Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, адски притеснена съм за момченцето ми. На 2г. и 3м. е.  Втори ден е с тоя гадния вирус повръщане, диария и температура. Не иска да яде нищо, пие само глюкоза, оризова вода и сокчета, но ги повръща след това. Прак4етата п-в диария (хидрасек) също повръща и казва, че са гадни. Много е отпуснат, много. Вчера часове наред лежа в мен, единствените движения които прави са с пръстчетата на ръчичките. Сега говорих с педиатърката му-каза ако е отпуснат да влизаме в болница. А той е! В момента съм на работа, гледа го майка ми и понеже са на 18 км. от Варна чака да иде един познат лекар да го види. Специалист е човека, а  и нашата педиатърка го познава и каза да го види той, за да не го разкарвам в това състояние до града и ако прецени да влизаме в болница. Ще се побъркам. Има още половин час...не ми издържат нервите...а и не знам какво да правя - отскоро съм на работа, преди 10 дена пак бях в болнични заради малкия, сега май пак натам вървят нещата, а колегата си пусна днес молбата за отпуска за другата седмица. направо не знам ако наистина влизаме в болница как ще поднеса новината на колегите, направо ми е неудобно ве4е. Не мога да мисля, отрезвете ме малко, моля ви. Страх ме е да не сбъркам....Ако утре не пиша по темата - сещайте се къде съм Cry

# 1
Ами какво да ти кажа и как да те успокоя,като и ние сме в болница заради тоя гаден вирус.Днес малката вече не повръща,но е много изтощена.Не можаха да и сложат абокат и не е на системи-само през устата.Бият и и гентамицин.Според мен най-бързо ще се оправи детенцето ти ако му включат  система.Много е опасно да не се обезводни.Пожелавам ти бързо оздравяване на детенцето.

# 2
Не се притеснявай за работата,а за детето.Щом е толкова отпуснато мисля,че болницата е най-добрия вариант за него.Бързо оздравяване! Peace

# 3
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.

# 4
  • София, център
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?

# 5
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.
  Радвам се ,че сте по-добре и детето иска да яде,но не давай още кремвирш.Тази кашичка е подходяща,но Моника не иска да я погледне.Ние също сме по-добре-хапва по-малко банан,кис.мляко и препечена филийка.Не е повръщала но има разстроиство-давам хидрасек.Днес и аз съм по-спокойна,но ще минат още няколко дни докато се възстановят децата.   Hug

# 6
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.

# 7
  • София, център
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.

Не е преглеждана, защото са на вилата, педиатърката й сне анамнеза по телефона и предписа деган за повръщане и смекта. Разстройство за сега няма, но се оплаква от болки в корема. В момента пътува обаче за София, така че ще я заведа на преглед. На диета е детето от неделя, само на солети и препечен хляб и много вода на малки порции.

# 8
Продължава ли да повръща?Моника беше  много отпусната и във вторник цял ден спа.Пиши после какво е казал лекарят

# 9
Цитат
не давай още кремвирш
Ooo, няма разбира се. Аз по принцип избягвам да му давам такива неща, предпочитам чисто месо, нарязано на филийки, затова и се чудя как го измисли newsm78
На Иван също Хидрасек му изписха, но казва че му е гаден и го повръща. Лекарката ми каза да заменя с ентерол, та да видим как ще е.
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!

# 10
При нас започна в събота .Чак днес мога да кажа ,че е добре .Разстройство не е имала обаче.
Утре е на градина -дано не лепне пак нещо . Praynig

# 11
При Калоян вируса почна в петък сутринта.8 път повърна и после за целия ден някъде около 25-30 пъти дриска.
направо се пъбърках.
В събота беше добре и в неделя пак 25 пъти дриска.Давам хидрасек,смекта,глюкоза,сок от дренки,чай от шипки,оризова вода,и какво ли още не.
за 5 дена му втръснаха бисквити,солети и сухари.А е много ящен.Преди само да види солета и очите му ставаха на палачинки,сега като му давам да яде само ми вика"не-не".
От вчера почнах да давам лечебната каша на Хумана.
Днес мисля цял ден само нея да яде.Утре почвам със захранването ако всичко е добре.

# 12
  • София
при нас започна В Четвъртък. Повърна 2 пъти един ден разстройство и В Петук беше добре. Цялата картинка се повтори в Неделя, но беще и мноооооооооого отпаднала. В понеделник беще добре, но снощи оак беше кисела и я болеше коремче. Узасссссссссссссс. Този вирус е много гаден, май има пикове

# 13
Да се впишем и ние.
 Тази сутрин  малкият се събуди към 4:30 с ужасно повръщане на фонтани.Обадихме се на педиатъра и той  каза да  му слагам свещички в дупето-Вомитосхил  С  и  Ентереол.От сутринта досега съм  сложила  3 свещички и не е повръщал повече.Сега май свещичките го разхлабиха,защото като му сложа и след половин час  вече  се е изакал.Не иска да  яде нищо(само половин препечена  филийка сутринта  и нищо друго).Вода по принцип не пие и сега му давам със спринцовка и пие чай от шипки.Взех и глюкоза за всеки случай.Температура не е вдигал и се надявам  да му се размине.
  БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ  Praynig

# 14
  • София, център
[
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!

Според педиатърката в нашия случай не се отнася до вирус, а до временно неразположение. Това се установи след прегледа. Не знам, дано наистина изкараме почивката добре, че не сме почивали от една година  Praynig

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт