За спуканите капиляри

  • 18 556
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
В последно време забелязах, че по краката ми сякаш в най-повърхностния слой на кожата има спукани капиляри. Почти не се забелязват, но тенът ми е един такъв неравномерен сякаш. На 2-3 места обаче си личат повече. Ходих на дерматолог (по други причини - заради едни бемки, които ми излязоха наскоро) и между другото показах на лекарката и капилярите.
Питах я как да се справя с тях и тя каза следното:
да не кисна в гореща вода
да не се пека на слънце
да не ходя на масажи
да не нося тесни панталони
да се движа повече ( а аз с детето съм постоянно в движение...)
Каза, че най-вероятно са още от бременността ми, макар да бях качила само 11 килограма, но не отрече, че може и да са от дънките тип скини...
Питах има ли козметика за този проблем. Лекарката беше скептична по въпроса.

Има ли някаква козметика за този проблем?
Също и някакви козметични процедури, терапии...?

# 1
  • София
  • Мнения: 418
В халите продават един руски крем- Доктор Вен. Не в аптеките, а на щанда с масажори. Майка ми твърди, че има ефект, но си иска и време и упоритос. Верно, че нейните капиляри са морави (т.е. доста спукани), но неочаквай веднага промени.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не виждам логика в това да не се киснеш в топла вода ? Нали тогава съдовете се разширяват, налягането намалява и не се пукат ...по- скоро ако еластичността им не е добра, не трябва да сменяш рязко от топло на студено, но пък тогава как да ги тонизираш  newsm78


Това с масажите също не е вярно ... напротив... единствено вендузи трябва да избягваш при антицелулитния, но иначе мисля, че масажа е много добро нещо и за това

# 3
  • София
  • Мнения: 4 730



Това с масажите също не е вярно ... напротив... единствено вендузи трябва да избягваш при антицелулитния, но иначе мисля, че масажа е много добро нещо и за това



И на мен са ми казвали, че масажите по краката са вредни за мен, защото много лесно ми се пукат капилярите.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, аз изкарах един курс за масажист и не съм убедена в това ... при силно разширените вени , онези бабешките е противопоказен, но за останалото  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 4 730
Моите при леко ощипване са се пукали на бедрото, сега имам едно много гадно петънце от лилави капилярчета  Close

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на децата им излизат от щипане, но на голям човек не съм виждала ... явно си много изнежена или не знам какво ... но това ми звучи неприятно ...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 730
на децата им излизат от щипане, но на голям човек не съм виждала ... явно си много изнежена или не знам какво ... но това ми звучи неприятно ...

ми много ми е тънка и прозрачна кожата, може би е от това  Rolling Eyes ама наистина е неприятно и аз се чудя как мога да ги залича. Сякаш единственият начин, за който съм чувала е лазер.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.nonblond.com/mambo/index.php?option=com_content&t … =48&Itemid=42

# 9
  • Мнения: 183
Аз съм чувала, че с лазерна терапия се премахват напълно.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 176
Аз съм чувала, че с лазерна терапия се премахват напълно.
Отзивите за серума за крака против разширени вени ANEW clinical Лазер са много добри именно за капилярите.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 956
Не виждам логика в това да не се киснеш в топла вода ? Нали тогава съдовете се разширяват, налягането намалява и не се пукат ...по- скоро ако еластичността им не е добра, не трябва да сменяш рязко от топло на студено, но пък тогава как да ги тонизираш  newsm78


Това с масажите също не е вярно ... напротив... единствено вендузи трябва да избягваш при антицелулитния, но иначе мисля, че масажа е много добро нещо и за това


ААА НЕ!!!
НЕ съм никак съгласна.
1. пукането на стените на капилярите при къпане с гореща вода е много често явление и причината за това е, че горещата вода разширява съдовете (вени, артериоли...) и усилва кръвоснабдяването. КАпилярите са пригодени да имат много малко сечение, за да може да се промушват между клетките. Стените им почти не са еластични като на артериолите, артериите и донякъде - вените. Вените са с по-слабо еластични стени от артериолите и артериите. И като на капилярите стените са тънки и нееластични силният приток на кръв повишава налягането в тях и те се пукат. Редуването на студена с топла вода подобрява циркулацията на кръвта, тъй като съдовете редуващо се свиват-отпускат и т.н. Т. е. дейатват като помпа. Едно е да се усили кръвообращението (приток и отток на кръв), друго е да се увеличи притокът на кръв (което става с горещите вани).
2. Щом капилярите са с тънки и нееластични стени силните масажи направо ги размазват.

Различните хора иамт различна еластичност на съдовете. За това на някои хора нищо не им сатва от масажи и вани.

Зуи, не се засягай, но още много има да учиш, за да бъдеш добър масажист. Само с един няколкодневен курс не се става добър масажист. Хората учат за това по 4-5 години в спортната академия - специалност кинезитерапия. Там по половин година се учи анатомия, физиология, биохимия, физика...
НЕ е шега работа да си масажист. Много от хората не ходят на масажи просто от глезотия. Ходят, за да им се лекуват различни здравословни проблеми.  Например имам една приятелка, която ходи всяка седмица по 2 пъти на масажи, защото има сериозни проблеми с гърба. КАто спре процедурите и селд седмица се схваща... БЕше ходила на масаж при някаква изгряваща масажистка и от това се беше влошила много повече, отколкото ако не ходи на масажи - не можеше да стане 10 дни от леглото. А е младо момиче, мацка отвсякъде - човек би казал, че ходи на масаж от глезотия, ако я гледа отстрани...
Така че да бъдеш масажист е сериозна работа. Влизаш в графата на медицинските работници.
Още веднъж искам да повторя, че пиша това не за да те засегна, издразня и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз съм чувала за лазерните терапии, но те не са ли просто козметични? Т.е. отстраняват спуканите капиляри, но не са превантивни за появата им отново. Аз търся средство, което да предотвратява пукането на капилярите.

# 13


Дано това ти помогне! Peace

# 14
  • Мнения: 111
Вие май не говорите за спукани капиляри, а за разширени капиляри. Като говорите за спукани капиляри имате предвид малки, червени точици, предизвикани от кръвоизлив ли? Малките, червени и обикновено единични точици се наричат петехии или кръвоносни звездички. Аз се интересувам от домашни рецепти за премахване на кръвоносни звездички. Чувала съм, че мазането с витамини А или Е помагало. Вие знаете ли някакви домашни рецепти?

Общи условия

Активация на акаунт