspora (1995), Halim (1997), Gedida (1998) и Ayeshteni (2001). Работи в известви музиканти като Жан-Мишел Жар, записва песен за саунтрака към няколкото фирми на Джеймс Бонд – „От Русия с любов”. Прави и страхотен савър на песента „Направих ти магия” - "I Put A Spell On You", както и на „Това е мъжки свят”. Пее и за няколко албума с благотворителни цели.
През 1999 се омъжва за сириеца Абдула Шадех и се развежда през 2005.
За себе си Атлас /това е истинското й има/ казва, че е „човешката ивица Газа”, тъй като съчетава няколко култури като особено силен е „диалогът между мюсюлманската и еврейската страна”, сега изкривен от политиката. В песните си Атлас прави много изказвания за Исляма, юдейството, застъпва се за мир и разбирателство. Самата тя е мюсюлманка, затова използва много фрази от Корана. Определя се като арабка и хо-точно египтянка. В интервю за електронното списание „Събуди се!”, казва следното: „В мен винаги ще има 2 страни: арабска и европейска. Като бях малка, се стремях да игнорирам арабското в себе си. Страната на баща ми ми беше чужда като култура, но нещо се случи в мене – в тийнейджърските си години бях в клуб в Белгия и чух арабска музика и знаех, че това е нещо вътре в мен. Нещо, към което искам да се върна. Тогава отидох в другата крайност. Със зрелостта, открих, че и едното и другото е в мен и така ме е създал Бог. Сега вече мога да сънувам на арабски – за мен това е най-крайната степен на знаене на езика. Сега използвам арабски ежедневно. През 2001-ва Атлас е определена за Посланик на ООН на добра воля на Конференцията на ООН срещу расизма.


# 36
  • Мнения: 126
Ех, Лили -оплакнах си поне очичките с това злато....Да ти е честито подаръчето  bouquet И аз съм си харесала нещичко-ама...Не ще ме  да ме огрее Rolling Eyes -категорично ме отрязаха  Stop   Моя хич не е по-изненадите,чак ми докривява понякога  Sick Sick Sick
А Раян е добре.В Алжир  не наддаде на кила,много жега му беше-но  тук компенсира ....Още не съм получила известие че ще го приемат в ясла-а за мен това е много важно-иначе не мога да почна работа...ама франсетата са си туткави-август никой не работи,а и тези дори които Все пак са на работа ...не спират да мрънкат и да се оплакват ,че повечето им колеги са във Ваканция  Joy Joy и затова...да  дойдем през Септември!

Даниелка-не е кърмен вообще Раян.Аз получих мастит- включиха ми силен антибиотик...докато се оправя-бебето беше на  биберон и адаптирано мляко.После,не искаше друго.....Мисля си че и затова така наддава-все пак АМ не е като кърмата и надува изкуственно!Много ме беше яд на франсетата тук за това.И двете ми деца в България си ги кърмех до 9-10 месеца...Не знам защо така се получи с този мастит-аз раждах с анестезия-нищо не почувствах.Ама НАИСТИНА-нищо!Спомням си за предишните две раждания-нямах упойка....Тук никой не ме попита искам ли или  не искам-докторката прецени -боцнаха ми голямата игла в гърба и ....се смеех през раждането на Раян,защото  тук е прието да присъства бащата.А моя -бяхме говорили преди...Че не искаме и двамата той да е там,точни в този момент!Обаче франсетата не го пуснаха да излезе....дадоха му чаша с кафе и....там да стоял-да ми държал ръката.Ах,кошмар беше-хич не го исках -чесно казано ..нито да ми държи ръката,нито да ми гледа кривите физиономии-все пак раждаща жена едва ли е най-добрата компания! Горкия той-едва не припадна като му дадоха да среже пъпната  връв  Joy
На мен лично - присъствието на бащата по време на раждане -Не ми хареса! Но ,съм ЗА упойката  по време на раждане. Вие как мислите?

Кате Мароко-сега те видях ...Значи не е още тук-а аз си мислех че от липса на време и радост не пишеш! Ей,край няма тази простотия.....Стискам палци-Ти ще го докараш-сигурна съм,само не се изнервяй!

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 13:22 от dala

# 37
  • Мнения: 569
akhyal_katya HugНе знам какво се е случило и защо го няма мъжът ти ( не съм прочела) , но ти пожелавам всичко да се оправи скоро!  Praynig
Аз като купувах на децата подаръци – за Мароко и ми казват „този е на еди колко си години, слабичък, бедничкия”, „това момиченце на 5, бедното, слабичко”....и аз за слабички купувам..... грешка.... не бяха слабички!             
 
Е та за туй иде реч ooooh! Joy Joy Joy
dala аз съм с две ръце за епидурална упойка при нормално раждане , въпреки, че не можах да се възползвам аз самата, но за следващия път- здраве и живот...А за присъствието на бащата - не мисля , че е добра идея , но то си е индивидуално, аз лично ще се притеснявам и за него освен за всичко друго.

# 38
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет и от нас! направо по въпроса с яденето и другите такива разли4ия в културно отношение с  другата рода, да ви кажа от моя опит с линда, не позволявайте да им набиват комплекси! моята в бг си беше супер, никой не я тъп4е ,никой не й дава зор за нищо, нито пък коментира нещо по нея! тука се прибрахме и пак се по4наха- да я храним, да я решим и дърпаме  косите й! тя пак си възвърна да пла4е ,4е иска права коса и да се мрази,4е не е като племенницата ми! ей, направо ме изкарват от кожата! в бг  спокойна,свободна , 4орлава , косата й живна, скъсаните краища се възстановиха, тука пак се по4на!голям страх да не са слаби,бре!4ени4ко, бели4ко , не на нас прили4а, защо нямало сини о4и, защо не е руса, защо не говори, защо, .....абе пратете ги да плуват в океана, барем някоя закъсала акула ги намери и ни освободи от такива закостенели и ограни4ени мозъци!
кате, ще стане! къде ще ходят,4е да не дадат! малко търпение! Crossing Arms
дина, добре завърнала се!  bouquet
лили, 4естито придобивка или каквото е!  bouquet
далка, от  ам е надуването! но си има и едри деца, ти и брат да не сте малки на бой! племенника на 1 г беше 12 /13 ,на 2 е 16 ! но е като предците си, не като нас дребни гъби! катето видя  брат4еда!
не знам за ражданията дали да пускат бащите! може  би има смисъл да се види нагледно, 4е не е лесно да се даде живот  и 4е жената е в тежкото положение да се мъ4и за продължаване на рода! малко да има Thinkingт страх с една дума!

# 39
  • Мнения: 177
  Привет момичета,включвам се набързо,защото ще излизаме.
Дала  Hug и аз с Хамуди получих мастит и почти не можах да кърмя,но въпреки изкуствената храна не надаваше.На 1 год. беше 9 кг.И понеже имам проблем с гърдите с Яси много се мъчих да успея да кърмя повече,но за съжаление на 10-ия ден проблема се появи отново.Направиха ми няколко операции и не можах да кърмя,той обаче наддаваше повече и на 1г. беше 12 кг.Явно си е до организъм.И тримата са раждани нормално и без упойка,с малко обезболяващи в системата.За витамините за апетит-като малка съм изпила количества,полза никаква..
Лили-честита придобивка,все така да те обичат и изненадват.
Кате Мар.- все още ли не сте решили проблема с визата.Наскоро научих за  http://ec.europa.eu/solvit/ ,но не зная дали разрешават случаи като вашия.Ако искаш пробвай.
Дина, ще се повторя ,но не обръщай внимание на хорските приказки и не се затормозявай излишно.Ето и нормите при децата http://bgbaby.net/forum/index.php?showtopic=260&pid=4127& … readed&start= ,нима не сте в тях?
На всички Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 16:04 от magda_mm3

# 40
  • Мнения: 169
Поздрави и от мен,
 Поздравления за новата тема.
 Моля да ме извините че сам кратка но нешто никак не сам добре,но пак  с радост ще ви отговоря ако имате въпроси
целувки!!!

# 41
  • Мнения: 126
Момичета-горещо препоръчвам на всички филма за който ви писах- Whatever Lola wants - по музиката точно на Наташа Атлас...премиерата е  била презАприл тази година.Действието се развива в Кайро....много е хубав   bouquet
http://www.dailymotion.com/related/x4v5b2_whatever-lola-wants-ba … rait-3_shortfilms

Имортел- явно и ти като мен се интерисуваш от символи   bouquet Всъщност този сайт не е толкова за магии и разни страхотии...колкото целта му е да чете и обяснява  символите.Помниш ли началото на Шифъра на Леонардо- главния герой споменава за Символите...как са еднакви почти във всички кулутри,но ...са различно четени и носят различно послание.Например-Звездата.Но да не се отплесвам много.....Те и затова го отхърлиха този филм-защото в една кртина,например на Давинчи има толкова много символи,които могат да се прочетат  по различен начин ,че ...накрая стана религиозна пропаганда  ...

Магде-  и сайта на твоята приятелка от Америка вчера  и този сега ми бяха много полезни   bouquet

Белбей-сега те видях-да не си болна?Какво ти е....

# 42
# 43
  • Мнения: 2 804
Коя дама питаше за фурмите ?
Нямам време да се връщам на зад , за да видя за което се извинявам !  bouquet
Аз им махам костилките на фурмите  и на тяхно място поставям бадеми .

Монда , ужасно е толкова е малка !

# 44
  • Мнения: 13 512

чудя се как са я показали по телевизията? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт