Как да се справя...

  • 2 461
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Това просто беше мое мнение,но Вие ме нападнахте СЪЖАЛЯВАМ,че го споделих.

# 46
  • Мнения: 2 960
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.Любовта не се изразява само в гушкането.Не казвам, че не трябва да се гушкат,трябва и то много но не и постоянно.
Кое е полезно?Да се лишава детето от ласката на мама,когато то има нужда от нея?Децата нямат друг начин да съобщят за нуждите си,освен да плачат,нали?Как по друг начин да им показваме любовта си?Храненето,преобличането и смяната на памперси са необходимост и задължение,не са проява на любов.Не се заяждам,просто ми е интересна тази гледна точка.
Peace

# 47
  • Мнения: 9 973
нормално е това,гушкай и зарязвай работата

# 48
  • Мнения: 10
Ами носи си я, след година - две няма да иска вече да я носиш. Ти нали не си очаквала, че бебето само ще си седи кротко в креватчето и ще те "вика" само да го нахраниш и преобуеш? Трябва много гушкане и занимавка.


Да си призная,май мъничко съм се надявала на това! Embarassed Embarassed EmbarassedБлагодаря на всички за съветите!Продължаваме да се гушкаме!  love001

# 49
  • Мнения: 1 512
Гушках я,гушкам я и ще продължавам да я гушкам.Какво да я оставя да плаче,че да си свърша  работа ли? Никога.Детето е на първо място.Сега е времето да се гушка и милва.Кога иначе - като стане на 15-20 години тогава ли?.Трябва да си садист за да оставиш бебето да плаче,а ти да си вършиш работата.

# 50
  • непостоянно
  • Мнения: 981
И аз съм от лудите дет си гушкат децата Peace как не ме е срам Whistling

# 51
  • Мнения: 798
... та... да се върнем на въпроса  Naughty
Можеш да се справиш като си вземеш слинг. Питай мъжа ми - и сърмички съм въртяла докато малкия спи на гърдите ми  Laughing
Можеш и да го гушкаш докато заспи, да го оставиш в леглото и да продължиш да си държиш ръцете до гръбчето например, докато усетиш, че наистина спи дълбоко. Моето момче като попорастна - в смисъл на няколко месеца - разнасях го и с кошчето из стаите да ме гледа какво правя. Показвах: това е домат. Той е червен и се реже ето така.  Wink

А иначе - ако съм на мястото на едно бебече и ако много ми се плаче, предпочитам мама да ме гушка докато се наплача. Някак си по-сигурно и уютно ми се струва. Пък и мама е целият свят за мен.  Cry

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592
Вероятно й е скучно. Не знам какво очакваш да свършваш. Работата ти в момента е ЕДИНСТВЕНО да се занимаваш и да забавляваш бебето. Ако си почнала работа (дори и от къщи), вземи бавач/ка за детето. Иначе - сложи я на спалнята или на пода - сега е достатъчно топло, легни до нея, играй с нея. Няма да плаче, ако не я разнасяш, сигурна съм. Стига да не я оставяш сама да скучае, разбира се.

ПП НИКОГА не съм си разнасяла бебето... и още не съм започнала работа. Но ако реша да започна, първо ще се погрижа за него, да не е сам...

# 53
  • Мнения: 1 367
Това просто беше мое мнение,но Вие ме нападнахте СЪЖАЛЯВАМ,че го споделих.
Никой не те е нападал  Hug Всеки има право на мнение,което не винаги се препокрива с това на повечето хора.Въпреки това обаче аз не разбрах кое е полезното детето да се гушка по малко.

# 54
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз, както повечето майки, те съветвам да го гушкаш детко. Heart Eyes  Сега му е времето! Казват, че в началото детето има нужда от много топлина, защото трудно се адаптира в новата среда. Докато го гушкаш то ти слуша гласа (който се чувало в продължение на цялата бременност), усеща тялото ти и се успокоява, защото това му е познато.
Малко след като родих, си спомням, че четох един пост, в който майка казваше за книга, в която се обяснявало, че детето се чувствало самотно оставено без присъствие в леглото си. Склонна съм да вярвам, че е така, и че околната среда го плаши и затова търси топлина и ласка.
След като синът ми стана на 2 месеца, купихме шезлонг, в който го слагах да си играе. Така и аз можех да свърша нещо вкъщи, а и той беше до мен!  Peace

# 55
  • Мнения: 4 555
Можеш да се справиш като си вземеш слинг. Моето момче като попорастна - в смисъл на няколко месеца - разнасях го и с кошчето из стаите да ме гледа какво правя. Показвах: това е домат. Той е червен и се реже ето така.  Wink
И аз правех същото  Joy И за слинга и за обясненията. Моята щерка ме гледаше с невероятен интерес какво правя, особено обичаше да гладя. Много хипнотизиращо и е идвало явно Simple Smile Сега си умира от кеф като пускам прахосмукачката.

munka0, не се жалвай, а се аргументирай, ако мислиш, че си права. Ти имаш право да си кажеш мнението, другите имат право да не се съгласят с него.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сега му е времето да се гушкате

# 57
  • Мнения: 207
Гушках, гушкам и ще я гушкам винаги когато поиска. Та аз съм на 28 години и ако искате ме заплюйте ама понякога отивам и се гушвам в мама  Laughing Ами става ми винаги едно спокойно и хубаво. Гери съм я носела на ръце по цял ден докато не си седна на д-то 6-7 месец. Сега кръста ме боли от нейното прохождане, но го казвам не за да се оплаквам. Всеки миг прекаран с дъщеря ми е най-прекрасното нещо. Ето сега по цял ден съм на работа и какво не мога да я гушкам  Cry Затова когато баща и е на работа си спим двете на спалнята и си я гушкам и си я мачкам и си я целувам. Бебето е част от теб щом има нужда от мама и иска гуш ще има гуш.

Може да съм луда, но така мисля.

# 58
  • Мнения: 227
За мен пък, има период на гушкане в началото - бебето е малко, не спокойно, колики и т.н., без гушкане не става. Но после, когато поотрасне, гушкането (носенето постоянно на ръце имам предвид, а не прегръдкли и т.н.) не е толкова наложително, защото бебчо ве4е разбира малко по-малко, пък и мама все пак има и друга работа, освен разнасянето, което не е неоходимо чак толкова, като храненето например. И после като свикнат, няма слизане от ръцете, а мама с болен кръст и вечно изморена от разнасяне на тежко бебе. Затова - носене до един момент и после постепенно отучаване. Това е. Като не разнясяме нон-стоп, не значи все пак, че не обичаме децата си, така , че не се нападайде, кой както иска , така да си гледа детето. Тук все пак САМО изразяваме мнение Simple Smile

# 59
  • Мнения: 3 034
в темата става въпрос за съвсем малко бебе! това, за което ти говориш, мога да го приема за едно 9-месечно примерно, което вече седи, може да играе с играчки или да пълзи, тоест има занимания и малко по-добре познава околния свят. обаче за малко бебе, което е в тотален стрес след раждането, че и до 5-6 месец, не мога да приема, че няма майка му да му осигури комфорт  Stop

Общи условия

Активация на акаунт