Как да се справя...

  • 2 422
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета!моето бебе е почти на месец,но не знам как се научи все да я носим и гушкаме,а като я сложа в креватчето се скъсва от рев..и така докато не я взема пак!Моля ви,ако сте имали подобен проблем,кажете как се спавихте!Не мога да свърша нищо вкъщи,по цял ден я нося!Благодаря ви предварително!!!!!

# 1
  • Мнения: X
Ами носи си я, след година - две няма да иска вече да я носиш. Ти нали не си очаквала, че бебето само ще си седи кротко в креватчето и ще те "вика" само да го нахраниш и преобуеш? Трябва много гушкане и занимавка.

# 2
  • Мнения: 371
Така ще е, докато стане на 5-6 месеца и почне само да се занимава и заиграва по малко. Тогава ще ти оставя по мъъъъъъъъъничко време да свършиш нещо, но до тогава ще го носиш и гушкаш. И ние бяхме така, а сега като се заиграе и аз я взема от кошарата, понякога ми се сърди даже Grinning

# 3
  • Мнения: 991
Имаше много такива теми наполедък. На тази възраст детето ти има нужда от физически контакт с теб - не е разглезено, нито капризничи. Ако наистина иска непрекъснато да я носиш, вземи си слинг или кенгуру - така ръцете ти ще са свободни и ще можеш и да вършиш разни неща.

# 4
  • Мнения: 227
Ами носи си я, след година - две няма да иска вече да я носиш. Ти нали не си очаквала, че бебето само ще си седи кротко в креватчето и ще те "вика" само да го нахраниш и преобуеш? Трябва много гушкане и занимавка.


# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Бебчето ти е толкова малко...има нужда от мама, гушкане и пак мама..това е целият му живот..не го изпускай от ръце...Още мноооооого дълго време няма да може да свършиш нищо......

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Друг вариант е да научиш бебето да заспива в количката.

# 7
  • Мнения: 336
Не искам да те плаша, но от това трудно се отучват Simple Smile. Моя бебок все още го мъкна.

# 8
  • Мнения: 569
   Няма формула или рецепта ... просто бебчо има нужда от теб- не всички са така , но това не значи , че твоето е по- капризно или разглезено ... Така както едни имат по-силни колики , други не , или както едни обичат да похапват , други- не , така е и с гушкането- твоето бебче има по- голяма нужда от теб.
   Вземи си слинг , постепенно ще свикнеш Hug

# 9
  • Мнения: 2 197
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира. Откакто и спряха коликите, когато плачеше вечер досега не е гушкана, носена и приспивана нито веднъж. Детето си спи по цяла нощ, като бебе ставаше в 9.30-10.00. Нито веднъж не е ставала нощем. Нито веднъж не е заспивала с люшкане. Когато и се доспи - заспива. И не е задължително това да стане в 20.00. Радвам се, че детето ми е будно до по-късно.

# 10
  • Мнения: 4 335
Кураж мила,аз още си го нося,да не мислиш,4е свьршвам много работа.Никога не бих го оставяла да пла4е,аз си го гушкам,няма ве4но да е бебе я,един ден това ще ми липсва. Hug

# 11
  • Мнения: 336
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира. Откакто и спряха коликите, когато плачеше вечер досега не е гушкана, носена и приспивана нито веднъж. Детето си спи по цяла нощ, като бебе ставаше в 9.30-10.00. Нито веднъж не е ставала нощем. Нито веднъж не е заспивала с люшкане. Когато и се доспи - заспива. И не е задължително това да стане в 20.00. Радвам се, че детето ми е будно до по-късно.

Всеки има право на мнение, но не смятам, че на 1 месец бебето  плаче просто за да тормози родителите си и да ги манипулира да го гушкат. Явно наистина съм луда, че си го гушкам, но хора като теб ми се струват коравосърдечни. Ами ако детето го боли - какво пък толкова, ще поплаче, ще поплаче и ще спре  ooooh!.

# 12
  • Мнения: 4 335
*joy* не се врьзвай на такива неща,то зна4и,4е по4ити вси4ки сме луди Crazy

# 13
  • Мнения: 583
Продължаваш да носиш, това е периода в който бебето има нужда да усеща, че не е само. Още повече предвид възрастта, която посочваш, не пропускай факта, че то все още се адаптира.

" Психолозите разполагат с данни, че деца, на които не е давана възможност да плачат през първите месеци, като навреме са установявани и премахвани причините за дискомфорта, по-късно израстват по- спокойни и уверени, от онези , които са били оставяни да се " нареват"."- из сп. "Бебе"


Лично аз не бих оставила детето си да се дере от плач. Въпрос  на усещане, четене, инстинкт и интелект. Разбира се,  има граници, но там вече можем да говорим за възпитание.  Надделяването на инат, кой-кого, в този случай, не бих разбрала и приела.

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 526
Е ми гушкай си я - тя сега от това има нужда, като порасте, ще искаш, но няма да е същото. Казвам ти го като майка на тинейджърка и бебчо. Освен това на тази възраст може да има колики или - не знаем още какво им е на малките душички.

# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И ние сме така , рев докато не я взема на ръце , но какво да се прави - мир да има

# 16
  • Мнения: 4 555
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира.
Така ами, като сте луди да им се втелясвате. Ако е гладно, ще реве, реве, пък ще се научи да готви. Като е мокро ще реве, реве, пък ще се научи да се преобува само. Пък следващото, като реши, че му е време да се появи на бял свят, ако обича само да се роди. Не може майката с всичко да я занимават. Абе много досадни стават тези деца, да им се ненадяваш  newsm78

# 17
  • Мнения: 140
Просто си е до дете- моята дъщеря въобще не съм я носила на ръце като бебе- заспиваше си на кревата, без да се налага да я "дундуркам" Simple Smile Но знам че това е много рядко срещано явление Peace

# 18
  • Мнения: 4 335
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира.
Така ами, като сте луди да им се втелясвате. Ако е гладно, ще реве, реве, пък ще се научи да готви. Като е мокро ще реве, реве, пък ще се научи да се преобува само. Пък следващото, като реши, че му е време да се появи на бял свят, ако обича само да се роди. Не може майката с всичко да я занимават. Абе много досадни стават тези деца, да им се ненадяваш  newsm78
hahaha Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 6 708
ГУШКАЙ Я!!! Това са едни от най-ценните ви мигове заедно! И аз така слушах от баби, свекита - да не гушкам много, че да не се научи така  #Crazy #Crazy  Бебо ще порасне и тогава и да искаш гушкане - няма Rolling Eyes А как растат като гъбки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 763
И аз ще те посъветвам да я гушкаш. Иначе ще се изнервяте и двете. Моят син винаги съм го гушкала, когато усетя, че това иска. Но той искаше гушкане и разнасяне по цяла нощ, само през трите дни, когато имаше колики. Сега рядко се сеща, че иска на ръце, а никога не е бил ограничаван. Даже като започне да лази по пода и стигне до нещо опасно и аз го взема, започва да се дърпа и да мрънка пак да го оставя на земята.

# 21
  • Мнения: 115
амиии от това няма отучване мисля Sad
моето дете вече проходи и още се гушкаме. Не мога да понеса да реве. Нищо не можех и все още ми е трудно да свърша. Така са чувствителните деца. newsm78Но сега е малко по-добре. /на 9 м. е/ Да не говорим, че е свикнал да спи с мен. Направо съм факир понякога...щом трябва нещо да се свърши. Станах по-организирана.Някои познати ми даваха съвет да го оставя да реве, че щял да свикне така до няколко дена... #Crazy Не мога да го понеса това. Ами така си я караме. Всичко с една ръка вършех. :Готвя, чистя...и давам на баткото сироп за кашлица с една ръка Joy
Майките всичко могат. Знам, че не звуча успокоително, но времето минава Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 39 673
Гушкаш. И аз гушкам.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Гушкам, целувам, нося...кога, ако не сега?А, работата край няма Wink

# 24
  • Мнения: 177
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира.
Така ами, като сте луди да им се втелясвате. Ако е гладно, ще реве, реве, пък ще се научи да готви. Като е мокро ще реве, реве, пък ще се научи да се преобува само. Пък следващото, като реши, че му е време да се появи на бял свят, ако обича само да се роди. Не може майката с всичко да я занимават. Абе много досадни стават тези деца, да им се ненадяваш  newsm78

Страхотен пост!!!  hahaha

Чудя се на акъла, който би нарекъл майка, която предпочита да гушка детето си и да му дарява нежност и спокойствие - "луда"  Crazy
Луди са тези, които лишават децата си от близостта и майчината прегръдка!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Миличка,бебенцето ти е толкова мъничко и безпомощно.Единственият начин да усети,че не е самичко е като го гушнеш,целунеш,приласкаеш,говориш му тихо и нежно.Децата са различни-едни плачат повече,други по-малко,променят се с течение на времето.Всичко ще отмине рано или късно,а дотогава просто приеми,че твоето детенце е такова и го нагушкай с цялата си майчина любов.
За всеки случай  може да се консултираш и с лекар,все пак е възможно нещо да го боли или пък са колики-моето бебче само сгушено в мен се успокояваше от тях;стига ли му храната;и т.н-изолирай всяка друга възможна причина.

# 26
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз имам този "проблем"  Laughing Нося си го и това е, множко ми идват 10те му кила, но пък и вече не иска толкова много да го мачкат.
Вземи си слинг, кенгуру или дори обикновен чаршаф върши чудна работа, и си го носи. Така всички ще сте доволни, а и ще влезнеш по-бързо във форма след раждането.
Като цяло трябва да се настроиш да бъдеш изобретателна, ако искаш да си организираш по най-добрия начин ежедневието с бебе.

# 27
  • София
  • Мнения: 528
И аз съм си гушкала децата. В пряка пропорционалност - всяко следващо все повече!  hahaha Защото знам, че само като се обърна и вече ще трябва да се моля да го погаля дори...  ooooh!

Струва ми се обаче, че тук не става въпрос за привикване от страна на бебето, за глезотия не говорим изобщо - все пак детето е на почти месец! Прекалено е малко за такива неща!!!  Доколкото си спомням от прочетеното, децата не се "разглезват" до 6 месечна възраст. И тук съм склонна да подкрепя мнението на Mirabelle - авторката на темата да провери дали не се касае за друга причина, а гушкането да е само "лекарството".  Peace


Лирическо отклонение: Ами, докато има "нормални" майки, дето не се връзват на децата си и не ги гушкат, дотогава ще има и хора зли, завистници и комплексари. Чудо голямо - майка им е имала нещо по-важно в момента/моментите/дните/месеците/годините, когато те са имали нужда от любовта й. Според техните разбирания дали е нормално да има и хора-късметлии, които са щастливи и обичани от пеленачета? И нима е човешко да се търпи такава несправедливост? И именно оттук се формира и основната цел на живота на децата на "нормалните", да не кажа "леденостудените" майки - да компенсират своята болка с чужда такава... Да, светът е шарен. Всеки си избира пътя, по който да върви. Ама ако толкова не може да върви заедно или в името на някой друг, защо, по дяволите, си позволява да става родител???

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ами оставяш я да плаче. Като сте луди да ги гушкате - носете си ги. Аз не съм носила детето си като плаче. Като и се плаче - плаче, като се умори - спира.
#Crazy
АЗ СЪМ ЛУДА тогава, да знаете!!!  Blush Heart Eyes Crazy

# 29
  • Мнения: 1 367
Май много станахме лудите тук. LaughingНикога,ама никога не съм оставяла сина си да плаче,докато беше бебе.Носила съм го,гушкала съм го,дори да ми е натежавало понякога по ред причини.Бебето има нужда да усеща топлината на мама и не мисля,че ние,които сме им я давали,сме луди.Разбира се,има дечица,които не са искали чак такава тясна близост,както прочетох в някои от отговорите.Но доколкото разбирам,те така си се чувстват добре.Гушкай си детенцето,мила,няма вечно да е бебе.Сега си още много прясна мама,малко по малко ще влезеш в ритъм и ще видиш,че всичко ще си дойде на мястото.Пък в крайна сметка щастливото и спокойно бебе е по-важно от чистата къща и сготвената манджа.

# 30
  • Мнения: 3 034
това е моментът, в който майката и бебето имат и изграждат най-силна връзка. малките бебета не капризничат, те са сами в непознат за тях свят. единственото, което познават е майка си. друго нямам какво да ти кажа  Crazy

понеже наистина зачестиха много такива теми, аз започвам да придобивам неприятното усещане, че раждането на бебета не е много добре обмислено. бебетата не са досада, не са "проблем", не са ангажимент, лишаващ родителите от забавления - те са индивидуалности със собствени нужди. ако не сме готови да посрещнем такива нужди и да се съобразим с нечий различен от нашия характер, аз си мисля че би следвало да отложим раждането във времето  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 506
Гушкай, мачкай и целувай(ама лигаво)  Joy колкото си искаш!Не мога да си представя дори какво е, детенце да протегне ръчички към теб, а ти да извърнеш глава, ама както и да е! Crazy
 Аз гушках ли гушках, а сега малката така ми го връща, че почти ме души, Joy hahahaтака и искам - от хубаво да ме боли !!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 005
Аз моят бях го научила да го слагам в шезлонга , полюлявах го и така си се радваше и на играчките ... По този начин успявах да си свърша работата  Hug

# 33
  • Мнения: 259
Гушкайте се! Бебчето е малко и има нужда от близост. Ние сме големи и с повод и без повод иска да я нося, а доста тежи. Но като се гушне и си обвие ръчичките около врата ми...

# 34
  • Мнения: 3 092
Не искам да те плаша, но от това трудно се отучват Simple Smile. Моя бебок все още го мъкна.
и аз дъщеря ми я мъкна от време на време нищо е стана на 2 . Wink
Излишно е да се притесняваш че нищо не можеш да свършиш в къщи , наистина .
Гушкай си детето , радвай му се , защото времето бързо си минава .Един ден докато   се усетиш вече ще е пораснало толкова , че да си играе и само . Simple Smile

# 35
  • Мнения: 24
Според мен колкото по-рано го отучиш толкова по добре.И двете ми деца от малки ги отучих с много настояване,но няма как трябва и друга работа да вършя.

# 36
  • Мнения: 3 034
Според мен колкото по-рано го отучиш толкова по добре.И двете ми деца от малки ги отучих с много настояване,но няма как трябва и друга работа да вършя.

грозно и тъжно. дано не пречат много тея деца на другата работа Tired просто се изумявам и затвърждавам мнението си, че преди да се ражда е хубаво да се премислят някои неща.

# 37
  • Мнения: 24
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.Любовта не се изразява само в гушкането.Не казвам, че не трябва да се гушкат,трябва и то много но не и постоянно.

# 38
  • Мнения: 1 367
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.Любовта не се изразява само в гушкането.Не казвам, че не трябва да се гушкат,трябва и то много но не и постоянно.
Кое е полезно?Да се лишава детето от ласката на мама,когато то има нужда от нея?Децата нямат друг начин да съобщят за нуждите си,освен да плачат,нали?Как по друг начин да им показваме любовта си?Храненето,преобличането и смяната на памперси са необходимост и задължение,не са проява на любов.Не се заяждам,просто ми е интересна тази гледна точка.

# 39
  • Мнения: 3 034
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.Любовта не се изразява само в гушкането.Не казвам, че не трябва да се гушкат,трябва и то много но не и постоянно.

е, значи трябва да се гушкат много - да, така е, но от предишния ти постинг не струеше точно това настроение. а за мен лично като майка гушкането на сина ми е страшно полезно - изчезва ми и умората, и нервността ако я има, и всякакви неразположения. за него пък нямам никакви съмнения дали е полезно или не - има сума ти страници изследвания по темата, аз се доверявам на професионалистите.

# 40
  • Мнения: 1 367
simplyaven,според мен става дума за друго:
Според мен колкото по-рано го отучиш толкова по добре.

грозно и тъжно.
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.
Дано да съм се справила с цитатите,но мисля,че според  munka0 НЕгушкането е грозно,но полезно.

# 41
  • Мнения: 3 034
да де, аз реших да обясня защо гушкането е полезно, но взех да се обърквам вече  Crazy

# 42
  • Мнения: 1 367
хихихи,ми то в тази жега е нормално Laughing Сериозно,никога не ми е било ясно защо,по дяволите,трябва да учим децата си да не ги гушкаме.Признавам си,преди да се роди синът ми и в дните след това,и аз бях надъхана с всякаква литература и "полезни" съвети как д си гледам детето.Спок ли не четох,в Интернет ли не рових.Бях убедена,че ще го разглезя,ако непреъснато го гушкам.Но реалността се оказа различна.Той беше толкова мъничък,толкова безпомощен и сладък,че сърце не ми даваше да стоя до него,без да го докосвам.Накрая захвърлих всичките си книги и почнах да си го гледам както ми подсказваше интуицията.Не съжалявам за нищо.

# 43
  • София
  • Мнения: 561
Гушкай! На тази възраст и моята щерка предпочиташе да спи в ръцете ми денем, отколкото в леглото  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 2 784
Гушках и носех почти постоянно до 6-7 месеца. Все искаше да я нося, та да зяпа наоколо. После започна да сяда в количката и сама да си гледка. После на около година и половина махнахме количката и пак доста се носихме, защото бързо се уморяваше. Ама сега ходи като кон и аз я гоня да я гушкам. И е все така любознателна. Хубаво е да гушкаш и носиш! Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 24
Това просто беше мое мнение,но Вие ме нападнахте СЪЖАЛЯВАМ,че го споделих.

# 46
  • Мнения: 2 960
Може да е грозно, но поне е полезно и за майката и за детето.Любовта не се изразява само в гушкането.Не казвам, че не трябва да се гушкат,трябва и то много но не и постоянно.
Кое е полезно?Да се лишава детето от ласката на мама,когато то има нужда от нея?Децата нямат друг начин да съобщят за нуждите си,освен да плачат,нали?Как по друг начин да им показваме любовта си?Храненето,преобличането и смяната на памперси са необходимост и задължение,не са проява на любов.Не се заяждам,просто ми е интересна тази гледна точка.
Peace

# 47
  • Мнения: 9 973
нормално е това,гушкай и зарязвай работата

# 48
  • Мнения: 10
Ами носи си я, след година - две няма да иска вече да я носиш. Ти нали не си очаквала, че бебето само ще си седи кротко в креватчето и ще те "вика" само да го нахраниш и преобуеш? Трябва много гушкане и занимавка.


Да си призная,май мъничко съм се надявала на това! Embarassed Embarassed EmbarassedБлагодаря на всички за съветите!Продължаваме да се гушкаме!  love001

# 49
  • Мнения: 1 512
Гушках я,гушкам я и ще продължавам да я гушкам.Какво да я оставя да плаче,че да си свърша  работа ли? Никога.Детето е на първо място.Сега е времето да се гушка и милва.Кога иначе - като стане на 15-20 години тогава ли?.Трябва да си садист за да оставиш бебето да плаче,а ти да си вършиш работата.

# 50
  • непостоянно
  • Мнения: 981
И аз съм от лудите дет си гушкат децата Peace как не ме е срам Whistling

# 51
  • Мнения: 798
... та... да се върнем на въпроса  Naughty
Можеш да се справиш като си вземеш слинг. Питай мъжа ми - и сърмички съм въртяла докато малкия спи на гърдите ми  Laughing
Можеш и да го гушкаш докато заспи, да го оставиш в леглото и да продължиш да си държиш ръцете до гръбчето например, докато усетиш, че наистина спи дълбоко. Моето момче като попорастна - в смисъл на няколко месеца - разнасях го и с кошчето из стаите да ме гледа какво правя. Показвах: това е домат. Той е червен и се реже ето така.  Wink

А иначе - ако съм на мястото на едно бебече и ако много ми се плаче, предпочитам мама да ме гушка докато се наплача. Някак си по-сигурно и уютно ми се струва. Пък и мама е целият свят за мен.  Cry

# 52
  • София
  • Мнения: 17 591
Вероятно й е скучно. Не знам какво очакваш да свършваш. Работата ти в момента е ЕДИНСТВЕНО да се занимаваш и да забавляваш бебето. Ако си почнала работа (дори и от къщи), вземи бавач/ка за детето. Иначе - сложи я на спалнята или на пода - сега е достатъчно топло, легни до нея, играй с нея. Няма да плаче, ако не я разнасяш, сигурна съм. Стига да не я оставяш сама да скучае, разбира се.

ПП НИКОГА не съм си разнасяла бебето... и още не съм започнала работа. Но ако реша да започна, първо ще се погрижа за него, да не е сам...

# 53
  • Мнения: 1 367
Това просто беше мое мнение,но Вие ме нападнахте СЪЖАЛЯВАМ,че го споделих.
Никой не те е нападал  Hug Всеки има право на мнение,което не винаги се препокрива с това на повечето хора.Въпреки това обаче аз не разбрах кое е полезното детето да се гушка по малко.

# 54
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз, както повечето майки, те съветвам да го гушкаш детко. Heart Eyes  Сега му е времето! Казват, че в началото детето има нужда от много топлина, защото трудно се адаптира в новата среда. Докато го гушкаш то ти слуша гласа (който се чувало в продължение на цялата бременност), усеща тялото ти и се успокоява, защото това му е познато.
Малко след като родих, си спомням, че четох един пост, в който майка казваше за книга, в която се обяснявало, че детето се чувствало самотно оставено без присъствие в леглото си. Склонна съм да вярвам, че е така, и че околната среда го плаши и затова търси топлина и ласка.
След като синът ми стана на 2 месеца, купихме шезлонг, в който го слагах да си играе. Така и аз можех да свърша нещо вкъщи, а и той беше до мен!  Peace

# 55
  • Мнения: 4 555
Можеш да се справиш като си вземеш слинг. Моето момче като попорастна - в смисъл на няколко месеца - разнасях го и с кошчето из стаите да ме гледа какво правя. Показвах: това е домат. Той е червен и се реже ето така.  Wink
И аз правех същото  Joy И за слинга и за обясненията. Моята щерка ме гледаше с невероятен интерес какво правя, особено обичаше да гладя. Много хипнотизиращо и е идвало явно Simple Smile Сега си умира от кеф като пускам прахосмукачката.

munka0, не се жалвай, а се аргументирай, ако мислиш, че си права. Ти имаш право да си кажеш мнението, другите имат право да не се съгласят с него.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сега му е времето да се гушкате

# 57
  • Мнения: 207
Гушках, гушкам и ще я гушкам винаги когато поиска. Та аз съм на 28 години и ако искате ме заплюйте ама понякога отивам и се гушвам в мама  Laughing Ами става ми винаги едно спокойно и хубаво. Гери съм я носела на ръце по цял ден докато не си седна на д-то 6-7 месец. Сега кръста ме боли от нейното прохождане, но го казвам не за да се оплаквам. Всеки миг прекаран с дъщеря ми е най-прекрасното нещо. Ето сега по цял ден съм на работа и какво не мога да я гушкам  Cry Затова когато баща и е на работа си спим двете на спалнята и си я гушкам и си я мачкам и си я целувам. Бебето е част от теб щом има нужда от мама и иска гуш ще има гуш.

Може да съм луда, но така мисля.

# 58
  • Мнения: 227
За мен пък, има период на гушкане в началото - бебето е малко, не спокойно, колики и т.н., без гушкане не става. Но после, когато поотрасне, гушкането (носенето постоянно на ръце имам предвид, а не прегръдкли и т.н.) не е толкова наложително, защото бебчо ве4е разбира малко по-малко, пък и мама все пак има и друга работа, освен разнасянето, което не е неоходимо чак толкова, като храненето например. И после като свикнат, няма слизане от ръцете, а мама с болен кръст и вечно изморена от разнасяне на тежко бебе. Затова - носене до един момент и после постепенно отучаване. Това е. Като не разнясяме нон-стоп, не значи все пак, че не обичаме децата си, така , че не се нападайде, кой както иска , така да си гледа детето. Тук все пак САМО изразяваме мнение Simple Smile

# 59
  • Мнения: 3 034
в темата става въпрос за съвсем малко бебе! това, за което ти говориш, мога да го приема за едно 9-месечно примерно, което вече седи, може да играе с играчки или да пълзи, тоест има занимания и малко по-добре познава околния свят. обаче за малко бебе, което е в тотален стрес след раждането, че и до 5-6 месец, не мога да приема, че няма майка му да му осигури комфорт  Stop

Общи условия

Активация на акаунт