Наръчник на добрата жена

  • 6 688
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
1.Сготви вечеря.Запланирай я по - отрано, дори предишната вечер, така че невероятно вкусното ястие да го чака навреме ,когато се прибере.По този начин му даваш да разбере, че през цялото време си мислила за него и се тревожиш за нуждите му.Мъжът е гладен, когато се прибира вкъщи и перспективата за добро ядене \ особено ако е нещо , което обича\ е част от така необходимото топло посрещане.
2.Приготви се. Почини си поне 15 минути, за да изглеждаш свежа , когато той си дойде. Оправи си грима, вържи си панделка в косите и изглеждай щастлива и усмихната. Помни, че той преди малко е бил на работа, където се е нагледал на уморени и недоволни хора.
3.Бъди малко по - радостна и по - интересна за него. Нещо трябва да освети скучния му ден - това е твое задължение.
4.Почисти . Преди да се прибере поогледай се и поподреди поне основната част от жилището.
5.Прибери всички въргалящи се играчки, хартийки, учебници, пусни прахосмукачка.
6.Ако е зима , трябва да разпалиш огъня в камината, за да може мъжът ти да си отпочине. Твоят мъж ще се почувства като в рая, в храма на уюта и спокойствието, което ще подобри и твоето самочувствие.Нали грижата за неговото удобство ще те дари с огромно удовлетворение.
7.Приготви децата. Отдели няколко минути, за да им измиеш ръцете и лицата \ ако са малки\, да ги срешиш, ако трябва ги преоблечи. Нали това са малките ангелчета и той трябва да ги види в тази им роля. За времето, когато трябва да се прибере изключи миялната, пералнята и прахосмукачката, които вдигат шум. Намери на децата занимание , за да бъде тихо.
8.Зарадвай му се , като го видиш.
9.Посрещни го с топла усмивка ,нека радостта от това че го виждаш бъде искрена.
10.Изслушай го. Може би има много важни неща, които искаш да му кажеш, но момента , когато се връща от работа не е най - подходящия. Остави го да говори пръв - помни, неговите теми за разговор са по - важни от твоите.
11.Направи така, че тази вечер да е само за него.Никога не се оплаквай, когато се прибира прекалено късно или излиза за вечеря, или другаде без теб.Опитай се да разбереш, че той живее в свят на тревоги и стрес.
12.Твоята цел : опитай се да направиш така, че домът ви да бъде  място изпълнено със спокойствие и ред, където мъжът ти да може да отпочива тялом и духом.
13.Никога не го посрещай с оплаквания и проблеми.
14.Направи така, че да му е удобно.Предложи му да седне в най - удобното кресло или да си легне на спалнята.Приготви му нещо студено или топло за пиене.
15.Подложи му възглавници и предложи да му свалиш обувките.Говори с тих и спокоен глас.
16.Никога не се съмнявай в неговите действия или решения. Помни, той е господаря на дома и винаги решава справедливо.Нямаш право да решаваш прав ли е , или не.
17.Добрата жена винаги знае своето място.

Източник:"Housekeeping Monthly"13 May 1955 y.

Сега сте вие!!! Чакам продължение! Преди всичко, интересува ме за какво й е на мацката тая панделка в косата??? Rolling Eyes
Имам няколко предположения, но вие кажете Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Joy Joy Joy

# 1
Може,ама ако някой му подари наръчник ''Най-добрият съпруг''.
Засега още не го е заслужил.
Когато той стане най-добрия,тогава и аз. Whistling
Целта е да останеш само по панделка в края на вечерта може би. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 168
Леле, аз съм била просто перфектната жена и всичко правя с удоволствие. Е, не отговарям на съвсем всички условия - всъщност само на 16 от тях.

А иначе сериозно - ако някой се опита по този начин да ме накара да се държа и с тези думи и обяснения: или ще го застрелям или ще поискам да го освидетелстват за луд! И като си помисля, че преди 53 години това си е било съвсем в реда на нещата - брррр!!!

# 3
  • Мнения: 120
Хихих...аз затова пуснах темата!!!Много ми се иска и някои татковци да се включат, ха на бас,че те са за.... Joy Joy Joy

# 4
  • Мнения: 1 731
 Whistling Ужас.Егати скуката.
Да приготвя вечерята,да изчистя,децата да оправя ,че принца да се чувствал добре.Айде нема нужда чак толкова.Семейството за това е семейство ,за да може другия да види в половинката си всичко ,а не роля.Тая показност хич не ми  е по вкуса.  #Crazy
Случвало се като се върне от работа и къщата да е с главата нагоре ,и децата реват ,и ядене няма .Е ,какво ?Ще ме обича по-малко ли?Аз да не съм му слугиня. #Cussing out
Ако ми е криво,нека да го види.Ако съм доволна,също.Защо да играя роли?
Това го е писал някой задръстеняк май. Naughty

# 5
  • Мнения: 178
И аз съм на мнение, че мъжете не заслужават да им слугуваш толкова много. Twisted Evil Дори и силно да го обичаш - чак пък да го събувам и да му подлагам...а на нас жените, кой ще ни събува и подлага??? Мисля ,че ние сме прецаканите в едно семейство. Чисти,пери,готви,деца гледай /и нощем и денем / ходи на работа....и на края.... пак не изглеждаме добре, другите са по- интересни ...и все не им стига времето на тия мъже/ уморени/...Абе...всяко нещо си има граници!!! Stop

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Whistling Ужас.Егати скуката.
Да приготвя вечерята,да изчистя,децата да оправя ,че принца да се чувствал добре.Айде нема нужда чак толкова.Семейството за това е семейство ,за да може другия да види в половинката си всичко ,а не роля.Тая показност хич не ми  е по вкуса.  #Crazy
Случвало се като се върне от работа и къщата да е с главата нагоре ,и децата реват ,и ядене няма .Е ,какво ?Ще ме обича по-малко ли?Аз да не съм му слугиня. #Cussing out
Ако ми е криво,нека да го види.Ако съм доволна,също.Защо да играя роли?
Това го е писал някой задръстеняк май. Naughty

ха ма ха ... лентяй ... от къде на къде ще му готвиш ... пфуу .. на господар ще ти се прави а ти да му слугуваш ...

# 7
  • София
  • Мнения: 5 656
По това време жените не са работели.Мъжа е носил парите и  е ходел на работа.За това и правилата са такива.

# 8
  • Мнения: 1 187
все още има такива хора, тук в селата ( българомохамедански)  покрай града, в който живея, е нормално и краката да му измиеш. Моят често казва, че е трябвало да си вземе жена от там, и дървата щяла да му цепи, а не като мен - на маникюр да ходи newsm03

# 9
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мисля, че ако не ми се налагаше да ходя по 10-12 часа на работа, щях да се постарая да правя именно това. Когато единият работи, то другият е редно да му осигури домашен комфорт и уют в допустимите граници.
Има разлика между това да се превърнеш в слугиня у дома си, и това да направиш дома си райско кътче за любимия съпруг, който работи за да издържа домочадието.
Наистина е много неприятно да се прибереш след дълъг работен  ден и да те посрещне начумерена и мърлява домакиня, ревящи деца и разхвърлян дом.

Ако обаче и жената работи наравно с мъжа, то тогава и домашният уют е грижа и на двамата.

# 10
  • Мнения: 2 448
Това е от 1955 г, по интересно ми е вие как виждате този наръчник със съвети към днешно време, защото и сега има добри жени нали?  Въпроса е интересни ли са на мъжете или по добре се котират кучките?  Whistling

# 11
  • Мнения: 289
 Shocked за пореден път се убеждавам какви късметлийки сме съвременните жени  Mr. Green
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Shocked за пореден път се убеждавам какви късметлийки сме съвременните жени  Mr. Green
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

 Joy Joy Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Ходенето и неходенето на работа няма нищо общо с домакинстването. Според мен представата е изкривено-патриархална. В днешно време отглеждането и възпитанието на децата е много по-различно отпреди 50-100 години, например, дори по-различно от нашето детство. Не съм съгласна една жена да си остане вкъщи заради децата (да се грижи за тях и да ги възпитава), а по подразбиране да се занимава и с всичко останало в къщата. В една къща със или без деца трябва да се чисти, да се пере, да се глади, готви и т.н. С две ръце се подписвам, че само организацията и извършването на дейностите около 2 деца, всяко от които средно има по 2 извънкласни занимания (без домакинсктването) и то при икономисване на време, отнема минимум 4-5 часа на ден. Ако се добави и приготвянето на храната за тези деца, часовете стават повече. Всъщност, доближават се до един цял работен ден, без скатавка и симулиране на работа. През нашето детство сме прекарвали часове на улицата с други деца и сами ходехме на разните занимания, дори сами стояхме вкъщи още от първи клас. Сега в големите градове, особено в София детето трябва да го транспортираш из целия град, защото например, гимнастиката му е в единия край на града, а английския на другия край, особено ако не се ходи на занималня. А как изглежда картинката при 2 или повече деца с различни интереси? Не можеш да ги задължиш и двете деца да се интересуват от едно и също, нали?

Затова този наръчник едно, че е безкрайно морално остарял, и второ е неизпълним в днешно време. Да, ако целта в живота на някоя жена е да се върти по цял ден с парцала и тенджерите вкъщи и има кой друг да й гледа децата, може и да е изпълнимо. Сега не важи. В днешно време рядко ще се срещне жена, която да не работи, да не учи или да се занимава с нещо друго и да се развива (изключвам висенето по кафенета, солариуми и т.н.).

# 14
  • София
  • Мнения: 312
 Laughing Laughing Laughing И аз много се заинтересувах от ролята на панделката в косите, още докота го четях  Laughing Laughing Laughing
А иначе също:
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

Общи условия

Активация на акаунт