Белега от секциото

  • 4 719
  • 58
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кога започва да избледнява и да не причинява неприятни усещания? Вече минаха 4 месеца, а белегът ми е изглежда доста пресен - розов, сърби и ме придърпва от време на време, а кожата ми там е или като изтръпнала, или болезнена...  Sad Как смятате, нормално ли заздравява?! 

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз моя не съм го усещала след 8-ия ден на операцията, но след това няколко месеца ми беше изтръпнало, не знам кога точно се възобнови чувствителността напълно, но мисля, че около половин година след това.
Ти на конторлен преглед ходи ли? Какво казаха?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
и при мен още е изтръпнало въпреки че в краищата започна да избледнява

# 3
  • София
  • Мнения: 6 767
И при мен е изтръпнало,говорих с гинеколог,съвсем нормално е!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И при мен е като че ли пипам друг човен.Нямам усещане още или по-скоро е неприятно.

# 5
  • Мнения: 2 529
При мен самият белег вече не ме дразни (отскоро), леко розов е, но там където е рязана матката - 2 пръста над белега - ми е леко изтръпнало и мисля, че завинаги така ще си остане. Мъжът ми има коремна операция от дете и твърди, че и сега си чувства мястото на пипане като леко изтръпнало. Rolling Eyes

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
При мен самият белег вече не ме дразни (отскоро), леко розов е, но там където е рязана матката - 2 пръста над белега - ми е леко изтръпнало и мисля, че завинаги така ще си остане. Мъжът ми има коремна операция от дете и твърди, че и сега си чувства мястото на пипане като леко изтръпнало. Rolling Eyes

И аз съм така и това звучи ужасно, ако е вярно.

# 7
  • Мнения: 5 713
Накара ме да си погледна белега Laughing И на мен ми беше изтръпнало мястото, май 4е някъде около 6-я месец се оправиха нещата. По краищата е по4нал да избледнява, сега ве4е не ми е изтръпнало и не е така 4увствително при операцията. Но съм забелязала като се застуди малко времето и по4ва да ме подръпва.

# 8
  • Мнения: 3 550
Аз пък имам в единия край нещо като бучица, която много плашеше мъжа ми, но гинеколожката каза, че е нормално - някакво натрупване на мас. (Ох, как звучи! Сякаш съм свиня, а тежа едва 51 кг.)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 440
Все се надявам някога да  мине това гадно чувство на изтръпналост и да престане да ме сърби така ужасно , но явно няма да е скоро  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 240
Белега от първото ми секцио е от преди 7 години,но все още ме сърби понякога.

# 11
  • Мнения: 4 629
Аз пък имам в единия край нещо като бучица....
И аз имам такава бучица  Embarassed, но вече понамаля значително. Иначе белега не го чувствам изтръпнал. Все още е розов, но избледняването според мен става след години  Thinking

# 12
  • Мнения: 781
Нито го гледам, нито го мисля - въобще не му обръщам внимание baby_neutral Не е изтръпнал и не ме боли Simple Smile да леко розовее все още Wink

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Белега от първото ми секцио е от преди 7 години,но все още ме сърби понякога.

Галя, да разбирам ли, че второто си го раждала нормално, след секциото? Кажи как беше...

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моят белег се заличи след около година. Но не съм се мазала с нищо. В момента се вижда само "одраскано", но си е изтръпнало. Едва ли някога ще му се възстанови чувствителността, тъй като са рязани нервни връзки , които не се възстановяват.
Сега във началото на бременността ме понаболяваше и не ми се смейте моля гинеколога рече че е от разширяването на шевовете. Как е в 9 месец идея нямам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт