Не мога да повярвам...какви лекари има

  • 2 414
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 663
Искам да ви разкажа какво ми се случи днес и защо съм бясна!!!
Вчера си направих 2 теста(за по-сигурно),които бяха положителни.Не мога да опиша еуфорията,щастието,сълзите...на седмото небе сме и аз и той!!! Grinning Grinning Grinning Всичко ок до днес сутринта,когато отидох на лекар.Не си бях записала час,но когато обясних за какво иде реч ме приеха.
Закаснението ми е малко,седмица горе-долу.Според въпросната много добра специалистка-киста или извънматочна бременност-не приличало на нищо-99% извънматочна и трябвало операция,можело да загубя яйчника.От ляво така ми го показа.Накара ме да отида да си купя нов тест,да го направим заедно и да съм се молела да е отрицателен!!!Ок,направихме го-положителен пак-" 'Айде сега моето момиче..."дата за операция ми насрочва един вид.
Искам да споделя,че за първи път се чувствах толкова смачкана,имах усещането,че умирам,светът за мен свършваше,не мога да го опиша,а и гнева ми пречи определено.
Тръгвайки от там имах чувството,че нещо не е както трябва и реших да потърся още поне едно мнение.Обадих се на човека,който е изродил и мен и сестра ми,но ми казаха,че е в отпуска до края на тази седмица.Почувствах се още по-зле и тогава реших да отида до Шейново.
Прие ме Д-р Китанова,през сълзи и обясних за какво става въпрос.Диагноза-ОТ ДЯСНАТА СТРАНА,ДЕСЕН ЯЙЧНИК-ЖЪЛТОТО ТЯЛО ОТ БРЕМЕННОСТТА И КАКТО СЕ ИЗРАЗИ ТЯ,ПОКАЗВАЙКИ МИ МИНИАТЮРНА ТОЧИЦА-С МНОГО ФАНТАЗИЯ ЗА МОМЕНТА ТУК ЩЕ СЕ ОБРАЗУВА ПЛОДНИЯ САК!!!И като ми каза,че ако се махне се прекъсва и бременността...краката ми омекнаха
Как да не съм бясна,наранена,озлобена ...и не не нямам думи да го опиша просто
Ще ви кажа и защо не се съмнявам в диагнозата на д-р Китанова.Моя близка преди време беше под нейно наблюдение е едната причина-страшно доволна!!!И втората е-майка ми се движи в среда на много лекари,едни от най-добрите на България  и дори извън страната-отзивите бяха суперлативни.
Та...разбрахме се да ме види пак след 10 дни да си кажа нямам търпение!
Няма да пропусна да спомена и каде ми поставиха първата диагноза-"Закрила" клиниката им която е на бул."Дондуков" не знам номера.
Не си спомням името ,но няма да пропусна да го допиша в близките 2 дни.
Как е възможно ваобще?????????????
С тази моя история ми се иска да предпазя жените,които са осигурени там като мен и ако има желаещи да посещават въпросната клиника!!!!

# 1
  • Мнения: 5 228
Радвам се, че са се развили  добре нещата. Представям си какво си преживяла. В Закрила май са ги събирали с конкурс по некадърност - бившето ми джипи е там, да не ти разправям... Пожелавам ти лека бременност и мсичко да е наред!   

# 2
  • Мнения: 7 186
В такива случай винаги се търси второ лекарско мнение,една моя приятелка преди време беше попаднала при един гинеколог-съвсем в начална бременност и той и беше казал,че е извънматочна и направо я засилил за операция.Ако не беше потърсила второ мнение-просто щеше да изгърми.В крайна сметка бременността не беше тубарна,а напълно нормална и резултатът от нея е едно чудесно момиченце.

# 3
  • Мнения: 2 028
стискам палци всичко да е наред Hug и скоро освен плодното сакче да видите и заветната точица Wink

идиоти бол, забравяш и вървиш напред! пожелавам ти нещата да се развият добре и да изкараш една лека бременност (за разлика от нервното начало)

# 4
  • Мнения: 38
Аз също съм възмутена от Закрила.
Когато моето бебе беше на 4 месеца вдигна температура, педиатърката от Закрила, която беше идвала преди 2 дни и за всеки случай и беше изписала доста силен антибиотик Отказа да дойде до вкъщи да прегледа бебето, но много „компетентно” по телефона ми обясни, че е супер наложително да и дам антибиотика. След като викнах друг педиатър се оказа, че има възпаление на устата и хранопровода, което с кремче се оправи за няколко дни, а най-лошото е, че антибиотикът е строго противопоказан и ако го бяхме взели щяхме да имаме сериозни последици.

# 5
  • Мнения: 5 370
СОри за ОФФ-а,ама мен миналата година по това време ми бяха казали,че нямам овулация и не мога да забременея....и че трябва да пия хормонки 3 месеца....и аз 2 реда сълзи,два сополи-щото бях на 33. И реших да не го послушам лекаря-доста известен,но ще пропусна името-и резултатът от непослушанието ми е в подписа Wink Grinning Станало е от раз.

# 6
  • Мнения: 296
Не се ядосвай(знам,че е лесно да се каже),важното е твоето вътрешно усещане и трите положителни теста,които си направила.Наистина е доста рано да се види каквото и да е,но само след една седмица вече ще знаеш със сигурност,че бебо е тръгнал по своя път,а след две седмици ще можеш и да чуеш неговото сърчице. Спокойствие и положителни емоции:)

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хеей:)
успокой се! Преживяла си доста гадно нещо...но не се напрягай допълнително! Вредно е за теб и бебето!
Просто...разказвай за тази лекарка на всички....направи и една хубава "реклама"..това е достатъчно.
Горе главата и чакаме да се похвалиш след 10 дена:))

# 8
  • Мнения: 1 873
Не му мисли мила!Наистина винаги се консултирай за всичко поне с двама лекари. дори ..пожелавам ти лека бременност! preggo

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В такива случай винаги се търси второ лекарско мнение,една моя приятелка преди време беше попаднала при един гинеколог-съвсем в начална бременност и той и беше казал,че е извънматочна и направо я засилил за операция.Ако не беше потърсила второ мнение-просто щеше да изгърми.В крайна сметка бременността не беше тубарна,а напълно нормална и резултатът от нея е едно чудесно момиченце.
Случая ми е същия и след много рев и притеснения резултата се вижда долу на лентичката.
Да не говорим че ме пуснаха да си ходя по улиците със съмнения за извънматочна бременност и кръвотечение.

# 10
  • Мнения: 2 032
Констанс, това е наистина една ужасна история. Доколкото разбрах, имаш в себе си тази (грешната) диагноза? Ще направиш голяма услуга на други очакващи майки, ако намериш време да се оплачеш от въпросната лекарка, прилагайки нейната диагноза, и цитирайки второто мнение. Такова престъпно нехайство не бива да се подминава, и, каквото зависи от теб, може би ще е добре да го направиш, не съм сигурна на кой точно трябва в този случай да се оплачеш, мамите в София сигурно знаят на-добре, предполагам на шефа на тази болница/клиника; здравна каса; и на институциатя, която регулира/разрешава да практикуват на лекарите (лекрския съюз ли е това, не знам).

# 11
  • Мнения: 2 032
Какво да ти кажа  :едва са я спасили литър гной в корема.
Искам да призова (макар че не ми е работа, признавам, и макар че не съм модератор), този сайт да се използва за обмяна на информация/съвети/конкретен опит. Постинги от рода на горния (в стил "и моя приятелка я объркаха пустите лекари") не помагат на никои с нищо. Малко са в стила на моята свекърва, дето обича да нарежда в стила "седни да ти разкажа с графични подробности как съседа на сина на калекото на вуйна ми умря от рак"...
Не ме плюйте, не съм модератор и не трябва да се меся, това е просто призив да се използва по-рационално този сайт, подминете ако не ви харесва.

# 12
  • Мнения: 5 713
Д-р Китанова е наистина много готин 4овек. На една моя приятелка й бяха казали в една 4астна клиника пак- Панацея мисля, 4е има миома и айде операция. Тя ред сълзи ред сопли, не беше на себе си, нормално е. Отиде при Китанова и се оказа 4е няма такова нещо.Радвам се 4е вси4ко е наред, да имаш лека бременност. А в Закрила се сещам май коя е тая- Георгиева мисля, но може и друга да е. Там се следеше и моята бременност но от д-р Цанов, който ве4е не е там.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Алиса, konstans  каза, че ще напише името на лекарката...какво повече?
Това е форум за обмяна на опит, не революционен комитет...
Ако тя иска...ще съди лекарката...ако не иска - няма.
Важното е, че името ще бъде прочетено от много хора.

Обинковено тук се говори с имена, но понякога хората предпочитат да премълчат...всеки си има причини за това. Форумът се ползва доста активно за обмяна на информация/съвети/конкретен опит....няма нужда от подобни призиви....

# 14
  • Мнения: 2 032
Алиса, konstans  каза, че ще напише името на лекарката...какво повече?


Моят коментар беше към постинга от све, който отговаряше на оплакването на Констанс с преразказана неприятна история за приятелка. Това имах и предвид, преразказаната ужасна история на кой с какво помага.

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Алиса...разбирам желанието ти ... но нали не мислиш, че всяка история, която някой някога разказва трябва да е подрепена с железни факти? А колкото до това на кой се помага...да не ти давам примери с цели теми, които помагат само за доброто раздвижване на пръстите на пишещите...примери бол:)
В конкретния случай това е просто пример, че гадости породени от лекарско безхаберие се случват на доста хора...и може да подейства успокояващо на потърпевшия.

relax....Simple Smile))  bouquet

# 16
  • Мнения: 19
Разбирам напълно какво си преживяла  Sad  При мен се случи същата история, само че наистина ме оперираха с диагнозата "извънматочна" бременност. Не откриха нищо, освен малка киста на единия яйчник. Беше както при теб, с около седмично закъснение на цикъла и положителен тест за бременност. После четох, че около 1/4 от операциите за извънматочна са погрешни  #Cussing out
За щастие операцията не доведе до последствия за нормалната ми по това време бременност и 2 седмици след това на ехограф ми казаха, че ще имам близнаци  Crazy
Успокой се сега и се радвай, че си потърсила навреме второ мнение (аз нямах възможност). Няма смисъл да се товариш с гневни емоции.
Желая ти лека и безпроблемна бременност  Hug

# 17
  • Мнения: 2 663
Веднага казвам и името на въпростана - д-р Мартинова.Имам диагнозата,снимки-всичко!Мислех да я съдя,но мога само за морални щети и психическия тормоз,който ми е нанесла при условие че няма намеса. newsm48Взела съм нещата много присърце и оплакванията ще валят къде ли не,оказа се,че имам и връзчици тук-там и ще я побъркам до колкото е възможно.Много ме амбицира тази #Cussing out #Cussing out ... не искам да започвам да обиждам,защото само се нервирам,а сега не е добре за мен. preggo

Общи условия

Активация на акаунт