Къде в София да направим безкръвна операция на жлъчка.......спешно

  • 20 416
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
На братовчедка ми във Военна болница през ноември и правиха за800 лв.

# 16
  • Мнения: 117
Май навякъде правят, просто трябва да се свържете с лекар. В момента операцията не се поема от здравната каса и в София се плаща 800 лв за консумативи и за престоя в болницата по 4- 5 лв. на ден, а за лекаря както случите. Тарифата важи за държавните болници, за частни не мога да кажа.

# 17
  • Мнения: 503
В отделението ,където работя операцията е безплатна.Плащат се само клипсите .Струват 45-50 лв.Да уточня ,че не става въпрос за София.Операцията и казват безкръвна но не е точно така.На болните се поставя даже дрен ,който се маха на 2-я ден,а конците на 7 ден.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 879
В отделението ,където работя операцията е безплатна.Плащат се само клипсите .Струват 45-50 лв.Да уточня ,че не става въпрос за София.Операцията и казват безкръвна но не е точно така.На болните се поставя даже дрен ,който се маха на 2-я ден,а конците на 7 ден.

Явно много зависи от лекаря, който я прави или от състоянието на жлъчката. На мен дрен не са ми слагали, а от Здравната каса преди 3 години ми казаха, че при тази операция се поема само труда на хирурга, а консумативите варират от 250 до 600лв.

# 19
  • Мнения: 503
Наистина зависи от състоянието на жлъчката.Ако камъка е тръгнал по жлъчните пътища и има пожълтяване на склерите и кожата се прави конвенционална хилицистектомия.Също така ако има правени стари коремни операции и има сраствания не се прави лапароскопска операция.Не ми е ясно за  плащания на какви консумативи става въпрос ,като операцията е по клинична пътека № 171 и се поема от здравната каса.Както казах нашите болни си плащат само клипсите и болничния престой.

# 20
Най добра апаратура, а и един от най-опитните е доц. Василев - клиника по ендоскопска хирургия (ВМА). Консумативите  и инструментите, които ползва са за еднократна употреба, не се поемат от НЗОК - купуват се от пациента. В отделенията, където се ползват инструменти за многократна употреба се купуват само клипсите - в нашия град струват 36 лева. (многократна употреба е силно казано - чупят се след 10-тина операции, поради стерилизацията,  добре че получихме няколко кашона дарение и имаме още за 100-150 операции, после и ние ще караме пациентите да си ги купуват). Престоят е от 1 до 6-7 дни - зависи от това дали е оперирана "спокойна" или възпалена жлъчка, от състоянието, възрастта  на болния, придружаващи заболявания и т.н.   Ако има камък в жлъчните пътища, пожълтяване на кожата в повечето случаи НЕ се налага отворена операция - първо чрез един уред наречен фибродуоденоскоп (неоперативно) през стомаха и дванадесетопръстника се дилатират (разширяват) жлъчните пътища, изваждат се камъните, поставя се стент (пластмасова тръбичка). След като иктерът (жълтеницата) изчезне - след 20-тина дни се прави лапароскопска холецистектомия, след още седмица се вади стента (неоперативно).

# 21
  • Мнения: 309
НЗОК - Въпросът и отговорът.
И аз ще съм благодарна за съвети и контакти с добри лекари...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт