Кръщене - Преображенски Манастир

  • 6 645
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В неделя бяхме там. Излязох от манастира с много неприятно чувство. Не ми се изпада в подробности, за да не ме сметнете за хахава, но съм се научила с годините да вярвам на интуицията си.

Не бих си кръстила детето там.

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Tatalina,
Приеми, че написаното от мен е вид изпитание за теб  и може би е с цел да доведе до укрепване на вярата ти... Аз поне така приех нещата, когато неволно научавах неща или когато майка ми беше пребита от свещенник и неговият помощник (между впрочем, пак в този регион).

Имаше преди години в един от манастирите там (един от най-посещаваните), един отец, който много обичаше чашката. Прекалено даже. Та той все казваше : "Господи, помилуй мен грешният". Надявам се повече да са като него. Както написах, важно е самото кръщене като акт, а извършващият е само инструмент. За съжаление, се иска много сила да го приемеш и мислиш това и малко са способните на това. Би ми се искало да съм една от тях, но пътят е доста дълъг......

Със сигурност има прекрасни отци и свети места. И не са един и двама. Но миряните трябва да   ги открият за себе си.

По принцип винаги съм била против кръщаването само защото е модерно или на места, които са по-така. Бих ти дала съвет да се опиташ да навлезеш в истинският църковен живот, където живееш (ходене на служба, изповед, причеставяне) и неусетно ще ти бъде открито мястото и човекът, който ще искаш да кръсти детето ти. Но това трае повече от 3 часа.  Wink

Успех!


 

# 17
  • Мнения: 13
здравейте на всички и много ви благодаря за коментарите. все още не съм предприела стъпки за кръщенето. За съжаление ми е малко трудно да се организирам. Все някой от хората, които искат, а и аз държа да присъстват са много ангажирани. То и аз не съм по-добре. Детето, между другото е вече на 10 години и с нея трябва да се съобразя, но със сигурност ще го направя и ще е там. Ще пиша веднага, за да ви кажа какво става.

Много, много Ви благодаря! Аз отскоро съм тук, но имам чувството, че имам много нови приятелки.

# 18
  • София
  • Мнения: 273
Здравейте и от мен.Аз много исках да кръстя синът си когато направи една годинка в Преображенският манастир по ред причини,част от тях са че мъжът ми се познаваше донякъде с о.Георги,че манастирът е близко до родното ми място-Свищов и щеше да е удобно за повечето гости и някой други причини,които предпочитам да не споделям.Много отрано мислихме затова.Мъжът ми се обади 100 пъти на о.Георги по тоя повод и той все му казваше,че няма никакъв проблем,да го напомни като наближи...И като остана по-малко от 1 седмица до кръщенето и вече всички гости бяха поканени,всичко организирано и мъжът ми пак звъни на отеца и той му казва,че му се налага някяво пътуване някъдеси и да му звънне на предната вечер да разбере дали ще стане или не работата ShockedНаправо бях изпаднала в шок при този развой,ами какво ще правим ако всичко се провали часове преди цялата организация Rolling EyesХукнахме веднага до едно манастирче до Свищов и Слава Богу уговорихме там нещата ,обадихме се после лично на всички гости за промяната в плановете...абе въобще да не чувам вече за този манастир.Толкова се разочаровах и то при положение,че мъжът ми го свързват доста неща години назад там и сме ходили неведнъж и се е обаждал на о.Георги също неведнъж за празници и по други поводи... CloseСъвет не искам да давам дали да кръстите децата си там,нооо добре помислете преди това и ако е възможно се презастраховайте максимално.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
Калинка, не се познаваме, затова не знаеш, че не правя нищо заради модата. Затова и дъщеря ми още не е кръстена , въпреки настояването на бабите да е по-скоро и да не отлагам. Още не бях избрала мястото, но посещението в Преображенския манастир направи силно впечатление и на двамата с мъжа ми и съвсем спонтанно решихме, че това е мястото. След прочетеното тук, обаче, пак се разколебах... Да, явно това е изпитание. Търсенето на свято и подходящо място за кръщаването продължава.

За мен мястото - манастирът или църквата, е важно. Аз самата съм кръстена в Рилския манастир. Свързана съм по особен начин с мястото и планината като цяло - там се чувствам като у дома.

Понякога, не три часа, а само един миг е достатъчен, за да разберем, да познаем и да прозрем!

Общи условия

Активация на акаунт