Докога се гладят дрешките на бебчовците?

  • 5 599
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Аз в тази жега не съм много редовна с гладенето Rolling Eyes. Затова искам да попитам докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Абсолютно всичко (бельо, чаршафи, дрехи) гладих до 7 мес., след това започнах само бодитата, и постепенно спрях и тях.Сега гладя само измачканите дрехи.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Какво значи задължително   Thinking?
Всеки сам си решава, някои гладят всичко цял живот, някои хич не гладят ... има мами, които си казват, че ще гладят, докато бебето стане на 40 дена или на 3 месеца или на 6 месеца, или на 1 година.  

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо не съм го правила. По-добра дезинфекция от пералня на висока Т (като беше малък така му перях нещата) и сушилня не мисля, че е необходима.

# 4
  • Мнения: 689
Около месец гладих. После стана голяма жега и реших, че съм до тук с гладенето. Та така и до сега...

# 5
  • Мнения: 396
Не обичам да пера на високи градуси, защото мисля, че прекалено висока температура поврежда дрехите.
А гладя, защото ми е приятно да обличам детето с изгладени дрешки, намачканите ми "вадят" очите.
Белюто на дъщеря ми още го гладя, а за горните дрехи мисля, че не енуждо да казвам, че просто без гладене не става!
/Може би зависи от материала все пак!/

# 6
  • Мнения: 2 111
Гладех всичко докато стана на 6-7 месеца.Сега вече гладя само това,което е измачкано.
Ако имах лятно бебе може би въобще нямаше да гладя.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Гладех всичко до около 8-ия месец.Но с второто дете не съм толкова стриктна.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 850
Гладих до към края на първия месец всичко.После само бодитата,а на около 4-5 месечна възраст започнах да гладя само горни намачкани дрехи.

# 9
  • Мнения: 6 713
Ами аз почнах да гладя на втория месец, че преди това не можех да се организирам Laughing Харесва ми и мисля да гладя и занапред Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
От самото начало гладя само връхни дрехи,които имат нужда.Никога не съм гладила белъо,чаршафи и т.н.Гладенето като начин за дезинфекция е останало от времето,когато са се ползвали памучни пелени и при случай на подсичане се е смятало,че с гладене се унищожават бактериите по пелената.В наши дни няма смисъл от това и гладенето е само от естетична гледна точка.

# 11
  • Мнения: 27 524
докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?

Изобщо не е задължително, разбира се  Peace Аз никога нищо не съм му гладила  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 388
Н Е МИ ХАРЕСВА да гледам малката пък и себе си като ''извадена от пералнята''.Тя е дама и за мен е важно да я възпитам да бъде чиста и спретната за това гладя и нас и нея.
И на мен не ми стига времето и ми е трудно,но държа на тези неща.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Всеки си преценява сам.
Аз гладя абсолютно всичко и въобще не смятам да спирам някога.

# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз гладя всичките му дрехи  и мисля да продължавам неопределено време(докато живее при мен).
 

Общи условия

Активация на акаунт