Майчета, кажете на Татенцето вашите бебчета колко са облечени нощем?!?

  • 1 770
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 596
по боди и памперс, или тънка пижамка и памперс. Завивам го само с чаршаф, но много бързо го изритва, не дава нищо да има върху него. прозореца е леко открехнат и повярвайте ми нощно време е врял, крачетата му са топли - та знае ли се. Моя приятелка ползва чувалче и е страшно доволна, аз лично не съм ползвала, а и нямам намерение - ще се побърка мойто дете в него, цяла нощ сигурон ще се чуди как да го махне.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 632
С тениска и къси панталонки или само по боди с къс ръкав.Ако е по-хладно слагам и чорапки.Завивам я през деня с бархетна пелена,а през ноща с памучна лятна перена.

# 32
  • Мнения: 2 807
Ами Reza ти е пусналка линк към тема със същото запитване, където и аз съм се изказала, но... се стопли още повече и обличам моите ангелчета още по-леко Wink

Според мен съпругата ти добре си го облича детенце...
Не пишеш дали бодито е скъсо ръкавче, но дори и боди-потник да е, пак е добре Wink

Та значи за моите дечица : бебето (на 3 месеца е) спи по боди късо ръкавче, с чорапи (защото се отвива), завито само с тънко чаршафче.
Баткото (на 2 годинки) спи по пмаперс, нагоре голичък или с потниче, без чорапи. Завит е с тънко чаршафче, ама само за около час след като е заспал Wink

Прозореца ни е наполовина отворен през цялата нощ!

# 33
  • Мнения: 1 545
По боди с дълъг ръкам и бархетно чувалче, но на климатик. Не се буди нощем, по което съдя, че нито му е топло, нито студено. Ако ходим някъде на гости без климатик с преспиване, спи само по боди с къс ръкав и включен вентилатор.
Това в бебетата и топлината е точно обратното. Като се има предвид, че торлообменяме с кожата, пропорцията между тегло и кожна повърхност при бебетата и при възръстните е различна в полза на възрастните, те по-лесно топлообменят, докато бебетата не, така че когато им е топло и са облечени, е по-опасно.

Общи условия

Активация на акаунт