Чувствате ли, че децата ви са в безопасност, там където живеете?

  • 4 339
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
абсолютно подкрепям мнението на Блонди. ако това е расизъм - да, расист съм. не знам защо решихте, че твърдението изключва българските имигранти. точно толкова са ми неприятни в напъните си да се покажат и в същото време да са на социални, да крият данъци и да се пънат по форумите. и още нещо: който мисли, че местните не правят разлика, жестоко се лъже. от километри разпознават кой е "средна класа" и кой е дошъл с нищо и за нищо. настроенията им също не са от най-толерантните,  независимо какво показват на първа среща. и това неминуемо се отразява на качеството на обществото, а оттам - и на сигурността. специално Канада неслучайно започна промени в имиграциооните правила, и ще продължат в тази насока. на всички им става ясно в един момент, че качеството на пристигащите не е съвсем наред.

п.с. под "средна класа" не визирам някакви задължителни доходи, а по-скоро картинката на средностатистическото семейство в представите на местните -  работещи, с деца и няколко заема.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 20:17 от simplyaven

# 31
  • Мнения: 3 674
Роzа, Ще се опитам да ти го обясня по друг на4ин, 4е явно не можеШ да ме раzбереШ.

Вси4ки българи в 4ужбина ли са благодарни емигранти, които се опитват а се интегрират и не полzват соц. помоЩи?

Сега раzбираШ ли какво имам предвид?  Rolling Eyes
Tatjana, разбирам те, ама явно ти не ме разбираш  Mr. Green

 Говотрех по темата, а ти я измести.  Темата не е ли :  "Чувствате ли, че децата ви са в безопасност, там където живеете?" newsm78

Аз споделих за  ДЪРЖАВАТА В КОЯТО ЖИВЕЯ АЗ.  Laughing  Тука  (в Норвегия ), ЧЕРНИТЕ са проблем, а не БЕЛИТЕ( тоест германци, българи, италинанци..и така нататък)

 Тук не знам защо, но белите се държат цивилизовано и не чувствам заплаха за детето си от тях, но от черните чувствам. Confused

Тука в хората(белите) няма агресия, не ходят с ножове вечер. А черните са агресивни! За това говорех...

Сега не знам дали ти ме разбра?  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 563
Силно се съмнявам, че е въпрос на раса. Много неща приемаме за даденост и лесно, лесно съдим и обобщаваме.

# 33
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз мисля,4е тук е доста безопасно място за деца,като цяло по улиците гледам деца на по 8_9 години да си ходят сами ,но аз сьм доста страхлива........ФАКТ е 4е дори на най_спокойните места по света стават неприятни неЩа.....ами аз искам да предотвратя тези неприятни неЩа.
Малките градове в Испания са спокойни(не вьв вси4ки региони) и без проблем хората си оставят децата по улиците,НО Португалия сьЩо не беШе опасно мясно за деца......а МАДИ из4езна Cry Cry Cry.
Мисля,4е неЩата могат да се променят кьм добро,но вси4ко зависи от нас самите,ако ние вьзпитаме децата си добре ,бьдеЩото поколение Ще е разли4но от сегаШните 14_15 годиШни тийн .....НО..........за сьжаление винаги може да се появи някой болен педофил на свобода:(.

А между другото сгурно наШите мароканци и латино са разли4ни от ВАШИТЕ Mr. Green,заЩото тук за детегледа4ки най_много се тьрсят те Rolling Eyes.(Мароканците са за поддьржан на кьЩи)

# 34
  • Мнения: 7 837
Градът ни е повече от спокоен откъм престъпност. Според познати, това се дължи донякъде и на 95% преобладаващата бяла средна класа. В съседния град, ситуацията е коренно различна. Не приемам такива изказвания за расистки и предубедени, но хората си съставят мнение, дори и само от лицата от криминалната хроника, които показват по ТВ.
В квартала, съседските деца на по 12-14 г. играя по улиците сами, карат колела. На 50-тина метра има детска площадка, където също играят сами.

# 35
  • Мнения: 1 783
Проблемите в САЩ са далеч по-дълбоки от цвета на кожата или националността и всички проучвания и изследвания сочат към социо-икономически фактори за високата престъпност, а не расата. Но наистина много се отнесохме от темата...

Затова питам пак, статистиките в Европа наистина ли показват, че имигрантите развалят реда и правят местата, където живеете по-опасни за деца? Не го подлагам на съмнение, просто питам дали имате информация за това.

# 36
  • Мнения: 2 563
Престъпност и бедност ходят ръка за ръка, за съжаление. Дали по бедните български села или по градовете на Норвегия, нищетата води до насилие.

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Живея в много спокоен малък град, където изключително рядко става някакво престъпление. Децата, които имат желание,си играят навън, ловят риба в каналите, карат колело и т.н. Дори ситуацията с мароканците и турците е по-различна, отколкото край Амстердам.

За голяма част от проблемите с тези две нации, както и с антилианците, вината е на самите холандци. В миналото е нямало никакъв контрол по отношение на пари, работа и т.н. Дорие нямало курсове за език. След 40 години, сега, са решили да затягат нещата.Мудно и трудно ще е, след като вече 2 поколения са израстнали с друга нагласа. Малко се прави за интегрирането им сред
холандците. Така че, проблемите са дълбоки и лично не обвинявам предимно чуждите раси.
За голямо съжаление, дори сегашното 15-годишно поколение расте с едни идеи  ooooh! към тези хора. В образованието малко се набляга на поощряването им. Ходят си заклеймени с народността си и винаги предполагат, че са за ниските нива ( тоест ще стават работници). На мен ми е мечта да направя нещо повече за тези деца, но не знам дали ще успея....

# 38
  • Мнения: 580
По принцип не би трябвало да се страхувам, но аз се страхувам за дъщеря ми и не я пускам да ходи надалече сама. Проблемът в мен, а не в сигурноста на Австрия.
Не искам да се отплесвам, но въпроса е дали чувстваме децата си в безопасност а не е маркетинг проучване защо и на какво се дължи престъпноста в дадена страна и вадене на статистики - тях ги има в Интернет и са свободно достъпни за всеки. Колкото и да не се харесва, в Европа имигрантите от Турция и Африка са голям проблем и това е факт. Не случайно това мнение се повтаря в темата.
Аз също смятам за извратено воденето на деца на каишки (нещо, с което се сблъсквам редовно в Ню Йорк например) но го приемам като извратена мярка за сигурност. Кой знае какви причини налагат това.

# 39
  • Мнения: 20
Напълно подкрепям мнението на Блонди-в България не съм се страхувала никога да изляза сама ве4ер-а тук в Белгия не бих си позволила този лукс-на всяка кра4ка араби,мароканци,4ерни,турци на групи4ки които ти говорят вулгарно и се 4удиш да пресе4еш ли на другия тротоар или да се върнеш обратно.Да не говорим 4е да си позволиш лукса да излезеш ве4ер с приятелки по женски е недопостимо-веднага въпросната измет която по горе изброих те смятат за к...а,не смея и къса пола да облека поради съ6тата при4ина/освен ако не съм със съпруга си/.Та на темата-не не се 4увствам спокойна-не и тук,затова и мислим с мъжа ми да се изнасяме към Франция-спира ни единственно хубавата му работа,но пък 6то се отнася до бъде6тето на детето ни със сигурност 6те се изнесем от тук някой ден.

# 40
  • Мнения: 7 605
Напълно подкрепям мнението на Блонди-в България не съм се страхувала никога да изляза сама ве4ер-а тук в Белгия не бих си позволила този лукс-на всяка кра4ка араби,мароканци,4ерни,турци на групи4ки които ти говорят вулгарно и се 4удиш да пресе4еш ли на другия тротоар или да се върнеш обратно.Да не говорим 4е да си позволиш лукса да излезеш ве4ер с приятелки по женски е недопостимо-веднага въпросната измет която по горе изброих те смятат за к...а,не смея и къса пола да облека поради съ6тата при4ина/освен ако не съм със съпруга си/.Та на темата-не не се 4увствам спокойна-не и тук,затова и мислим с мъжа ми да се изнасяме към Франция-спира ни единственно хубавата му работа,но пък 6то се отнася до бъде6тето на детето ни със сигурност 6те се изнесем от тук някой ден.

То във Франция хи4 няма ни араби, ни турци, ни мароканци  Whistling

# 41
  • Мнения: 1 334
Не мога да кажа, че е безопасно. Дори и вечер в метрото можеш да видиш какви ли не , говорим за времето след 19 часа. Най-малкото което може да ти се случи е агресивно оглеждане, и подмятания.
Според мен малко дете не може да бъде оставено само, по-скоро в Бг бих оставила само дете, отколкото тук. Има прекалено много случаи на отвлечени, и деца в неизвестност, също и на убити - случаи в които не се касае за малцинствени групи.

Не живея на село, и тук и в Бг.

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
В Амстердам вече не пътувам с метро през определени райони, защото там живеят предимно турци и мароканци и поведението им е меко казано безобразно. Лошото е, че ходят на групички от 4-6 души и никой не иска да се разправя с тях от страх. Да бяха само горните две малцинствени групи...има и доста емигранти от бившите колонии на Холандия, а от 2 години и поляците ooooh!
А от една година и българите  Laughing

# 43
  • Мнения: 868
Скоро си мислех точно за това. Не мисля, че в България или където и да е е безопасно за децата. И в най-добрия квартал може да има скрит сексуален предетър.

Когато аз израствах в България, си играехме навън докъсно през лятото без родител да е непременно с нас, или сме ходили сами на училище от 2 клас, например.

Това не бих позволила на детето ми нито в България, нито тука.  Кварталът, в който живея, не е опасен.  По-големите деца си играят пред къщите и сами, но родителите са винаги някъде на близо. Моето мъниче е на 3.5 и не мога да си представя да я оставя сама навън или в къщи, не толкова заради престъпност, колкото за обща безопасност. Никога не знам какво ще измисли.  

 А забелязали ли сте как децата и нямат време да си играят навън вече? Имам чуството, че всяка свободна минута от деня им е ангажирана с класове по това или онова, още преди да са на 5!

# 44
  • Мнения: 175
Спокойна съм. Синът ми от първи клас ходи на у4или6те сам. В БГ такова не6то никога не бих си и помислила. Там аз самата сре6там трудност да пресека улицата, а какво остава за едно 6 годи6но дете. Винце, не съм забелязала някакви особенни проблеми с 4ернокожите тук в Ставангер. Разбира се има такива който са на социал, но не може да се каже 4е са само 4ернокожи. Системата го позволява и много хора се възползват от това.

Общи условия

Активация на акаунт