треперене на ръчички и крачета

  • 1 815
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Моля ви кажете ми на някой случвало ли се е подобно нещо....Днес докато кърмех бебето си, тя беше тъкмо заспала (унесена) и почна да трепери с ръчички и крачета,  доста се стреснах и я побутнах да видя дали няма да се събуди, но нямаше резултат...всичко продължи към 20 сек. Мислите ли че е нещо притеснително, не звъннах на педиатърката, а може би трябваше. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
До колкото съм запозната това се дължи на нарушение на нервната системна, НО може да е инцидентно!!! Потърси педи и ако е необходимо се консултирай с невролог, било то и само за твое спокойствие!!!

# 2
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Моя малчо понякога го прави когато спи  Sad! Било от недоразвитите им нервни системи и  било безобидно уж. Дано да е така  Praynig! А може и просто да сънуват, знам ли  newsm78! при нас изглежда като тик. При вас така ли е?

# 3
  • Мнения: 200
Дари да като тик е Sad Мислих да чакам да се повтори и да звъня на педи, ама не мога, много ми е притеснено и в понеделник ще и звънна и ще пиша какво е казала. Дано да е безобидно и инцидентно  Praynig Sad

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 00:45 от Aquariel

# 4
  • Мнения: 3 034
не е укрепнала нервната система на тази възраст. притеснително е ако е съпроводено с конвулсии - на тяло или отделни части на тялото. самото треперене не е проблем обикновено. разбира се, за твоето дете конкретно най-добре да питаш и лекаря  Peace

# 5
  • Мнения: 179
Ние бяxме по същия начин не се притеснявай това е нещо нормално но ако искаш звани на педиатъра за да се успокоиш, всеки решава за детето си/рcolor]

# 6
  • Мнения: 953
Бебетата са по емоционални, възможно е да потреперват докато сънуват нещо или като са много ядосани и реват.

Моето бебе като се роди му потреперваха ръцете и краката.
Давах му ампула калции и витамин С по предписание на доктора, това отзвуча за около месец -два.
Дължи се на незряла нервна система и понякога на недостиг на някои елементи.
Ако е било само веднъж, а не е нещо което прави почти постоянно не мисля че трябва да се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 200
Благодаря на всички ви за отговорите и за успокоителните думи. Днес ходихме на преглед в Педиатрична и там дежурната каза че всичко изглежда добре, бебето е енергично и изглежда здраво, НО ако се повтори директно да сме ходили на невролог.И сега се моля само да е било единичен случай  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт