Признак ли е...?

  • 1 211
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Въпросът ми е следният: Колко време, след като започнахте да усещате натиска на бебето ниско долу, започна раждането? Доколкото си спомням от първата ми бременност, това се случи около две седмици преди това. Аз още не съм влязла в деветия месец. Струва ми се раничко. Макар че от два дни усещам и прословутото стягане на корема /знам, че е нормално/. Възможно ли е това да се дължи на факта, че бебето е разположено напречно-седалищно? И това предлежание предпоставка ли е за по-ранно раждане? Струва ми се, че няма да изкарам до края. Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 285
На мен ми е втора бременност,а първата не съм имала такива проблеми! Сега натиска и болките ниско долу са почти от 7-ия месец и много ме беше страх до кога ще изтрая,но слава Богу вече съм в 9-ия! Дори вечер при всяко обръщане пукам и щракам отвсякъде!  Simple Smile Стискам палци! Питай все пак твоя лекар...на мен ми казаха,че главичката на бебо си е нормално разположена за седмицата,в която съм (но това беше преди 3 седмици,а сега се извъртяхме напречно  Thinking )

# 2
  • Мнения: 2 111
В 7-ми месец главата на бебето слезе ниско долу и лекарите казаха,че ще се роди доста преди термин/най-вероятно седмаче/.По цял ден лежах във вкъщи,ставах само да ям и до тоалетна,пиех хапчета за задържане и се молех да изкарам поне до началото на 9-ти месец.Накрая нещата отиваха към предизвикване на раждане,но родих 4 дни преди термина.

# 3
  • Мнения: 2 521
Здравей polin_a  натиска на бебето и аз го усещах още от началото на осмия месец и си мислех че няма да дочакам дори да вляза в девети месец защото имах и кървене но накрая дори преносих 2 дни.Затова миосля че натиска не е признак за близко раждане.А  за седалищното разположение-можеш да си дочакаш и термина.Имам приятелка която роди 2 дни преди термин планирано секцио заради седалищното.Не се притеснявай,малко ти е останало Hugвсички сме чакали с нетърпение последните седмици Laughing Леко раждане и с едно пухкаво бебче да ни се похвалиш  bouquet

# 4
  • Мнения: 242
края на осмият месец някъде две-три седмици преди да родя  Peace

# 5
  • Мнения: 2 960
такъв натиск усещах в накалото на деветия месец ,а стягането на корема месеци преди това!!!Родих секцио-пет дни преди термина.Така ,че този натиск,според мен  не е толкова показателен за приближаващо раждане!!

# 6
  • Мнения: 9 973
нямам спомен Embarassed

# 7
  • Мнения: 583
Още в 7 месец, но не е имало причини да се притеснявам от преждевременно раждане. Все пак лекаря е този, който може да каже.

# 8
  • Мнения: 534
аз вече в 9 тия  усещах и след 2 седмици родих

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
При мене главата на бебето си е долу от самото начало. Това ми създава голям дискомфорт и постоянен натиск, но не означава че ще родя преждевременно.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Лекаря ще ти каже

# 11
  • Мнения: 678
И аз усещам непрекъснат натиск долу, но не мисля че това е признак за преждевременно раждане. Повече ме притесняват контракциите  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 080
при мен 2 месеца преди да родя!!!
 Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт