Бременност и пътуване - моля ви спешно мнения

  • 3 771
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте момичета,
Вчера след 5 дневно закъснение направих тест и познайте  EFP
Все още не мога да прежия първоначалния шока, защото опитваме от година и половина но нищо не ставаше и мислехме след отпуската да тръгваме по изследвания ......ужасно съм притеснана, защото това ми беше най- купонджийския месец от 100 години насам пълен с какви ли не пороци. Даже бебето е правено след един много бурен БИАД ..............
Но, да не се отклонявам ..в понеделник ще  пътувам за Австрия 2 часа със самолет а после 5 часа с влак до градчето, в което ще бъдем 7 дни. След това ми предстои същото 5 часа с влак 2 часа самолет ...... след като се върнем в БГ ми предстои пътуване с кола до Варна и обратно след 3 дни до София.
много  се притеснявам как ще ми се отразят тези пътувания а нямам познат гинеколог с който да се консултирам доколко е опасно.
да не говорим че съм ужасно объркана нито знам кога да трябва да отида на първи преглед, а ви чета тук във форума от една година

моля ви се дайте мнения и съвети защото ако и има някакъв риск ще отлагам поне едно от пътуванията си

# 1
  • Мнения: 5 103
Не съм спирала да пътувам докато бях бременна, чувствах се прекрасно. Една приятелка бременна в 5 месец отиде на почивка на Бали 14 часа полет Wink

# 2
  • Мнения: 1 919
на преглед отидох 6 г.с, ако се чувстваш добре мисля, че няма проблем с пътуването.Повече почивка и всичко ще е ок, ако имаш възможно за твое успокоение се консултираи с АГ, аз също нямах познат просто отидох при 1я срещнат както се казва.
Успех и лека бременност. Ако нямаш неразположения може според мен да си пътуваш, бременността не е болест а нормално явление.Много бременни жени пътуват и в по напреднала бременност.
Дано се включат и други за да ти дадат необходимите за теб отговори.

# 3
  • Мнения: 817
Като цяло, ако караш нормална бременност без проблеми и усложнения можеш да си пътуваш и до края. Но моят съвет е все пак да те види лекар, за да потвърди, че всичко с теб и бебо е наред и да си пътуваш без притеснения. Поне аз така бих направила  Peace

# 4
  • Мнения: 205
лошото е че полета ми е в понеделник сутринта в 9, утре дали има възможност някъде да се прегледам в някоя частна клиника? дали приемат в неделя

# 5
  • Мнения: 4 335
Аз ли4но не пьтувах,защото ми беше зле по4ити през цялата бременност,Ако се 4увстваш добре и нямаш проблеми не виждам при4ина да не можеш да пьтуваш.Все пак мисля,4е е добре да отидеш на преглед Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Трябва да те види АГ.Аз лично в първите седмици пътувах до София,но твоето пътуване е доста по-дълго и натоварено.отиди в някоя АГ болница-все ще има някой дежурен,нали има и раждания все пак.

# 7
  • Попово
  • Мнения: 687
лично аз си пътувам, единствено нон- стоп пишкането ми създаваше проблеми и все още де Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 973
не виждам проблем ако се чувстваш добре

# 9
  • Варна
  • Мнения: 336
Според мене дори и да се чувстваш добре, върви на лекар докато още имаш време! една моя позната пътува в 5тия месец със самолет, бременноста й беше нормална, гинеколожката й дала да пие някакви хапчета при полета, така че върви на лекар  Naughty

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Като цяло, ако караш нормална бременност без проблеми и усложнения можеш да си пътуваш и до края. Но моят съвет е все пак да те види лекар, за да потвърди, че всичко с теб и бебо е наред и да си пътуваш без притеснения. Поне аз така бих направила  Peace
Подкрепям!  Peace

# 11
  • Мнения: 344
За да си по - спокойна се консултирай с гинеколог.Аз съм в девети месец и си пътувах до последно.Работата ми е на разстояние - общо 100 км/отиване и връщане /пет дни в седмицата.Бременността ще си покаже дали ще си почиваш повечко.Дано да е лека и безпроблемна , но не забравяй консултацията със специалист.Успех! Peace

# 12
  • Мнения: 774
Но моят съвет е все пак да те види лекар, за да потвърди, че всичко с теб и бебо е наред и да си пътуваш без притеснения. Поне аз така бих направила  Peace

 Peace

Само задължително се информирай и не тръгвай без здравна застраховка.

По въпроса за купоните и пороците - бас дъжа, че 90% от бебетата, родени на този свят се раждат след такива бурни дни и нощи. Wink

Спирай алкохола и цигарите, пий фолиева киселина и лека бременност ти желая!

# 13
  • Мнения: 203
Според мен ако се чувстваш добре няма проблем...аз също през цялата бременност пътувах е само Варна София, но все пак по няколко пъти на месец...даже сега след 2 седмици пак ще пътувам до Сф. и ще раждам там...няколко дни преди термина...лично на мен доктора ми каза че няма проблем щом аз се чувствам добре!
Задължително се консултирай първо!
Лека бременност!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 529
И аз мисля, че щом се чувстваш прекрасно - няма абсолютно никакъв проблем. Аз през цялата бременост бях много активна - пътувах непрекъснато, с коли (от първия до последния месец: из цяла България и малка част на Русия), автобуси ( в шести-седми месец: Бургас - Истанбул и обратно), със самолети (в шести-седми: Истанбул - Краснодар и обратно), дори в петия месец изкарах цял ден по пързалките на "Акваполис" на Златни пясъци  Embarassed (тези обаче, на които се пускаш с ринг)...ох много се отклоних от темата, но просто много хубави спомени ме налегнаха Crazy. Голям кеф ми беше да съм бременна, искам пак, но ми е рано малко  ooooh!. Пожелавам ти и на теб ЛЕКА и БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ и здраво, сладко бебоче на финала!!!   bouquet P.S. Може и две, кой знае!

Общи условия

Активация на акаунт