Боза

  • 5 225
  • 22
  •   1
Отговори
na kolko meseca moga da davam boza na bebeto mi,koeto e na 6meseca i trqbva li da se razrejda??????

на колко месеца мога да давам боза на бебето ми, което е на 6 месаца и трябва ли да се разрежда ??????

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 14:29 от Vivi

# 1
  • Мнения: 9 973
 Shocked Shocked Shocked
как боза ooooh! не боза
давай плодове
боза аз не пия...това е страшна пумия

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Не давай боза.В тази напитка в наши дни се слага малко просо(което иначе е нейна основна съставка),често престояли сладкиши примерно,за да могат да ферментират и мноооого подсладители.Дори не захар,а химични такива.Да не забравяме и консервантите,които я предпазват от бързо вкисване.Така полученият коктейл е ужас и за възрастните,а какво говорим за малко бебе.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Изобщо не бих и помислила да давам боза на 6-месечно бебе.
Синът ми е на 5г. и още не е пил такова нещо.

Ето една тема за бозата от преди време : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157436.0 (но в момента по някаква причина не може да се отвори  Rolling Eyes).

# 4
  • Мнения: 27 524
Истинската, хубава боза, преди години, можеше след годинка. Сега боза - май по-добре никога.  Confused Прави се сега от остатсъци от пасти и торти, толумби...  Sick
На 6-месечно бебе - никога и никаква боза  Naughty

# 5
  • Мнения: 1 586
Още не съм давала боза,хич и не мисля скоро да дам,а пък на бебе........... ooooh!По- добре недей Confused

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не давай на толкова малко бебе боза.Моята дъщеря не е пила още .

# 7
  • Мнения: 2 471
И моето дете не е пило още боза. Защо искаш да даваш на бебето си, точно това?

# 8
  • Мнения: 15 379
Най-добре забрави за бозата, бебето ти е много мъничко за такива отровни смеси - подсладители, консерванти и кой знае какви съставки!  Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Никаква боза! Едно време бозата вкисваше и капачката гърмеше на втория ден. Сега седи със седмици. При все това - не знам защо са давали боза едно време и единственото обяснение за мен е, че е слабо алкохолна и много сладка. Crazy

Дете на 6 месеца има нужда основно от мляко и после идват плодовете и зеленчуците и то не всички, а постепенно и по схема. Peace

# 10
  • Мнения: 3 157
Аз изпих доста от тази пООООмия,докато кърмех уж за повишаване на лактацията,но на бебе не бих дала,не виждам смисъл-какво толкова има в нея та държиш да даваш?

# 11
  • Мнения: 1 669
Боза на 6 месечно бебе ? Shocked

# 12
  • Мнения: 583
Дъщеря ми е почти на 6 месеца и през ум не ми е минавало да давам боза. Навремето съм чула за практика, нощното мляко да се заменя с боза, нямам идея колко е било правилно, но момичетата са ти казали. Днес няма и помен от някогашната боза. Може да даваш след година, но ако я приготвяш сама./ доколкото знам не е трудно/

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Освен ако не възнамеряваш ти да я приготвяш - най-добре - никога. Това, което се продава в магазинната мрежа, няма нищо общо с бозата, има повече консерванти, отколкото вода и изобщо...  Rolling Eyes

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не съм давала боза на малката още....и невждам полза да давам

Общи условия

Активация на акаунт