Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 23 935
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 872
Just a Girl, в група са около 25 деца на възраст от 2.5 до 6 години. в у4или6тето, където сме записани са така, нова пробна система от няколко години .

За болницата и гинеколога, аз съм пове4е от доволна. гинеколога ми говори английски, но аз се опитвам на фламандски ве4е. Много добър лекар, спокоен, обяснява ми вси4ко без стрес или напрежение.. Сестрите в болницата бяха много мили и те. Бебетата бяха през цялото време при мен, дадоха ми ги веднага след раждането за кърмене. когато ми бе6е трудно да захапят зърното, сестрите идваха и помагаха. Отваряха устата на бебето и помагаха да захапе зърното. И вси4ко това, само за6тото казах 4е искам да кърмя. Има6е вариант ако съм уморена от раждане , да вземат детето при тях, за да мога да поспя, но аз се 4уствах добре. Престоите ми, и двата пъти, бяха най-6тастливите дни в живота ми..
Фолиева киселина се пие няколко месеца преди забременяване и първите  2 3 месеца от бременоста
4ерна роза- моя съвет е да опита6 кърмене, винаги може6 да се откаже6 и да даде6 6и6ето, но поне си опитала  Peace И аз мислех, 4е Виктор 6те се роди по-рано, с тази малка разлика. Но той упорито си из4ака и се роди на термина си. Филип преносих 2 дни

# 31
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Just a Girl ,няма смисъл от 4 - те са и за жени,които не усвояват добре фолиевата,но това само с изследване се разбира.
И аз затова се притесних, защото пия повече отколкото трябва Sad Иначе я почнах още март, т.е съм я пила 5 месеца преди да забременея.

# 32
  • Мнения: 198
Това е прекрасно, толкова бременни мами наведнъж, пожелавам ви лека бременност  Heart Eyes  и на мен вече ми се иска второ бебче, особено след кото прочетох темата  Wink но засега ще изчакаме още малко  Blush Мария Ф, много хубави снимки  Heart Eyes

# 33
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
На всички бремемнни момичета честито, най-искрено се радвам и се надявам скоро и ние да се запишем вьв ваште редици но все още аз сьбирам кураж Wink
Влизам за малко, че от вчера не знам кьде се намирам вече. Следобеда ми се обадиха от яслата че София е почти припаднала с посинели устни и очи - сложили лед и дали вода  и след малко се сьвзела. Нали се сещате, че се побьрках докато я взема и отидем в спешното. Цяла вечер изследвания, през нощта останах аз в болницата, а сега баща й е там, а аз малко да се сьвзема се прибрах. Сега пак отивам - ще правим последно IMG на мозька и ако всичко е наред се прибираме в кьщи. Предположенията са, че се е ударила някьде (има синина на главата) или е било пред-епилептичен момент. Стискайте палци да сме добре и до утре

# 34
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Новаа, стискам палци всичко да е наред!!! Голямо премеждие!!!

# 35
  • Мнения: 27 524
Здравейте, момичета,
много оживена темата  Party  Simple Smile

Нова, стискам палци всичко да е наред, представям си колко ви е притеснено, щом разбереш нещо и можеш, веднага ни пиши  Hug

4erna roza, кофти, че не си срещнала разбиране. Общо взето е рядко, повечето са мили и любезни, ама ха де, има и темерути. Съжалявам за преживените неприятности. Не се отказвай предварително от кърменето, знаеш, че от това по-хубаво няма. И Криско стоя 3 дни гладен, защото не можеше да зацепи как се суче, ама после се оправи. Само дето аз не издържах. Но все пак опитай, има много инфо тук, чети. И аз, като се наложи, ще се ограмотявам още  Blush

Райли, и аз искам пак момче  Simple Smile Свикваш някакси и не можеш да си представиш, как се гледа момиче  Grinning

Джъст, не се притеснявай за фолиевата. Пий си я спокойно. Аз с първата бременност не пих, понеже не знаех за нея  Embarassed После доста изчетох и сега я пия от няколко месеца вече. Тя е полезна за много неща. Нормалната доза е 0.4мг. Фолиевата киселина всъщност е витамин Б9. Него го приемаш с доста зърнени храни и някои листни зеленчуци. Форте е по-високата доза, която е от 4мг. Приема се по препоръка на доктора. Юом е преценил, мисля, че няма от какво да се притесняваш. При предозиране знам, че може да се получат сърбежи, обрив и недостиг на въздух, от което се оплакваш. Поговори с него да не е по-високата доза. А ако се притесняваш, просто взимай четвърт или половин таблетка.  Peace

Криско е по-добре, започна да откашля гадостите  Crazy , носът май не тече, спи спокойно, дано се оправи. На 24-ти при нас приключва панаирът, та при всички положения още вендъж ще го посетим до неделя.

И аз едно питане, за детски торти. Търсих по нета онлайн дали предлагат с доставка и каталог, да си избера, ама - не  Rolling Eyes В Бъмгария има толкова сайтове и толкова прекрасни модели. На Райън тортата беше супер, ама вече знам, че не можем от там да поръчаме. Някой да знае някъде да правят хубави, детски модели? Като анимационни герои и подобни? В КОра и Карфур гледах, има на Дисни, ама си е кръгла торта и отгоре лепнато шарено листче с рисунка или някоя захарна фигурка на Мики Маус  Crossing Arms

# 36
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Джъст, не се притеснявай за фолиевата. Пий си я спокойно. Аз с първата бременност не пих, понеже не знаех за нея  Embarassed После доста изчетох и сега я пия от няколко месеца вече. Тя е полезна за много неща. Нормалната доза е 0.4мг. Фолиевата киселина всъщност е витамин Б9. Него го приемаш с доста зърнени храни и някои листни зеленчуци. Форте е по-високата доза, която е от 4мг. Приема се по препоръка на доктора. Юом е преценил, мисля, че няма от какво да се притесняваш. При предозиране знам, че може да се получат сърбежи, обрив и недостиг на въздух, от което се оплакваш. Поговори с него да не е по-високата доза. А ако се притесняваш, просто взимай четвърт или половин таблетка.  Peace

Задъхването го получих тези дни...Незнам как е преценил, че ми трябва 4 мг, ама хайде...Притеснявам се за бебето! Ама то вече свърши...Сега влизам в 9-та седмица, а прочетох, че е важен приема до 6-та...Но мисля да си взема 0,4 мг, че съм на преглед чак на 05.09.

Браво да Криско! Да се справя бързо!

А къде е панаира? Моята приятелка пристига утре и ще е интересно да я заведем, макар че и направих план да ходи до Брюксел сама през седмицата, а да използваме почивните дни за другите (по-хубави Wink ) градове.

# 37
# 38
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ееееех, много късно бе! Мартин си ляга в 08:30 - 08:45...Ама нищо - има какво да разглежда за 1 седмица в Брюксел Simple Smile Отивам утре да й купя карта за 10 пътувания с влак и ще има да обикаля Simple Smile

# 39
  • Мнения: 27 524
Е, то на светло ще му се загуби целия ефект, няма как   33uu Нищо, де, има много места да разглежда  Simple Smile

Jeje, ние взаимно с теб ще се изчкаваме  Hug Grinning

# 40
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Няма какво да се изчаквате Wink Ние ви чакаме  Hug ... Аз имам още 7 месеца и половина почти, така че не съм набрала много преднина Grinning

# 41
  • Мнения: 1 121
Eхаааа как ми потекоха лигите по тия ябълки... толкова много обичам Heart Eyes Блонди, такива вкусотии на бременни жени показват ли се ? Crossing Arms

Just a Girl, а кога ти е термина? Моят е на 02.02 Embarassed

Блонди, и аз направо се чудя ако е мома какво ще я правя Laughing

Бързо оздравяване на Криско и София. Нова, дано всички изследвания излязат нормални Praynig

# 42
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Just a Girl, а кога ти е термина? Моят е на 02.02 Embarassed


На 02.04. Simple Smile Още не съм се регистрирала тук...Ще ходя на преглед в 11-та седмица чак. Иначе в БГ ходих.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 123
novaa ,стискам палци всичко да е наред! Praynig
Rylie,страшен термин имаш,остава да родиш на него и то момче. Mr. GreenАз имам един приятел,роден на тази дата и е много умен.
 Аз пък толкова много искам момиче,че ако и второто е момче,ще раждам трето. LaughingМъжът ми ме бъзика,че и то можело да е момче,ма мен не ми се вярва господ да накаже цели 3 жени с възможността аз да съм им свекърва. Mr. Green
Блонди,много е сладък Криско.А тия изкушения хич не са за моята диета.
Не че днес не се наплющях със сумати сладкиши,защото бях на барбекю и хора от различни държави носеха по нещо сладко,та как да пропусна. ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 572


Jeje, ние взаимно с теб ще се изчкаваме  Hug Grinning
[/quote]
еее Блонди ти си с голяма преднина моето дете е много малко , ако сега забременея тъкмо едното като прохожда второто ще е с колики , кеф а?

Общи условия

Активация на акаунт