Защо се омъжихте

  • 9 517
  • 276
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Има много теми в които се спори защо трябва някой да се омъжи, но не видях систематизирана тема за най-честите причини които карат една жена или един мъж да сключат граждански брак. Затова реших и да пусна една анкета да видим какво ще излезе.
Веднага ще забележите че в анкетата няма отговор "Омъжих се защото го обичах"
Според мен любовтта не може да бъде причина за сключване на граждански брак. Гражданският брак е един правен документ който няма нищо общо с любовтта. Тя любовтта или си я има или я няма и един лист хартия едва ли ще ви накара да обичате повече или по-малко човека до вас. С една дума хора които се обичат спокойно могат да се обичат завинаги и без да се разписват някъде под някакъв документ. Т.е. причините които ни карат да се разпишем под този документ са други. А какви са точно....

# 1
  • Варна
  • Мнения: 558
Защото така го чувствах. Не мисля, че е нито една от изброените причини.

# 2
  • Мнения: 505
Направи ми предложение, на което не можах да устоя...

# 3
  • Мнения: 212
Защото така го чувствах. Не мисля, че е нито една от изброените причини.

Е как така го почувства. Събуди се една сутрин и нещо в теб ти казваше че трябва вече да се омъжиш без да осъзнаваш защо. Просто ей така някакво чувство към сключване на граждански брак....

# 4
  • Мнения: 212
Направи ми предложение, на което не можах да устоя...

Защо не можа да устоиш. Каква беше офертата в предложението. Ако е била че много те обича и не може да живее без теб, не се брои като причина, защото вие можехте да сте си заедно и без брак.

# 5
  • Мнения: 1 425
...Според мен любовтта не може да бъде причина за сключване на граждански брак...
Това не е причина да ограничиш избора на хората. Никой не е длъжен да се съгласява с твоето мнение.

# 6
  • Мнения: 212
...Според мен любовтта не може да бъде причина за сключване на граждански брак...
Това не е причина да ограничиш избора на хората. Никой не е длъжен да се съгласява с твоето мнение.

Любовтта е чувство и то не зависи от някакви подписи под юридически документ. То или го има или го няма. Подписите няма нито да го засилят, нито да го намалят. Хората могат прекрасно да си се обичат и да си живеят без подписи в гражданското. Нима има някой който смята че един подпис може да затвърди и увеличи една любов??? Така че любовтта сама по себе си не може да е причина за брак. Бракът е юридически документ и за него си има съвсем други причини.

# 7
  • Мнения: 505
Направи ми предложение, на което не можах да устоя...

Защо не можа да устоиш. Каква беше офертата в предложението. Ако е била че много те обича и не може да живее без теб, не се брои като причина, защото вие можехте да сте си заедно и без брак.
Просто трудно казвам "не"  Joy 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 558
Защото такова е за мен естественото развитие на една връзка. Просто почувствах, че това е човекът за мен. Имаме еднакви виждания за живота, еднаква ценностна система и се разбираме отлично. Иначе само любов не стига.

# 9
  • Мнения: 25 589
Хм, моят отговор пак го няма!  Crossing Arms
А ние по-дъртите какво да отговорим?
Оженихме се:
1. За да живеем заедно (съжителството на съпружески начала беше забранено!)
2. Да можем да спим в една стая в хотел, квартира и т. н., без да треперим, че може да мине хайка и после да пишем обяснения в РПУ-то.
3. Да се отървем от родителите си (не беше лесно да се излезе на квартира в града, в който живеят родителите ти, освен ако не си женен или жилищната площ - съвсем оскъдна).
4. Защото ни писна да обикаляме единствените по-свестни 3 кръчми в града, да гледаме едни и същи физиономии и после да търсим закътана пейка за секс, щото няма къде другаде (това последното е в тясна връзка с т.3 и т.2)
5. За да направим сватба и да изтръскаме родата, парите и подаръците са хубаво нещо  Mr. Green
6. Защото човек, колкото и добре да живее, все в един момент се жени... newsm78

Тъпо, нали? Беше началото на 1989 година.  Wink
А как само ми се щеше да отговоря: "Заради красивата му банкова сметка, имотите и високия му пост, естествено!  Flutter".  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 505
Борис, сори за шегичките. На мене ми е все едно дали съм женена или не. Важното е любов да има. Оженихме се, за да си спестим бюрокрация - това е истината и не го видях в отговорите.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 425
Брака може да се приеме като един начин да кажеш пред всички свои родинини и приятели (и пред бога ако си вярващ и брака е църковен), или пък само пред 3-ма души, че обичаш този човек и че смяташ той да е твой/я партньор/ка за дълго време (евентуално доживот) и да е майка/баща на децата ти.
Така че спокойно може да си е причина (една от причините).

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 16:53 от Panther

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Брака може да се приеме като един начин да кажеш пред всички свои родинини и приятели (и пред бога ако си вярваш и брака е църковен), или пък само пред 3-ма души, че обичаш този човек и че смяташ той да е твой/я партньор/ка за дълго време (евентуално доживот) и да е майка/баща на децата ти.
Така че спокойно може да си е причина (една от причините).
Точно това е моята причина.
А и не е лошо да има още една празнична дата в календара. Mr. Green

# 13
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Обичах го безумно и исках да му се отдам до край... докато смъртта ни раздели.... Ех, младост...

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Взех, че позабременях. И съответно се оженихме- възпитана съм, че така се прави.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт