Наръчник на добрата жена

  • 6 695
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
1.Сготви вечеря.Запланирай я по - отрано, дори предишната вечер, така че невероятно вкусното ястие да го чака навреме ,когато се прибере.По този начин му даваш да разбере, че през цялото време си мислила за него и се тревожиш за нуждите му.Мъжът е гладен, когато се прибира вкъщи и перспективата за добро ядене \ особено ако е нещо , което обича\ е част от така необходимото топло посрещане.
2.Приготви се. Почини си поне 15 минути, за да изглеждаш свежа , когато той си дойде. Оправи си грима, вържи си панделка в косите и изглеждай щастлива и усмихната. Помни, че той преди малко е бил на работа, където се е нагледал на уморени и недоволни хора.
3.Бъди малко по - радостна и по - интересна за него. Нещо трябва да освети скучния му ден - това е твое задължение.
4.Почисти . Преди да се прибере поогледай се и поподреди поне основната част от жилището.
5.Прибери всички въргалящи се играчки, хартийки, учебници, пусни прахосмукачка.
6.Ако е зима , трябва да разпалиш огъня в камината, за да може мъжът ти да си отпочине. Твоят мъж ще се почувства като в рая, в храма на уюта и спокойствието, което ще подобри и твоето самочувствие.Нали грижата за неговото удобство ще те дари с огромно удовлетворение.
7.Приготви децата. Отдели няколко минути, за да им измиеш ръцете и лицата \ ако са малки\, да ги срешиш, ако трябва ги преоблечи. Нали това са малките ангелчета и той трябва да ги види в тази им роля. За времето, когато трябва да се прибере изключи миялната, пералнята и прахосмукачката, които вдигат шум. Намери на децата занимание , за да бъде тихо.
8.Зарадвай му се , като го видиш.
9.Посрещни го с топла усмивка ,нека радостта от това че го виждаш бъде искрена.
10.Изслушай го. Може би има много важни неща, които искаш да му кажеш, но момента , когато се връща от работа не е най - подходящия. Остави го да говори пръв - помни, неговите теми за разговор са по - важни от твоите.
11.Направи така, че тази вечер да е само за него.Никога не се оплаквай, когато се прибира прекалено късно или излиза за вечеря, или другаде без теб.Опитай се да разбереш, че той живее в свят на тревоги и стрес.
12.Твоята цел : опитай се да направиш така, че домът ви да бъде  място изпълнено със спокойствие и ред, където мъжът ти да може да отпочива тялом и духом.
13.Никога не го посрещай с оплаквания и проблеми.
14.Направи така, че да му е удобно.Предложи му да седне в най - удобното кресло или да си легне на спалнята.Приготви му нещо студено или топло за пиене.
15.Подложи му възглавници и предложи да му свалиш обувките.Говори с тих и спокоен глас.
16.Никога не се съмнявай в неговите действия или решения. Помни, той е господаря на дома и винаги решава справедливо.Нямаш право да решаваш прав ли е , или не.
17.Добрата жена винаги знае своето място.

Източник:"Housekeeping Monthly"13 May 1955 y.

Сега сте вие!!! Чакам продължение! Преди всичко, интересува ме за какво й е на мацката тая панделка в косата??? Rolling Eyes
Имам няколко предположения, но вие кажете Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Joy Joy Joy

# 1
Може,ама ако някой му подари наръчник ''Най-добрият съпруг''.
Засега още не го е заслужил.
Когато той стане най-добрия,тогава и аз. Whistling
Целта е да останеш само по панделка в края на вечерта може би. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 168
Леле, аз съм била просто перфектната жена и всичко правя с удоволствие. Е, не отговарям на съвсем всички условия - всъщност само на 16 от тях.

А иначе сериозно - ако някой се опита по този начин да ме накара да се държа и с тези думи и обяснения: или ще го застрелям или ще поискам да го освидетелстват за луд! И като си помисля, че преди 53 години това си е било съвсем в реда на нещата - брррр!!!

# 3
  • Мнения: 120
Хихих...аз затова пуснах темата!!!Много ми се иска и някои татковци да се включат, ха на бас,че те са за.... Joy Joy Joy

# 4
  • Мнения: 1 731
 Whistling Ужас.Егати скуката.
Да приготвя вечерята,да изчистя,децата да оправя ,че принца да се чувствал добре.Айде нема нужда чак толкова.Семейството за това е семейство ,за да може другия да види в половинката си всичко ,а не роля.Тая показност хич не ми  е по вкуса.  #Crazy
Случвало се като се върне от работа и къщата да е с главата нагоре ,и децата реват ,и ядене няма .Е ,какво ?Ще ме обича по-малко ли?Аз да не съм му слугиня. #Cussing out
Ако ми е криво,нека да го види.Ако съм доволна,също.Защо да играя роли?
Това го е писал някой задръстеняк май. Naughty

# 5
  • Мнения: 178
И аз съм на мнение, че мъжете не заслужават да им слугуваш толкова много. Twisted Evil Дори и силно да го обичаш - чак пък да го събувам и да му подлагам...а на нас жените, кой ще ни събува и подлага??? Мисля ,че ние сме прецаканите в едно семейство. Чисти,пери,готви,деца гледай /и нощем и денем / ходи на работа....и на края.... пак не изглеждаме добре, другите са по- интересни ...и все не им стига времето на тия мъже/ уморени/...Абе...всяко нещо си има граници!!! Stop

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Whistling Ужас.Егати скуката.
Да приготвя вечерята,да изчистя,децата да оправя ,че принца да се чувствал добре.Айде нема нужда чак толкова.Семейството за това е семейство ,за да може другия да види в половинката си всичко ,а не роля.Тая показност хич не ми  е по вкуса.  #Crazy
Случвало се като се върне от работа и къщата да е с главата нагоре ,и децата реват ,и ядене няма .Е ,какво ?Ще ме обича по-малко ли?Аз да не съм му слугиня. #Cussing out
Ако ми е криво,нека да го види.Ако съм доволна,също.Защо да играя роли?
Това го е писал някой задръстеняк май. Naughty

ха ма ха ... лентяй ... от къде на къде ще му готвиш ... пфуу .. на господар ще ти се прави а ти да му слугуваш ...

# 7
  • София
  • Мнения: 5 726
По това време жените не са работели.Мъжа е носил парите и  е ходел на работа.За това и правилата са такива.

# 8
  • Мнения: 1 187
все още има такива хора, тук в селата ( българомохамедански)  покрай града, в който живея, е нормално и краката да му измиеш. Моят често казва, че е трябвало да си вземе жена от там, и дървата щяла да му цепи, а не като мен - на маникюр да ходи newsm03

# 9
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мисля, че ако не ми се налагаше да ходя по 10-12 часа на работа, щях да се постарая да правя именно това. Когато единият работи, то другият е редно да му осигури домашен комфорт и уют в допустимите граници.
Има разлика между това да се превърнеш в слугиня у дома си, и това да направиш дома си райско кътче за любимия съпруг, който работи за да издържа домочадието.
Наистина е много неприятно да се прибереш след дълъг работен  ден и да те посрещне начумерена и мърлява домакиня, ревящи деца и разхвърлян дом.

Ако обаче и жената работи наравно с мъжа, то тогава и домашният уют е грижа и на двамата.

# 10
  • Мнения: 2 448
Това е от 1955 г, по интересно ми е вие как виждате този наръчник със съвети към днешно време, защото и сега има добри жени нали?  Въпроса е интересни ли са на мъжете или по добре се котират кучките?  Whistling

# 11
  • Мнения: 289
 Shocked за пореден път се убеждавам какви късметлийки сме съвременните жени  Mr. Green
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Shocked за пореден път се убеждавам какви късметлийки сме съвременните жени  Mr. Green
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

 Joy Joy Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Ходенето и неходенето на работа няма нищо общо с домакинстването. Според мен представата е изкривено-патриархална. В днешно време отглеждането и възпитанието на децата е много по-различно отпреди 50-100 години, например, дори по-различно от нашето детство. Не съм съгласна една жена да си остане вкъщи заради децата (да се грижи за тях и да ги възпитава), а по подразбиране да се занимава и с всичко останало в къщата. В една къща със или без деца трябва да се чисти, да се пере, да се глади, готви и т.н. С две ръце се подписвам, че само организацията и извършването на дейностите около 2 деца, всяко от които средно има по 2 извънкласни занимания (без домакинсктването) и то при икономисване на време, отнема минимум 4-5 часа на ден. Ако се добави и приготвянето на храната за тези деца, часовете стават повече. Всъщност, доближават се до един цял работен ден, без скатавка и симулиране на работа. През нашето детство сме прекарвали часове на улицата с други деца и сами ходехме на разните занимания, дори сами стояхме вкъщи още от първи клас. Сега в големите градове, особено в София детето трябва да го транспортираш из целия град, защото например, гимнастиката му е в единия край на града, а английския на другия край, особено ако не се ходи на занималня. А как изглежда картинката при 2 или повече деца с различни интереси? Не можеш да ги задължиш и двете деца да се интересуват от едно и също, нали?

Затова този наръчник едно, че е безкрайно морално остарял, и второ е неизпълним в днешно време. Да, ако целта в живота на някоя жена е да се върти по цял ден с парцала и тенджерите вкъщи и има кой друг да й гледа децата, може и да е изпълнимо. Сега не важи. В днешно време рядко ще се срещне жена, която да не работи, да не учи или да се занимава с нещо друго и да се развива (изключвам висенето по кафенета, солариуми и т.н.).

# 14
  • София
  • Мнения: 313
 Laughing Laughing Laughing И аз много се заинтересувах от ролята на панделката в косите, още докота го четях  Laughing Laughing Laughing
А иначе също:
по-скоро бих останала стара мома-самотна майка всъщност де, отколкото да играя този цирк.. не е за мен тази роля определено... струват ми се неприложими в наши дни дадените съвети.

# 15
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не зная на кое викате цирк и роля. Напълно естествено е жената да е тази, коята внася уют в дома.
 
Аз поне го правя с удоволствие, стига да ми остане време.

Но пък и мъжът ми отвръща със същото. Имаше един период, в който само аз работех, а вечер като се прибирах премръзнала, той ми събуваше обувките, и ме слагаше да си легна в топлото легло, докато вечерята стане готова.
Защо да не направя същото за него.

# 16
  • Мнения: 289
Не зная на кое викате цирк и роля. 

Аз лично го виждам като абсолютен цирк, щото съветите се движат все в посока "даваш му да разбере", "необходимо", задължително", "трябва", "имаш право", "нямаш право"...
Всичко е като някакъв нагласен кадър.. живееш по сценарий, за да ГО правиш щастлив  ooooh! намирам за по-разумно жената наистина да бъде свежа, отколкото да полежи 10 минути, за да "изглежда" такава.. или да се зарадва спонтанно, вместо да е длъжна да го направи.. изобщо, в тази посока са разсъжденията ми..
Съгласна съм обаче, че "Добрата жена винаги знае своето място"  Mr. Green а то определено не е в сянката на мъжа..

# 17
  • Мнения: 581
 На мен това ми прилича на наръчник на робинята.

# 18
  • Мнения: 851
Много моля, това не е никакъв наръчник. Това е копирано от темата "В услуга на Милото". И при това тези правила са за начинаещите. А просто не знаете там какви професионалистки са писали и какви чудеса правят.

# 19
  • Мнения: 3 641
И като се прибирам винаги по-късно от него. Работя по 10 часа на ден, отговорна и динамична работа.  Crossing Arms
Мен кой да ме предразположи. ooooh!

# 20
  • Мнения: 120
Панделката , момичета!Панделката....Всички забравяте за нея...
Според мен тя служи след като приспиш децата и му направиш еротичен масаж с етерични масла да му завържеш с нея ръцете за леглото и да го скъсаш от ....сещате се Laughing Laughing Laughing Laughing
Все още чакам други идеи!!! Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 2 005
След като прочетох наръчника мога да кажа само:
"ДА ЖИВЕЕ ЕМАНЦИПАЦИЯТА!"

П.С. Панделката в косите е добра идея smile3521 Ще посрещна довечера милото по панделка  и бременен тумбак. А мога и да го вържа да не ми бяга - все пак съм станала по-яка от него.

# 22
  • Мнения: 120
 Laughing Laughing Laughing Joy newsm10 newsm10 newsm10 вържи го,вържи!!!

# 23
  • Мнения: 4
 Е га ти и наръчника! За да звучи още по така са забравили да напишат, че трябва да му измиеш и краката, а после за по- голямо доказателство , че го обичаш да изпиеш и водата!!! А относно панделката ами след като цял ден си се ръководила от наръчника и чакаш мъжа си, а той се прибере едва след като от тежкия уморителен ден  се е поотпуснал с колегите на едно две питиета панделката би ми послужила по- лесно да го удуша!!!

# 24
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Пропуснали са едно: да му почешеш т*п***е  Laughing

# 25
  • Мнения: 4

Пропуснали са едно: да му почешеш т*п***е  Laughing
А защо не да му ги вържеш с панделката и ако е недоволен от нещо да я стегнеш повече от необходимото!  Laughing

# 26
# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Още от първо четене отпадат повечето точки при мен- прибирам се от работа след него. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 130
т.11 ме разби/
живеел в стрес милия/

# 29
  • Мнения: 130
8.Зарадвай му се , като го видиш
тук си представям лигаво куче с изплезен език което го събаря и му лиже лицето! Joy

# 30
  • Мнения: 1 425
Тоя наръчник е измислица.

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ako направя всички тези неща за един ден, накрая панделката ще я използвам да го вържа, за да не може да мърда докато го нашляпам с колана, че да ми мине насъбралото се от деня Joy  Joy Joy

# 32
  • Мнения: 130
ее, ама и вие сте едни- ще го връзвате с панделката милото/ тя е за да остане накрая жената само по панделка/  love001

# 33
  • Мнения: X
За да придобие съвършен вид този наръчник, липсва само една последна точка:
"Бъди готова да застанеш на четири крака, за да можеш да лаеш като любимо кученце, ако той пожелае."  Grinning Grinning Grinning

Иначе повече ми пасва един друг наръчник, само с една точка:
"Прибрал се, неприбрал се, в 9 вечерта сексът започва"  Grinning Grinning Grinning

# 34
  • Мнения: 130
За да придобие съвършен вид този наръчник, липсва само една последна точка:
"Бъди готова да застанеш на четири крака, за да можеш да лаеш като любимо кученце, ако той пожелае."  Grinning Grinning Grinning

Иначе повече ми пасва един друг наръчник, само с една точка:
"Прибрал се, неприбрал се, в 9 вечерта сексът започва"  Grinning Grinning Grinning


smile3521

# 35
  • Мнения: 1 187
 
"Прибрал се, неприбрал се, в 9 вечерта сексът започва"  Grinning Grinning Grinning



  remybussi
Предлагам да си купя една панделка и един ден да изпълня всичките точки, за да видя за какво служи. Само да ви попитам какъв тип панделка, че аз се сещам само за онези които ни връзваха, когато ни мъкнеха по манифестации - била съм на 3-4 г. Освен да намеря една такава и да видим какво ще стане

# 36
  • Мнения: X
 
"Прибрал се, неприбрал се, в 9 вечерта сексът започва"  Grinning Grinning Grinning



  remybussi
Предлагам да си купя една панделка и един ден да изпълня всичките точки, за да видя за какво служи. Само да ви попитам какъв тип панделка, че аз се сещам само за онези които ни връзваха, когато ни мъкнеха по манифестации - била съм на 3-4 г. Освен да намеря една такава и да видим какво ще стане

Ами корделка се казва тази къдрава бяла панделка. По-интересно ще е, без да изпълняваш никакви точки, да го чакаш само по корделка. Гарантирам ти, че /образно казано/ ще ти я хм... изпъне корделката, без да обръща внимание кой сресан, на кой му измити ръцете, подредено ли било и имало ли нещо на масата.  Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 00:13 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 6 713
Много често съм се прибирала след него от работа Laughing Laughing

# 38
  • Мнения: 824
Охххх,искрено ми оправихте настроението. ooooh! Joy

Ставам да си търся панделка. Crazy

# 39
  • Мнения: 950
Източник:"Housekeeping Monthly"13 May 1955 y. , само като погледнеш годината  ,няма смисъл от коментар  Crossing Arms

# 40
  • София
  • Мнения: 1 320
Моля изпратете едно копие на съпруга ми и неговата майка!  Joy Според мен обаче, тоя наръчник му е изтекъл срока на годност! Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 726
За да се актуализира наръчника с оглед на това че сме 2008 г. ,според мен ,трябва да се добави:
18. Наеми бавачка за децата за 20 лв. на час,
19. Купи си секси бельо за 100 лв.,
20. Направи си прическа за 50,
21. Маникюр за 30,
 и т. н.
 и тогава "Милото" само ще се откаже от наръчника Mr. Green

# 42
# 43
  • Мнения: 183
Не съм съгласна с тоз наръчник.

Трябва ли и да му викам "О-оооо Векики Фараоне" просната по очи в антрето, докато си сваля обувките.
Ох, ама и аз съм еднааа, забравих, че събуването на чепиците е мое задължение Rolling Eyes!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 320
Ама Vasilina, ти пък даже как си помисли, че може да говориш със съпруга ти без той да ти е позволил!? Naughty Аз предлагам даже, жената поне 2 пъти годишно да извършва ремонтни дейности на дома, като освежаване на латекс, циклене, къртене, пренареждане на паркет.... А господина може да пратим на почивка, ама не с децата, за да не го товарим психически! Предлагам с мама да отиде, за да може тя да му носи куфарите, за да не вземе да се секне любимия съпруг! Друго, даже незнам, защо въобще въпросния ходи на работа! Не трябва! Предлагам да си седи вкъщи и само да му се радваме!

# 45
  • Мнения: 599
Аз съм много, много лоша жена. Според наръчника де.

# 46
  • Мнения: 14
а ето и целия текст, като най-култовото е най-отдолу в частта "Съвети за мъжете":
http://www.ivan4o.com/index.php?option=com_content&task=view … =489&Itemid=7

# 47
  • Мнения: 120
И още от «Ръководство по домакинство», от частта «Съвети за мъжете»
След като свършите интимния акт със съпругата си, вие трябва да й позволите да отиде до банята, даже да не й е необходимо. Дайте й време да остане за малко сама. Тя може да иска да поплаче.
оооо, да  newsm45 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 48
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ето го цитата от "онова" ръководство:

Австралийско "Ръководство по Домакинство", издание от 60-те години

    * Помнете, че винаги трябва да сте готова да посрещнете съпруга си, когато той се прибира от работа. - Не виждам нищо остаряло и необичайно. Поне аз, щом съм си вкъщи, посрещам съпруга си с целувка, дори и да нямам сили или настроение за усмивка. Не мисля, че трябва да се крия в другата стая, или под леглото. Може би ще споделите причините, поради които вие не посрещате съпруга или гостите си.
    * Пригответе децата, измийте ги и ги облечете в чисти дрехи. Те трябва да стоят и да посрещнат своя баща, когато той влезе през вратата, за да го поздравят. Обикновено децата ми са облечени в чисти дрехи и със сменен памперс. Не е нужно да стоят строени и да чакат баща си, защото щом чуят отключването на вратата се втурват към, нетърпеливи да прегърнат баща си. /Заслугата не е моя, децата така са решили/.
    * Вашият външен вид трябва да е изряден, сложете си чиста престилка и панделка в косата. Всеки разбира различни неща под изряден външен вид. За мен това не е гримиране и прическа при фризьор, но пък никога не ходя с мръсни или скъсани дрехи. Не вярвам и вие да го правите, затова не виждам защо се смеете. И вместо панделка, ползвам шнола.
    * Не започвайте разговор със съпруга, той е изморен, че му се налага да ходи всеки ден на работа и то заради вас – нахранете го и след като прочете вестника си може и да се опитате да го заговорите Като изключим формулировката, също не виждам нищо остаряло или нередно в това да изчакате мъжа малко да се настрои към домашната обстановка, преди да го засипете с проблемите и въпросите си.  И без това няма да чуе нищо от това, което му казвате, докато си събува обувките.

Колкото до яденето, сготвено предната вечер, го намирам не само за голямо улеснение, но и здравословно. Можете да се храните по-рано, защото вече е готово, а не да чакате до 22-23 часа, и озверели от глад да се нахвърлите върху храната.

# 49
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
По точките от първия пост, сами си задайте въпросите, какво вие не правите и тогава се присмивайте.

Нима вие не миете ръчичките и личицата на децата, не отоплявате дома си, или пък оставяте вещите по пода да се търкалят и всички да стъпват по тях.

И да, аз винаги си осигурявам 15 минути почивка, преди всички да се приберат и да започне лудницата. Нямам щастието непрекъснато да съм отпочинала, но не виждам защо да не си осигуря кратък отдих, който да ме зареди с енергия.

# 50
  • Мнения: X
Хихих, звучи забавно, но изисква доста свободно време.

# 51
  • Мнения: 289
   Колкото до яденето, сготвено предната вечер, го намирам не само за голямо улеснение, но и здравословно. Можете да се храните по-рано, защото вече е готово, а не да чакате до 22-23 часа, и озверели от глад да се нахвърлите върху храната.

Ааа не  Naughty как така ядене от вчера??!!
Яденето просто трябва да се "запланува" от предната вечер, иначе, как ще допуснеш да му сервираш два дни поред една и съща вечеря  Shocked
Хората са го казали: Планирайте я сутринта (най-добре е предната вечер, за да не забравите нещо) - явно рецептата трябва да се обмисля два дни, сакън, да не стане грешка, че да се изложим пред НЕГО..

# 52
  • Мнения: 1 336
Ходенето и неходенето на работа няма нищо общо с домакинстването. Според мен представата е изкривено-патриархална. В днешно време отглеждането и възпитанието на децата е много по-различно отпреди 50-100 ..........................
Аз мисля, че точно ходенето и неходенето на работа има много общо с домакинстването  Peace Има две категории жени  "домакини" и "работещи" . Ако си седя в къщи бих се опитала да правя точно това, ако не мога да се справя сама, това означава че не ставам за "домакиня " и се връщам на работа както и направих  Joy   Joy  Joy 

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
И каква стана тя! Която не става за домакиня отива на работа, а която не става за работа отива домакиня. Демек, наливаме от пусто в празно, само оборот да има.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 735
Този наръчник поставя жената и мъжа като слугиня и господар.Интересно ми е,а кога да му съобщавам по-кофти новините,като все трябва да му е уютно и спокойно!? newsm78

# 55
  • Мнения: 1 731
Ами как ли?Отдалече почваш и много внимателно да не го стресираш. #Cussing out
А най-добре да извикаш и лекар преди това ,за да се погрижи за психическото му състояния по време на разговора ви.
Егати и простотията.За мен (пак ще се повторя ) това си е цирк.Голям и то.
Да,примерно,ще го посрещна от работа.Ама ако едвам гледам ,ако  толкова съм уморена ,че ми иде да ревна от безсилие ,ако ме боли нещо....Какво?Ще се назоря ,щото трябва да го посрещна ли?Няма да стане.С това ще му подскажа ,че не съм добре.И не мисля ,че ще ми е обиден,все пак и аз съм жив организъм. newsm78

Ако всичко е наред-да.Ама да е практика и да се насилвам,не виждам смисъл. Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
И една ракия със салата ще свърши работа за по-нестресиращото поднасяне на новините. Ако не му стигне една ракия му наливаш втора.

# 57
  • Мнения: 57
Не става ли просто да му викна проститутка с панделка и да се изнеса от там, та да не преча...  newsm78

# 58
  • Мнения: 183
Не става ли просто да му викна проститутка с панделка и да се изнеса от там, та да не преча...  newsm78


Бива и така. Ама уточнете подробностите преди това с дамата/предпочитания, навици и др. такива/, да не го стресне нещо.Знаеш ли к'ви ги има..? Joy
Че сиромашкия после на твойте плещи ще лежи, докато се съвземе.Много лесно се травмират милите. Laughing

п.п Темата все повече се доближава до"В услуга на милото". Laughing Laughing Laughing

# 59
  • Мнения: 157
В този Наръчник нещата са доста пресилени и изкривени, но наистина домашният уют се създава предимно от жената. Повечето неща е нормално да се вършат от една съпруга и майка/дори и слагането на "панделката"/ Хубаво е когато ти се отговаря със същото а при нас е така. Grinning

# 60
  • Мнения: 315
Мисля, че ако не ми се налагаше да ходя по 10-12 часа на работа, щях да се постарая да правя именно това. Когато единият работи, то другият е редно да му осигури домашен комфорт и уют в допустимите граници.
Има разлика между това да се превърнеш в слугиня у дома си, и това да направиш дома си райско кътче за любимия съпруг, който работи за да издържа домочадието.
Наистина е много неприятно да се прибереш след дълъг работен  ден и да те посрещне начумерена и мърлява домакиня, ревящи деца и разхвърлян дом.

Ако обаче и жената работи наравно с мъжа, то тогава и домашният уют е грижа и на двамата.
поддържам това мнение.прави ми удоволствие да го поглезя когато мога.
често се случва аз да да се прибера уморена, а той да ме чака с вечеря и измито дете Laughing.
важното е да се разбирате, обичате и уважавате в къщи.пожелавам го на всички.
не смятам, че като сме женени и той ще трябвада ме приеме "такава, каквато съм", ако това означава да се занемаря и да не се поглеждам в огледало за да може да ме види натурална....
и много лошо впечатление ми направи една жена с дълъг брак и голямо дете, която иначе не е възрастна.когато си говорехме по женски и аз казах, че трябва да се поглези мъжът отвреме навреме тя се присмя, че това са глупости и "абе, къде ще ходи той....".
а той също не е много стар и може да отиде където си иска според съпругът ми.
детето им ще е абитурент тази година.
стана много дълго, но мъжът се оплакал на мъжът ми, че жена му се интересува единствено от детето, освен това не го перяла Rolling Eyes,не готвела , не вършела нищо в къщи Rolling Eyes.казал, че вече не се издържа и ще я зареже/а той иначе е доста свестен и да ги наговори тия неща явно му е писнало/.
когато деликатно се опитах да поговоря с нея/заговорихме се как готвя любимата манджа в къщи и тя ме попита защо си давам тоя зор, а не поръчам пица/тя се засмя и каза - "абе след толкова години брак къде ще ходи?" #Crazy #Crazy
и после , като се случи - олеле майко, има любовница!!!

# 61
  • София
  • Мнения: 38 476
Жокера е в малките цифрички отдолу!
1955 година!
В момента е 2008 и повечето чени бачкат наравно с мъжете,
така че просто нямат време за подобни екстри.
Ако мъжа ми изкарва колкото две хубави заплати и после ми ги носи вкъщи,
тогава аз съм навита да съм кротката домакиня.
Когато не съм в цикъл, разбира се! Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
И през 55-та са работели жените. Не забравяй, че соца е "освободил жената от оковите на зависимостта от мъжа". Което на прост език означава, че ходенето на работа е задължително. Изключение е отпускът по майчинство и болничните.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 476
И през 55-та са работели жените. Не забравяй, че соца е "освободил жената от оковите на зависимостта от мъжа". Което на прост език означава, че ходенето на работа е задължително. Изключение е отпускът по майчинство и болничните.

Е да ама цитата е от западно списание...

Общи условия

Активация на акаунт