Ден, без да изхарча и лев ... възможно ли е това?!

  • 5 370
  • 109
  •   1
Отговори
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Няма делник, няма празник - парите си вървят, дори да сме си вкъщи. Има ли магазинче, дойде ли време за плащане на сметки - все сме с парите в ръка.

Ден, без да изхарча и лев --- възможно ли е това?

# 1
  • Мнения: 2 018
А-а-а ще се депресирам! Не искам да има такъв.  Laughing

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Може и да има, ама аз още не съм го преживяла този ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Теоретически, ако цял ден стоиш гладен и жаден (да не ползваш храна и вода, за които плащаш), ако си насред нищото (да не плащаш наем или заем за жилище), ако си гол (защото и дрехите струват пари) може да не изхарчиш нито лев. Но на практика няма как да стане, защото всичко си го купуваш, за да го консумираш.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
 LaughingДнес се видях с една приятелка,която подобно на авторката на темата искаше да намали по някакъв начин разходите си,като започна с коментара"Само като се събудя и съм вътре с 3,50лв Mr. Green 2 билета за маршрутка и кафе"

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Имам такива дни. Не харча нито лев, но пазарувам в алтернативна валута някаква...

# 6
  • Мнения: 4 290
При мен е невъзможно. Дори не съм се и опитвала, знам, че ще се проваля.

# 7
  • Мнения: 8 999
Да, възможен е такъв ден. Ако цял ден си стоим в къщата на морето /и само слизаме до скаличките да плуваме, а не ходим до плажа на къмпинга/ и предварително сме си напазарували всичко необходимо - от сладоледи и алкохол, до зеленчуци, плодове и месо за ядене, мляко и какао в неограничени количества и много бира.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, но сама казваш, че предварително сте напазарували достатъчно. Така излиза, че предишния ден си изхарчила грубо казано двойно повече, за да се запасиш с продукти за следващия. Просто си прехвърлила разходите от един ден в друг. На теб тази храна не ти е безплатна.

# 9
  • Мнения: 1 413
Случва се, заредила съм си кафе в офиса и понеже е имало нещо вкусно за ядене вкъщи съм мушнала в чантата / например гости са донесли хубави бисквити, но не сме стигнали до тях/, пътувам с карта.
В събота, ако сме вкъщи и готвим, чистим и мързелуваме.
Май това са ми двата варианта, но мнооого рядко се случват.

# 10
  • Мнения: 172
Да , имам такива дни.
Верно е , че др. ден съм похарчила пари за да имам и за този в който не харча, но то ако го погледнем така вече няма смисъл от темата.  Laughing

# 11
  • Мнения: 581
 Случвало се е даже по няколко поредни дни да не харча никакви пари.Това беше зимата като работех на две крачки от вкъщи и на 6-часов работен ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 442
Може да съм го проспала този ден  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 307
Възможно е да не похарчиш и един лев от твоите пари ,ако през този ден всичко плаща половинката. Но това се обезсмисля,защото на следващия ще сте с твоите финанси.

# 14
  • Мнения: 940
Има дни, в които не похарчвам нито един лев. Ето като днес например--вкъщи съм, няма да излизам. Имам всичко необходимо да ядене. Не ми трябва нищо.

Общи условия

Активация на акаунт