ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 14 593
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 132
Цитат
1. Чували ли сте, че във водата като ги къпем трябвало да има сол, за да им се обработвали поричките и после да не им миришела потта?

Това някоя от бабите ти го каза,нали?  Laughing Преди 13 години, ама тогава бях на 19 години, и аз изпълнявах подобни бабешки съвети. Сега няма да правя тази грешка.
Когато педиатърката дойде в къщи първото което ми каза е никаква сол, яйца и шума във водата за къпане  ShockedАз не знаех да се смея или какво още никой не ме беше обработил hahaha
Пуки аз съм 1000% навита за такава прахосмукачка толкова ми писна вече по 3 пъти на ден да чистя Rolling EyesА ме чака още поне 3 години  Joy

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Гери, като решиш кажи и ще издиря кой ги продаваше в България. Че ги няма свободно по магазините. Всъщност има, но бяха някаква друга марка и струваха над 2 000 лв.

# 32
  • Мнения: 11 073
Galaxa, сакън! Това със солта е от най-ужасните бабини деветини...
За количката - ами, критериите са различни за всеки.
За мен конкретно: цената - среден клас (тази, която съм харесала е около 700 лв.); стабилна конструкция, по-големшки колела (със специално отношение съм към дупките и настилките по улиците ни); вградено столче за кола НЕ ЩА, утежнява и оскъпява я; комбинирана, със зимен кош - достатъчно широк и стабилен; иначе не ми пречи да е по-тежичка vs. паянтова, защото асансьорът ни е на нивото на улицата, имаме и гараж на същото; да е достатъчно висока и удобна дръжката, че аз съм висока и повечето ми идват нисички; и, много ясно, дизайн. И преди бях писала, за мен това е количката ABC Design Astro (а да видим дали ще я има, като се наканим да я купуваме Wink, че там са малко зле с доставките).

Браво на Пловдив за организацията, тук сме много по-зле Simple Smile

И накрая да се оплача - момичета, в тая жега съм направо на умирачка... То не беше гадене, повръщане, нервни кризи направо правя от топло + лошо, нощес бях като сомнамбул, рев, рев от най-малкото нещо (снощи примерно ни продадоха диня, зелена като тиква, а аз умирах за диня, и даже затова ревах), абе на предела на силите съм си...  Гледам ви, че ви се ражда вече - мен не ми се и ражда, едно ме е страх за бебчо, че му е рано, второ се скъсах да гледам научнопопулярни книги и да чета книги, та сега и от раждането ме е страх...
Абе не си е работа.

А роднините гледам да ги пускам по тангентата, предимно телефонно, че нямам сили и за техните капризи... от една страна ми липсва разбиране и съчувствие, от друга - по-добре да не са ми на главата...

Mimisofia, дано ти се оправят венците!

# 33
  • София
  • Мнения: 278

А, имам и две въпросчета, да помагате :
1. Чували ли сте, че във водата като ги къпем трябвало да има сол, за да им се обработвали поричките и после да не им миришела потта?
2. Някой може ли да напише какви са критериите за избор на количка?
Ау, сакън, недей да правиш глупости,моля те  Hug Това със солта ми се струва варварщина някаква. Помисли, колко ще се поти това малко бебенце, все пак, пък и сол на тая нежна кожа  Rolling Eyes. Потърси ако искаш има една тема за бабешките абсурди при гледането на децата, аз там се начетох на глупости.
За количката, аз имах няколко изисквания:
1. Да е лека - не повече от 12 кг.
2. Да е от по-плътна материя кошчето и да е уплътнено хубаво отзад,където му е главичката на бебето.
3.Да е маневрена.( то като не си бутал количка досега, няма как да прецениш, ама аз хубаво се поразходих из магазина,доста добре върви и завива)
4.Да се събира сгъната в багажника на колата.
5.Гледай дръжките да са на подходяща за теб височина. Ако е със зимен кош, аз лично предпочитам бебето да е към мен.
6 Да е евтинка  Laughing

# 34
  • Мнения: 42
galaxa, напълно те разбирам! В момента моята свекърва е в къщи, с мен се държи демонстративно добре, но постоянно се опитва да захапе майка ми, която с нищо не я провокира и аз започвам да избеснявам! Постоянно се самоизтъква и се опитва да засегне майка ми на някакви дребнави и клюкарски теми! Адски ме дразни и брат му на мъжа ми, който е тук с приятелката си и са като на хотел! Постоянно ходя подире им и сгъвам, мия...изобщо не се съобразяват, че нямам сили за всичко това, не са ми помогнали за абсолютно нищо, сякаш нарочно ми правят мръсно и ми гледат сеира! Добре, че мъжа ми ме подкрепя!
Неди, много ти благодаря за милото лично съобщение!
Хайде, приятен следобед, аз чакам с нетърпение родата да си тръгне днес!

# 35
  • Мнения: 42
А между другото аз също имам проблеми със венците и започват да стават наистина непоносими, май ще трябва и аз да ходя на зъболекар! Имам чувството, че ми е останала някаква част от мъдреца, който ми искараха преди да забременея и сега се опитва да се възпалява. Ужасно е! Иначе и аз се опитвам да туширам болката с вода за уста, взех си една много люта на аквафреш, която направо ми е като упойка, но за кратко! Но и аз като мимисофия, се опитвам да изтрая до раждането! Дано позаглъхне болката и да издържим до тогава!

# 36
  • Мнения: 132
Ох тая жега не се издържа  #Crazy
Утре отиваме на басейн Laughing

# 37
  • Мнения: 269
Eто качих снимки ,но са с ужасно качество.Надписала съм ги за да ни познаете.В албума на старата ни среща са.
Мими,много ти съчуствам.Отивай на зъбар,че да не стане по-лошо.И ти Шики,оправяй се.И на мен много взеха да ми кървят венците и не знам .Дано да не стане по-лошо.
Параходче,споко бе,малко остана.Не падайте духом,кураж!
Момичета мили,аз отивам на танци.А утре отивам за 5 дни при мамито и няма да ви пиша.Сигурно после ще се озоря с четенето.Надявам се да сте написали само хубави неща в новите темички.
Айде чао от мен!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 723
Красавици,качих снимки с придобивките на нашия дребосък и сложих една в тумбаците.

Мис ама вие сте страшно сладки пу-пу да не ви урочасам.
И тумбачетата пораснали и всички сте се разхубавили.  bouquet
Толкова сте лъчезарни,че ми оправяте деня Hug

Мая  влюбих се в твоето потниче.Любимия ми цвят,че и кройката супер. smile3503

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 16:13 от Nedialka_81

# 39
  • Мнения: 11 073
Забравих да ви питам, момичета, гледахте ли лунното затъмнение? Аз нали се зверя през нощта, та поне то ми беше разтуха докъм 1...
Чудна красота!
Ей така горе-долу изглеждаше през повечето време - http://news.plovdiv24.com/55584.html
 
И да се пазите от жегата, ей ooooh!

# 40
  • Мнения: 132
Забравих да ви питам, момичета, гледахте ли лунното затъмнение? Аз нали се зверя през нощта, та поне то ми беше разтуха докъм 1...
Чудна красота!
Ей така горе-долу изглеждаше през повечето време - http://news.plovdiv24.com/55584.html
 
И да се пазите от жегата, ей ooooh!
Гледах го беше страхотно Flutter

# 41
  • Варна
  • Мнения: 340
Galaxa, а и другите майчета моля ви не се вързвай на съветите за сол и яйце във водата, мазане с мас, пъхане на мас в носа и устата, повдигане на бебето за небцето и т.н. Вярно че нас така са ни гледали и сме порастнали, но аз това не го приемам като аргумент. Преди време имаше една тема, в която се чудех да се смея ли да плача ли, още помня случай - водят малко бебе в болницата - намазано с мас, осолено и добре повито... познайте кожата му на какво е приличала.. докторите се шегували, че е готово за скарата, а на мен и сега ми се плаче като си го представя  Cry. При наличието на толкова козметика, и то дори и медицинска и антиалергична да се правят такива експерименти е жестоко. Но за съжаление все още има роднини, които си мислят, че това е начина на гледане на дете. Майка ми пък друго двайсе - т.к. захраних Никола доста късно, беше силно притеснена за "горкото дете" и ми излизаше с номера, че мен на 3 месеца вече ми е давала попара... е обясних си защо после имах проблеми с килограмите  Simple Smile.

Shikimiki, аз на това му казвам "Варненско лято"  Laughing, за съжаление е неизбежно, но при теб проблема е, че не се съобразяват с твоето положение. Не можеш ли тактично да намекнеш поне на момичето да прибира, че нали и свекърва ти е в къщи? Ти ли шеташ на толкова народ  #Crazy.

Варненки, ние кога ще се съберем на една срещичка? Вижте в Пловдив как бързо се организират  Simple Smile

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Варненки, ние кога ще се съберем на една срещичка? Вижте в Пловдив как бързо се организират  Simple Smile
Аз съм на линия, но в това горещо време идея нямам кога ще се видим-трябва да е или много рано, или на залез слънце
Всъщност както кажете, само че сега Барабина и Капучино изчезнаха и ако се виждаме ще сме само аз,ти, Пуки и Шики
Опитах да полегна малко, но и моя грах е много буен-като му е топло не трябва ли да е един такъв лежерен и заспаличък, защо се активизира толкова, както и да легна все не му е удобно и ме рита, пък дано се сетя да се обърна на някъде,че да не му развалям комфорта
Снимах се  ooooh! и като се видях..., отстрани положението е много зле, като се мяткам с рокли и дълги поли с ластик не си личат килограмите,ама като обух едно долнище и ми цъфна положението.
Ето и малко от покупките на свеки

http://www.imgshare.eu/i/tonimirka/dsci0132_32c0a.jpg

http://www.imgshare.eu/i/tonimirka/dsci0130_93244.jpg

http://www.imgshare.eu/i/tonimirka/dsci0134_fc82b.jpg

http://www.imgshare.eu/i/tonimirka/dsci0137_3c0db.jpg тези, не са от нея

Неди, ама как си опънала пупата на дивана... Grinningмного хубави бодинца и гащиризонки, а първата снимка-портбебе ли е ? Много ми хареса и белия комплект-анцунг или подобно на него

# 43
  • Мнения: 42


Shikimiki, аз на това му казвам "Варненско лято"  Laughing, за съжаление е неизбежно, но при теб проблема е, че не се съобразяват с твоето положение. Не можеш ли тактично да намекнеш поне на момичето да прибира, че нали и свекърва ти е в къщи? Ти ли шеташ на толкова народ  #Crazy.

Варненки, ние кога ще се съберем на една срещичка? Вижте в Пловдив как бързо се организират  Simple Smile

Айде, изпратихме ги! Joy Леле колко се чувствам добре, че си трагнаха! Скоро щях сериозно да се скарам с някой! Ами момичета варненки, аз съм на линия за срещичка! Дано Пуки да може да дойде, че си спомням не смееше много сама да излиза! Нали вече всички сме почиващи? Може да се видим вече и през седмицата? Казват температурите щели да спаднат идната седмица, чудесно за големите тумбаци да хапнат сладоледена торта навън!  Grinning

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хубаво-следим прогнозата за времето и паднат ли температурите веднага бием срещата
Пуки, дано наистина се чувстваш добре да дойдеш  Heart Eyes

Шики,айде почвай сега да разтребваш след гостите, аз когато съм имала подобни на твоите гости и си тръгнат, чистенето след тях е най-сладката ми работа-нали вече ги няма  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт