Разпознавате ли това място?

  • 3 029
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 988
Чужбински мами,

имам питане. Когато си пуснахме снимките от сватбата (състояла се в София) да ги печатат на хартия (в Германия, защото тогава живеехме там), ни ги пратиха по пощата и в комплекта открихме долната снимка, явно сложена по погрешка.

цък на снимката за по-голям размер

С мъжа ми сме се опитвали да разберем къде е това място, защото решихме, че на някоя годишнина или пък просто без повод, ще отидем там.  Blush До сега търсенията ни не са се увенчали с успех.  Confused

Ако някоя от вас е била на това място или знае къде е, моля да сподели. Дори и само предположения да имате, пак може да ни е от полза.  Flutter
Поредната ни годишнина наближава и това беше повод да се сетя за тази снимка отново. Осъзнавам колко сантиментално е желанието да посетим това място, но не ми пука какво мислите вие, стига да знаете къде е.  Mr. Green

Мерси предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 914
на единият фенер има табела  и може би пише името на площада или улицата... с увеличение виждам само HSK  Thinking

мисля си , че наистина трябва да отидете там един ден Peace...дано някой да знае къде се намира този площад Peace

# 2
  • Мнения: 11 306
Кюбит, това ми прилича на испанска архитектура. Много ми напомня на колониялния им архитектурен стил. В Испания не съм била, но в Сан Диего например, където е открития орган има подобни сгради - виж снимките в това албумче

# 3
  • Мнения: 1 121
Аз живея в Белгия и тука е пълно с такива площадчета и с катедрали. Но точно това място не ми е познато, просто архитектурата е много сходна с тази тук, ама то май из цялата Западна Европа е такава, знам ли newsm78

# 4
  • Мнения: 2 617
Това ми прилича на истински трилър ("По следите на една фотография"). Изображението така е отрязано, че е "хванат" горната част, без да могат да се направят категорични предположения  Rolling Eyes
Успех в издирването на мястото и непременно да го посетите  Peace
(ако някой разбира от дървета, може да се ориентирате, къде виреят тези на снимката)
Като че ли ми прилича повече на Южна Европа  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 190
Найстина звучи сантиментално, обаче пък романтично. Дано някой да разпознае площада за да можете да го посетите Grinning

# 6
  • Мнения: 3 674
Чужбински мами,

имам питане. Когато си пуснахме снимките от сватбата (състояла се в София) да ги печатат на хартия (в Германия, защото тогава живеехме там), ни ги пратиха по пощата и в комплекта открихме долната снимка, явно сложена по погрешка.

цък на снимката за по-голям размер


Прилича ми на малко на Италия. newsm78 Фотото, откъдето са ви пратили снимката в Германия сигурно биха ви помогнали. Все пак те би трябвало да  имат всички снимки, които са обработвали  на файлове в PC...защо не ги питате примерно? newsm78

Иначе така може  да си гадаем вечно... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 988
Мерси на всички писали.

звездичка, опитвали сме да увеличим снимката. Един приятел дизайнер се занимава с някакви страшни програми и нищо не се видя.

ЧервеноВинце, фотото не е магазин. Онлайн си ъплоаднахме снимките и си ги поръчахме. Обадих се там, но не можаха да ми помогнат. Те не каталогизират за повече от 30 дни, пише си го дори на сайта им (тогава беше така, сега не знам как е). Става дума за фирма, която предлага услугата в цяла Европа. http://www.photobox.com/

Rylie, Вечерница, такава архитектура и аз съм снимала и то в различни западно-европейски страни.  Confused
Вечи, разгледах галерията. Наистина има подобна архитектура. Но не и "нашето" място.

Tsugumi, по-скоро е драма!  Grinning Това за дърветата е добра идея. Не се бях сетила. Аз ги броин редови, подстригани така. Сега ще се специализирам и в ботаниката.  Mr. Green

Някой бил ли е в Малта? Една жена ми беше казала, че е 100% сигурна, че е от там и уж щеше да ми показва снимки, но повече не я видях.  Tired Изгледала съм тонове снимки от Малта, този площад не го разпознах никъде. Дори и от различна перспектива.

Много ми се иска да разбера.  Blush

# 8
  • Мнения: 160
cubbit    аз съм била в Малта но не мога да се сетя за това място. Имам приятелка която е оттам,  изпратих й линка ще чакам отговор и ще пиша пак.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 07:49 от hand

# 9
  • Мнения: 12 648
Ей, Кюбит, това е страхотно. Всяка година ще търсите това място и до Златната сватба може да сте го намерили. Желая ти много щастлив семеен живот.

# 10
  • Мнения: 7 605
И аz поради дърветата (ципреси?) бих каzала Италия или Испания, във всеки слу4ай южна Европа.
С гугъл сър4 zа думата "плоЩад" на италиянски и испански дали няма да иzлеzе неЩо?  newsm78

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ах, ето ви още една идея, всяка, пишеща и в други форуми (чужбински) може да постне снимката с питанката, току виж от някое кътче на света(Европа) се обади някой  Sunglasses
Аз мога да пусна в 2 мамешки, 2 моторски и 1 програмистки форум  Peace

# 12
  • Мнения: 3 638
Определено прилича на Южна Европа - сградите, прозорците с капандурите, кипарисите... На двамата италианци до мен обаче им прилича повече на Испания. Ако е Италия, може би някъде из Тоскана. Опитах се да търся в Гугъл снимки на църкви из Тоскана, но засега не открих нищо.
 И на мен ми хрумна да се пусне снимката в някой италиански или испански форум и току-виж някой разпознал мястото  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 630
На мен много ми прилича са Севилия

примерно на La Giralda, Sevilla


не е това, но може да е другаде в Севилия

# 14
  • Мнения: 1 062
Не е ли това:

Саламанка  - Plaza de Anaya

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 14:53 от rkb

# 15
  • Мнения: 7 605

 Shocked Браво на РКБ  bowuu   bouquet

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Уау! Респект! Сега поне има ясна дестинация за cubbit   Sunglasses

# 17
  • Мнения: 1 062
Детенце спи и майка му трябваше да прави нещо Laughing А пък и бях убедена че е Испания. Снимката намерих тук : http://www.donquijote.org .
cubbit, дължиш ми линк към снимките, които ще направите там Mr. Green
Забравих да се похваля: това е първата снимка, която успявам да отворя тук Joy

# 18
  • Мнения: 3 521
rkb, предлагам ти да си смениш профила на kgb Wink  bouquet.

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 631
rkb, браво! И за досега търсех. Ето друга снимка в същия ракурс. Даже климатика си е на мястото.  Laughing http://i.pbase.com/g6/72/726772/2/75175329.tNUN353U.jpg

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 15:36 от dima

# 20
  • Мнения: 1 783
Ей, разби ме ркб! Браво, че и на хубаво място ще я пратите кюбит  Grinning. Но всички бяхте на добра следа.
Тя сигурно още спи и затова не се е включила Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 638
Е-е-е-е-й, браво на rkb!

Значи прави бяха моите италианци, че е Испания  Wink

Кюбит, да пратите после снимки оттам  Hug

# 22
  • Мнения: 3 988
rkb, не знам какво да напиша!   bouquet Преди да съм си отпила още от кафето, успя да ме развълнуваш. Разплаках се.  Blush
Благодаря ти много, много, много... Снимките от там ще са посветени на теб! То е ясно!  Mr. Green

dima, снимката ти не се отваря при мен.  Confused

Момичета, благодаря и на всички вас, които се включихте!   bouquet

 Hug  Hug  Hug

Много съм щастлива...  Crazy
А чакащите снимки, ще почакат до догодина сигурно. Тая година ще ходя в Европа сама. Така че Саламанка ще я пропуснем!  Wink

# 23
  • Мнения: 1 062
Радвам се , че ти помогнах и съжалявам че го намерих толкова бързо ( едва 3ия линк, който чичко Гугъл ми предложи). Ние обожаваме да пътуваме, така че кой знае - може да се срещнем някъде по света.......

# 24
  • Мнения: 3 674
ркб...лелееееее, страхотна си!   LaughingИ верно да си смениш ника на kgb  Laughing Hug

cubbit...не е било явно  случайно това ,че  тази снимка  е  попднала у вас! Нищо "случайно" няма на този свят.  Hug Така че това е съдбовно ....

Това ми напомня за една наша подобна случка, само че ние купихме картина с мост, и  само знаехеме, че е някъде в Щатите....но къде точно  беше ,се питахме и двамата и не можехме да открием.   Thinking

Мечтаехме си всеки ден , да успеем да видим  този мост на живо... Laughing И след 7 месеца бяхме там... Heart Eyes

Само че , ние така и не можахме да разберем, кое е местото от плаката, докато "съдбата" не ни изпрати "случайно " точно там  на почивка ...цялото семейство! Беше си  направо miracle! Laughing



Желая ви  да идете там и да си изкарате незабравимо! Hug

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 02:13 от ЧервеноВинце

# 25
  • Мнения: 2 257
Яко! Да живее форумското ФБР!
Непременно да отидете там, не е случайна тая работа. Wink

# 26
  • Мнения: 2 386
rkb = kgb!  Party

Много хубава емоция, искам и аз така да получа случайно снимка от незабравимо място, та да имам повод да ида там... Давам си адреса на доброжелателки, които ще ми пратят снимки от Тайланд и Норвегия!  Mr. Green
Непременно да отидете, кюбит..

# 27
  • Мнения: 3 988
Ще отидем и още как! Мъжът ми е много доволен.

Приемам не само kgb като ник, но и gru, fbi, cia.  Joy

rkb, може ли да издадеш с кой сърч в гугъл си намерила мястото. Аз опитвах доста варианти, както знаеш - безуспешно. Още веднъж ти благодаря.   bouquet

Не знам дали е случайно или не, но е хубав повод човек да е романтичен. Ако ние сами не си създаваме моменти и не поддържаме огъня в семейното огнище, никой няма да го направи вместо нас.  Peace

ЧервеноВинце, много романтично и при вас.  Grinning За кой мост става дума в крайна сметка?

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 05:07 от cubbit

# 28
  • Мнения: 2 185
Ех, че хубаво!!!
Право на РКБ, кюбит, непременно да отидете там  Peace
Тва е една от най-готините теми, на които съм попадала напоследък...през цялото време се чъвствах като в книга-игра докато четях...пък и накрая хепи-енд най-неочаквано   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 062
Добро утро. Просто имах късмет, чак пък толкова.....
cubbit, както вече писах, бях абсолютно убедена че това е Испания. Не знам защо, не съм била там. Не знам испански Mr. Green затова търсих на английски Grinning spain square и ми излезе резултата. Но това не ми се случва за първи път Simple Smile Преди 2 месеца зълва ми беше в Италия, но не знаех къде точно. Като се върна ни дойде на гости. В норвежката тема писах за един сайт на любители на пътуванията, та не бях влизала там близо 3-4 мес, същия ден се логнах да разгледам малко снимки. Когато зълвата показа къде е била на ГСМ-а си - няколко часа по-рано бях видяла същата снимка в сайта Grinning от почти същия ъгъл. Беше малко странно, но и забавно Simple Smile
Ева на сцена - кажи какво те интересува в Норвегия и ще получиш снимка Joy

# 30
  • Мнения: 3 674

...
ЧервеноВинце, много романтично и при вас.  Grinning За кой мост става дума в крайна сметка?

Моста се оказа Оkland bridge.  Heart EyesСнимката е нощна, а и ние никога не бяхме ходили в Сан Франциско преди. А мостове в Щатите  в големите градове, колкото щеш... мостове да искаш   Joy
Та бяхме  решили да отидем с децата до Щатите на почивка. След известно търсене на оферти, на мен "случайно" ми се появи оферта за супер евтини билети... за Сан Франциско!  И това се падаше на 3 юли, та на другия беше празника на Щатите.  Та решихме на 4 и 5 юли да отседнем точно там.
 След като се настанихме в хотела, изкъпахме и вечеряхме,  тръгнахме напосоки да се разхождаме....без въобще да познаваме града, и след 10 минути разходка, се озовахме в един много красив  парк... а  от там, пред нас се разкри картината  от нашата спалня. Красивия Окланд мост, с цялото си величие. Heart Eyes Стояхме като тряснати от гръм...  Shocked Чудо! Laughing

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 21:35 от ЧервеноВинце

# 31
  • Мнения: 3 988
ЧервеноВинце, наистина много романтично!  Grinning

Сигурно всяка двойка пази в семейния сандък такива "случайни" емоционално заредени спомени.
Хайде, отворете ги тия сандъци и разкажете нещо да въздишаме заедно!  Wink

Аз съм още опиянена от откритието на rkb и се наслаждавам с пълна сила на това чувство.  Blush

# 32
  • Мнения: 3 988
Ето нещо интересно за разпознаване на "случайни" снимки.
http://tineye.com/ Пуснете си видеото.

rkb е по-бърза обаче!   Wink

# 33
  • Мнения: 2 257
Ето нещо интересно за разпознаване на "случайни" снимки.
http://tineye.com/ Пуснете си видеото.

Благодаря ти! Трябваше ми такова нещо. Казват, че ще му разширяват базата данни, което е чудесно.
Между другото, в началото на видеото изскача един адрес tatjana.hit.bg Wink

# 34
  • Мнения: 1 436

Oakland или Golden Gate? Не за друго ами парк има до ГГ, пък и ГГ е по-известния  Laughing.

# 35
  • Мнения: 977
ркб, със закъснение и от мен - поздравления за намереното място по снимка! Wink

И на мен ми беше интересно да се поровя като видях темата, но нямах време.
Бях сигурна, че някой ще я разпознае! Wink

cubbit, приятно прекарване в Испания! Wink

# 36
  • Мнения: 1 190
Честно ли, rbk направо не ми се вярваше, че някой ще го открие - Браво Hug

Хайде догодина живот и здраве чакаме да видим снимки от там Grinning

# 37
  • Мнения: 3 674

Oakland или Golden Gate? Не за друго ами парк има до ГГ, пък и ГГ е по-известния  Laughing.

Беше Оkland ... Laughing  Парка е фактически от другата страна на моста....от там го гледахме, а не от към самия на мост Wink
Тоест стояхме на  Port of San Francisco...там има парк , с красиви осветени палми..не му знам името на парка... Rolling Eyes ... newsm78

Golden Gate,  е  ония Червения мост, нали? Е, не беше той... Peace   

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 01:58 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт