летният вирус с повръщане и диария, май сме за болница

  • 28 400
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Здравейте, адски притеснена съм за момченцето ми. На 2г. и 3м. е.  Втори ден е с тоя гадния вирус повръщане, диария и температура. Не иска да яде нищо, пие само глюкоза, оризова вода и сокчета, но ги повръща след това. Прак4етата п-в диария (хидрасек) също повръща и казва, че са гадни. Много е отпуснат, много. Вчера часове наред лежа в мен, единствените движения които прави са с пръстчетата на ръчичките. Сега говорих с педиатърката му-каза ако е отпуснат да влизаме в болница. А той е! В момента съм на работа, гледа го майка ми и понеже са на 18 км. от Варна чака да иде един познат лекар да го види. Специалист е човека, а  и нашата педиатърка го познава и каза да го види той, за да не го разкарвам в това състояние до града и ако прецени да влизаме в болница. Ще се побъркам. Има още половин час...не ми издържат нервите...а и не знам какво да правя - отскоро съм на работа, преди 10 дена пак бях в болнични заради малкия, сега май пак натам вървят нещата, а колегата си пусна днес молбата за отпуска за другата седмица. направо не знам ако наистина влизаме в болница как ще поднеса новината на колегите, направо ми е неудобно ве4е. Не мога да мисля, отрезвете ме малко, моля ви. Страх ме е да не сбъркам....Ако утре не пиша по темата - сещайте се къде съм Cry

# 1
  • Мнения: 729
Ами какво да ти кажа и как да те успокоя,като и ние сме в болница заради тоя гаден вирус.Днес малката вече не повръща,но е много изтощена.Не можаха да и сложат абокат и не е на системи-само през устата.Бият и и гентамицин.Според мен най-бързо ще се оправи детенцето ти ако му включат  система.Много е опасно да не се обезводни.Пожелавам ти бързо оздравяване на детенцето.

# 2
  • Мнения: 227
Не се притеснявай за работата,а за детето.Щом е толкова отпуснато мисля,че болницата е най-добрия вариант за него.Бързо оздравяване! Peace

# 3
  • Мнения: 168
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?

# 5
  • Мнения: 729
Като се прибрах беше тъжна картинка - лежи и даже да се усмихне няма сила. Започна обаче по малко да приема течности, от вчера следобяд не е повръщал. Най-хубавото е, че в 11 вечерта поиска кремвирш  Crazy Не знам как точно кремвирш реши да яде, но мен ме радва желанието. Пое 5 лъжички каша от сварен картоф, морков и ориз, после искаше риба, вместо това му дадох сухарче и му се зарадва даже - половинката си я хапна. Но температура пак си вдига и проблема с разтройството си остава, но все пак това желание да се храни е добър знак! Ще видим днес как ще е!
Много ви благодаря за отговорите, страшно тежко и тъжно ми беше вчера.
lkmon, Вързо оздравяване и цункай детенце от мен. А дали и при вас няма да се отрази довре такава кашичка, ако изобщо иска да я погледне де, защото моето гардже не искше вода да пие, а за нещо в лъжица поднесено да не говорим....Пиши как сте днес.
  Радвам се ,че сте по-добре и детето иска да яде,но не давай още кремвирш.Тази кашичка е подходяща,но Моника не иска да я погледне.Ние също сме по-добре-хапва по-малко банан,кис.мляко и препечена филийка.Не е повръщала но има разстроиство-давам хидрасек.Днес и аз съм по-спокойна,но ще минат още няколко дни докато се възстановят децата.   Hug

# 6
  • Мнения: 729
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ох, и дъщеря ми от недебя е с повръщане. разстройство няма, два дни не беше повръщала, и снощи отново - на фонтан. А в петък трябва да заминаваме на море. Дали ще се оправи до тогава? По колко време държи този вирус?
Нас ни държи от неделя,но от вторник сутринта не е повръщала.Лекар прегледа ли детето?Щом отново е започнала да повръща непременно да я види специалист.Какво яде детето,някакви лекарства даваш ли?Моника в момента е на гентамицин и за разстройството -хидрасек.Много е упорит този вирус.Бързо оздравяване ви пожелавам и дано се оправи детето до петък.

Не е преглеждана, защото са на вилата, педиатърката й сне анамнеза по телефона и предписа деган за повръщане и смекта. Разстройство за сега няма, но се оплаква от болки в корема. В момента пътува обаче за София, така че ще я заведа на преглед. На диета е детето от неделя, само на солети и препечен хляб и много вода на малки порции.

# 8
  • Мнения: 729
Продължава ли да повръща?Моника беше  много отпусната и във вторник цял ден спа.Пиши после какво е казал лекарят

# 9
  • Мнения: 168
Цитат
не давай още кремвирш
Ooo, няма разбира се. Аз по принцип избягвам да му давам такива неща, предпочитам чисто месо, нарязано на филийки, затова и се чудя как го измисли newsm78
На Иван също Хидрасек му изписха, но казва че му е гаден и го повръща. Лекарката ми каза да заменя с ентерол, та да видим как ще е.
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!

# 10
  • Мнения: 2 732
При нас започна в събота .Чак днес мога да кажа ,че е добре .Разстройство не е имала обаче.
Утре е на градина -дано не лепне пак нещо . Praynig

# 11
  • Мнения: 1 217
При Калоян вируса почна в петък сутринта.8 път повърна и после за целия ден някъде около 25-30 пъти дриска.
направо се пъбърках.
В събота беше добре и в неделя пак 25 пъти дриска.Давам хидрасек,смекта,глюкоза,сок от дренки,чай от шипки,оризова вода,и какво ли още не.
за 5 дена му втръснаха бисквити,солети и сухари.А е много ящен.Преди само да види солета и очите му ставаха на палачинки,сега като му давам да яде само ми вика"не-не".
От вчера почнах да давам лечебната каша на Хумана.
Днес мисля цял ден само нея да яде.Утре почвам със захранването ако всичко е добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
при нас започна В Четвъртък. Повърна 2 пъти един ден разстройство и В Петук беше добре. Цялата картинка се повтори в Неделя, но беще и мноооооооооого отпаднала. В понеделник беще добре, но снощи оак беше кисела и я болеше коремче. Узасссссссссссссс. Този вирус е много гаден, май има пикове

# 13
  • Мнения: 101
Да се впишем и ние.
 Тази сутрин  малкият се събуди към 4:30 с ужасно повръщане на фонтани.Обадихме се на педиатъра и той  каза да  му слагам свещички в дупето-Вомитосхил  С  и  Ентереол.От сутринта досега съм  сложила  3 свещички и не е повръщал повече.Сега май свещичките го разхлабиха,защото като му сложа и след половин час  вече  се е изакал.Не иска да  яде нищо(само половин препечена  филийка сутринта  и нищо друго).Вода по принцип не пие и сега му давам със спринцовка и пие чай от шипки.Взех и глюкоза за всеки случай.Температура не е вдигал и се надявам  да му се размине.
  БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ  Praynig

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
[
Нансен  аз напоследък много често чувам, че тоя вирус "вирее" по плажовете. Не знам дали е съвпадение, но и моя се разбпля след плаж. Ми то пък да не го водя - грехота, нали слънцето е здраве. Даже ми препоръчаха да го държа възможно по-дълго в морска вода по повор предното боледуване, което доста го измъчи и лекувах с 2 АБ! А сега какво стана....Не знам вече и аз какво да кажа. Само вчера педито каза, че трабва много добре да се излекува, защото остане ли малко недооправен и повтаря гадния вирус Sick Стискам ви палци да сте на линия и да изкарате спокойно почивката!


Според педиатърката в нашия случай не се отнася до вирус, а до временно неразположение. Това се установи след прегледа. Не знам, дано наистина изкараме почивката добре, че не сме почивали от една година  Praynig

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми беше с повръщане, разстройство и температура миналата седмица. И ние си мислехме, че е вирус, но тъй като се обезводни жестоко, се наложи да постъпим по спешност в болница. От изследванията се оказа, че е салмонела. Бяхме на море и изглежда там, от едно яйце се е заразила.
Ако продължава разстройството, обезателно пуснете микробиология на акото, особено ако скоро сте били на море!

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.

# 17
  • Мнения: 1 984
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?

# 18
  • Мнения: 822
А ние миналата година с повръщане и разстройство бяхме в болницата със сина ми. Изследванията установиха Ешерихия коли. Пак след морето - чревна инфекция. Затова е добре да се направят микробиологичните изследвания според мен!

# 19
  • Мнения: 729
Моника вече трети ден не е повръщала,но има разстройство.През ноща се събуди и аз като я поглеждам...... цялата мокра-от под мишниците до колената-направо водичка.От тогава не е акала.Давам Хидрасек,Смекта и Невробекс,бият и един път на ден Гентамицин.Вече ще се побъркам,кога ще отшуми този вирус....не знам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
ох ама вече наистина нямам сили. Два дни пак добре и снощи се изака нормални, сутринта пак разстройство. какъв е този цикъл през 2 дни не знам И не се стягаме за море ама............... ooooh! Thinking

# 21
  • Мнения: 153
Момичета, ние от сутринта сме с повръщане. Няма разстройство. Този му е на малкия четвърти път това лято и то само повръща, боли го стомаха  доста - чак се влачи по земята от болки. Миналия месец стигнахме до болница от това повръщане. Сега отново - сутринта тъкмо тръгвахме на работа и повърна в колата. Вчера цяла вечер се оплакваше от болки в стомаха. Педито предписа натриев цитрат ампули, а сега каза и вомитосхил да сложа. Повърна и преди малко - значи два пъти от сутринта, но по много. Вече съм се отчаяла напълно. Тъкмо се позакрепи след операцията на ушите, септември предстои да го оперираме в уролохията - хидроцеле този път. Честно, вече нямам желание за нищо като го гледам все болен, сърцето ми се къса и не мога да му помогна.... Сега ще го водим на гостроентеролог да го види, не може всеки месец вирус да е и то симптомите са винаги едни и същи, най- вече болките в стомаха. Вече съвсем не знам към какъв специалист да се обърна, дано гастроентеролога помогне. Благодаря че изчетохте дългите ми излеяния, успех и на вас и дечицата ви.

# 22
  • Мнения: 168
Лелеее, колко народ се е разписал.... Миличките ни дечица Tired Дано се оправят по-бързо всички Praynig
Да не казвам голяма дума, но Иван като че се пооправя. Не е повръщал вчера и днес, започва по малко и да похапва, даже снощи се събуди в 2,30 (рааано сутринта става дума) и иска хляб. После каза" имам абота. Мамо, тавай гайм" (Имам работа, ставай да играем). И аз до 4,30 играх с него. Сега едва гледам, ама съм доволна, че съм недоспала от игра с детето, а не от грижи заради гадните болести! Малко като че се поуспокоих, но като ви чета как повтаря почвам психически да се подготвям за  "втори кръг". Егати....

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?
Леко зачервено гърло.Питах,не може ли да е от повръщането (все пак за 7 чАса-6 пъти...,може да е раздразнено..),не,имало такъв летен вирус....
 Само това предписа,плюс диета,плюс да се обадя,ако се появи друго.
 От снощи,след заспиването-не е и повръщала.
 Май ще мине леко.
 Наблягаме на бульон от супа,въпреки,че тя настоява за мляко.

# 24
  • Мнения: 117
Срещу предпазване от обезводняване, при летните проблеми равни количества солеви разтвор и глюкоза по лъжичка на 15 мин., да не повръща, те дават необходимото на организма, ако не поема нищо детето. 
Топла разгазирана кола против повръщане.
Това не отменя лекарствата дадени от лекарите.

# 25
  • София
  • Мнения: 498
И ние сме в отбора...преди 3 дни аз и мъжът ми , а от вчера детето и майка ми. Повръщане, разстройство, обща отпадналост... Какъв е тоя вирус , какво е това нещо незнам....
Дано се оправи бързо детето, че само като си помисля за болница и тръпки ме побиват.

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И ние сме в кюпа. По леко го караме вируса, но... предния път свършихме в болница и сега като повърна два пъти и почна да дриска веднага го заведох в спешното. Предписаха ни хидрасек, хидратин алфа за оводняване и едни капки БиоГая. Педито после каза че ни е прегледала явно добра педиатърка, защото в момента това е ново лекарство и е най-доброто. От момента, в който го дадох нито е повръщал, нито разстройство е имал. Не иска да яде и се оплаква че го боли коремчето. Моя близка каза че тях ги е държал 2 седмици гадния вирус. Ще си седим на диета и ще се оводняваме яко. Още миналия път в болницата ми казаха на всеки 5 минути по една спринцовка от Панадола течност да давам.
Но на всички ще кажа, че ако се стигне до болница, не се колебайте. Пепи там го вдигнаха на крака за 2 дни. А една година племенницата щяха да я изпуснат за една бройка от обезводняване. Хич не е шега работа.

Пожелавам ви бързо да се оправят дечицата!  Hug

# 27
  • Мнения: 1 984
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?
Леко зачервено гърло.Питах,не може ли да е от повръщането (все пак за 7 чАса-6 пъти...,може да е раздразнено..),не,имало такъв летен вирус....
 Само това предписа,плюс диета,плюс да се обадя,ако се появи друго.
 От снощи,след заспиването-не е и повръщала.
 Май ще мине леко.
 Наблягаме на бульон от супа,въпреки,че тя настоява за мляко.
следете гърлото.

# 28
  • Мнения: 38
О и ние го изкарахме повръщането на морето преди няколко дни,но тъй като не успях да се свържа с джипито реших да лекувам малкия(3г.) сама.Купих му натриев цитрад и осцилококциум и така за 2 дни се оправи,като повръщането беше 4-5 пъти първия ден и по 1-2 пъти следващите 2 дни.И така сравнително леко премина всичко като изкключим това,че не почти не искаше да яде,а само искаше да пие вода което и му помогна да не се обезводни.

# 29
  • Мнения: 418
Момичета, ние от сутринта сме с повръщане. Няма разстройство. Този му е на малкия четвърти път това лято и то само повръща, боли го стомаха  доста - чак се влачи по земята от болки. Миналия месец стигнахме до болница от това повръщане. Сега отново - сутринта тъкмо тръгвахме на работа и повърна в колата. Вчера цяла вечер се оплакваше от болки в стомаха. Педито предписа натриев цитрат ампули, а сега каза и вомитосхил да сложа. Повърна и преди малко - значи два пъти от сутринта, но по много. Вече съм се отчаяла напълно. Тъкмо се позакрепи след операцията на ушите, септември предстои да го оперираме в уролохията - хидроцеле този път. Честно, вече нямам желание за нищо като го гледам все болен, сърцето ми се къса и не мога да му помогна.... Сега ще го водим на гостроентеролог да го види, не може всеки месец вирус да е и то симптомите са винаги едни и същи,


в същото положение сме и ние....за незнам кой път...разстройство,повръщане което ни вкара в болница...нищо не яде ...и без това е много слаб 11кг...сега ме е страх да го гледам..отслабна още...след болницата два дена не повръща ...и снощи пак....вече изпитвам ужас като легна,защото знам от какво ще бъда събудена....УЖАС....дали ще има край този кошмар...и постоянно казват вирус... Cry

# 30
  • Мнения: 1 984
може би правите диети?

# 31
  • Мнения: 418
това е първата препоръка на лекарите....ДИЕТАТА

# 32
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
божеее не6то ни лепна и нас в4ера бе6е с 38Т и дриска 2 пъти.Днес няма Т но дриска 5 пъти  Shocked-и мири6еееее на развалени яйца.в 14и15 сме при доктора-уф аман от болестииии

# 33
Мили мами аз не съм дете нито имам дете. Но вече взех и аз да се притеснявам за се беси. Вече ще станат 2 седмици от както ми се гади име дразни стомаха не съм повръщала нито съм имала разтройство.Всичко започна с главоболие болки вгърлото хрема и ужасна отпадналост. Всичко до тук ос пяхда излекувам  освен това досадно и изтощително гадене съпроводено със стомашни болки.Моля ако някои е имал подобен проблем или знае нещо по въпроса нека пише ще бъда много благодарна.Ходих на лекар но е в отпуск.

# 34
  • Мнения: 168
Aми ние каквото и да ти кажем тук, все тая...най-добре потърси друг лекар. Отиди или в частна клиника или пък се поинтересувай кой замества твоето Джи Пи, намери начин да получиш компетентно мнение. Ние просто няма как да ти поставим диагноза или пък да ти кажем пий това и това..Пиши после как си що си, какво са ти казали и да се оправяш бързо  bouquet

# 35
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде и ние тук.Малката от вчера е с повръщане и разстройство и като за капак и температура.
Изписаха ни Линекс за разстройството, и ако се наложи Деган за повръщането.Ужасно е отпаднала следобяд ще ходим пак на лекар.
Колко време трае този вирус.
Какво давате вие за повръщане.

# 36
  • Мнения: 1 312
Хайде и ние тук.Малката от вчера е с повръщане и разстройство и като за капак и температура.
Изписаха ни Линекс за разстройството, и ако се наложи Деган за повръщането.Ужасно е отпаднала следобяд ще ходим пак на лекар.
Колко време трае този вирус.
Какво давате вие за повръщане.

Освен Вометосхил друго не ползвам.
Определено върши работа-давала съм до 3 дневно,просто от повече е нямало нужда.
Освен това му давам и отгазирана кока-кола-върши чудеса,подтиска желанието за повръщане.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 100
не знам колко време трае, но нас 4 седмица ни боли коремче и инцидентно на 5-6 дни се появява по едно Радко изхождане. Острите симптоми/ повръщане ,диария отпадналост и болки болки 7-8 дни.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Точно мислех, че това лято сме се разминали с гнусните летни вируси и ето ти - от вчера моето дете(малкото) е с разтройство и сутринта 1 път повърна. Почнахме лечение, както ни посъветва лекар-засега само Суметролим, Ентерол, Натриев цитрат, вит.С, но каза, че ако се влоши ще има инжекции-антибиотик-Амикацин. Влизала съм 3 пъти в инфекциозна клиника в Пловдив-направо е ужас! Само циганки, можеш да си лепнеш нещо допълнително докато ти излязат изследванията(МБ), а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории! Лошото е, че малкия ми е много слабичък и разболее ли се, много бързо отпада, трябва немедленно да се слага на системи, иначе е ужас, на краката си не може да се държи! Стискайте палци! А аз си бях взела отпуск и имах планове....

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории!

От дезинтерия и салмонела не можеш да се заразиш току-така - това не е вирус, та да го лепнеш по въздушно-капков път.

Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.

# 40
  • Мнения: 117
pepvaneva Писала съм по-горе - срещу предпазване от обезводняване, при летните проблеми равни количества солеви разтвор и глюкоза по лъжичка на 15 мин., да не повръща, те дават необходимото на организма, ако не поема нищо детето, с него може да се избегне влизането в болница. 

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.

Точно за толкова излизат посявките  Thinking Каквато и микробиология да пуснеш, отнема 3-4 дни.

# 42
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Вашите деца вдигат ли температура, от този вирус.
Мими днес по обяд вдигна 38.9, а след обяд към 19ч- 40.0градуса.
Ходехме на лекар.Диагнозата е вирусна инфекция.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 351
а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории!

От дезинтерия и салмонела не можеш да се заразиш току-така - това не е вирус, та да го лепнеш по въздушно-капков път.

Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.
О, ясни са ми тези работи, просто се питах дали няма някакви по-модерни тестове, ама и да има ние доста късно ще научим. А за условията в инфекциозната болница просто не ми се говори. Знам, че зарязяването с инф. болести не става толкова лесно, ама като видиш как циганетата тичат и пипат навсякъде и майките им ги возят на количката, с която разнасят храната, просто лошо ти става. Иначе аз съм много доволна от грижите, които са полагали за нас всеки път. Персонала е страхотен - лекари, сестри, всички. И наистина спасяват децата, щом се е стигнало до там. Дано не се стига обаче, че в къщи си е най-добре. Моят засега е добре. Има ниска температура, не повръща, якото му се стяга постепенно, пие си всичко, каквото трябва. Боли го само коремчето и само ме пита какво да изпие или изяде, за да му мине и така му пробутвам лекарствата. Иначе е имало случаи, когато нищо не иска и от всичко му се гади. Моята лекарка всеки път ми изписва разтвор Рингер, но той никога не го пие - смесвам го с чай и как ли не, но соления вкус не му харесва. Само това не мога да му пробутам. Знаете ли нещо, което да облекчава болката в коремчето при този вирус?

# 44
  • Мнения: 1 984
ako Правилно съм разбрал и сте на 4г може 1/2 но- шпа. само веднъж. уви няма нищо подходящо в мрежата...

уф... и при нас кошмарът е пълен... едва овладели малката, какта се разпровръща пак...  Sad да похваля електролита на хумана. 

# 45
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Да се включа отново. Имахме си продължение.Успяхме да полежим в Бургаска болница със съмнение за двойна бронхопневмония. И много червено гърло( tonev- Peace) , седмица след като всичко уж беше отшумяло.
 В епикризата обаче,която ми пратиха пише-Ларинготрахеитис акута.
 Да са живи и здрави,вдигнаха бързо малката на крака.
 Май сме комбинирали летния вирус с други болести...

# 46
  • Мнения: 1 984
уф... днес и моята кака е с гнойно гърло /пак!/... цяла нощ и се гадеше... малката изобщо не ще да хапне... кошмар... догодина за да ме заведът до големия гйол ще трябва с танк да ме влачат! а си мислех че сме се оттървали тая година... дано оттървем поне болница...

# 47
Здравейте,

аз преживях предишната нощ ужасен кошмар - гадене, повръщане, температура, потене, болки в корема и разстройство.

Днес прочетох за вируса "Норуок" и симптомите съвпадат с моите.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-02-24&article=179645

Бях на лекар и ми предписаха - през първия ден да пия по лъжички, вода със сода и захар, чай от мента или шипка и оризова вода, по-малко, за да може обезводнения организъм да свикне с течности (max. литър и половина). През втория ден продължавам с течностоте, може да се яде малко кисело мляко, обикновени бисквити, ориз, нишесте и продължавате с чайовете и течностите.

Лекарствата са за ВЪЗРАСТНИ *за деца ще са различни количествата предполагам, трябва задължително консултация с лекар - Degan 3X1т., преди ядене - първи ден, това е срещу повръщането, след час може да се пие и другото лекарство, срещу разстройството - Имодиум 2X1т, през 12 часа. Ако нямате вече разстройство го спирате.
Предписали са ми и Дуспаталин 3X1т., на гладно и Ципрофлоксацин Актавис *от 2рия ден нататък, на 12 часа по 1 таблетка, в продължение на 5 дни след ядене.

Това е, сега пия тези лекарства. Сравнително по-добре съм, замаяна съм и ми се спи.

Надявам се да сте здрави и бързо да се оправяте.

Поздрави,

Мая

# 48
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравейте,

аз преживях предишната нощ ужасен кошмар - гадене, повръщане, температура, потене, болки в корема и разстройство.

Днес прочетох за вируса "Норуок" и симптомите съвпадат с моите.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-02-24&article=179645

Бях на лекар и ми предписаха - през първия ден да пия по лъжички, вода със сода и захар, чай от мента или шипка и оризова вода, по-малко, за да може обезводнения организъм да свикне с течности (max. литър и половина). През втория ден продължавам с течностоте, може да се яде малко кисело мляко, обикновени бисквити, ориз, нишесте и продължавате с чайовете и течностите.

Лекарствата са за ВЪЗРАСТНИ *за деца ще са различни количествата предполагам, трябва задължително консултация с лекар - Degan 3X1т., преди ядене - първи ден, това е срещу повръщането, след час може да се пие и другото лекарство, срещу разстройството - Имодиум 2X1т, през 12 часа. Ако нямате вече разстройство го спирате.
Предписали са ми и Дуспаталин 3X1т., на гладно и Ципрофлоксацин Актавис *от 2рия ден нататък, на 12 часа по 1 таблетка, в продължение на 5 дни след ядене.

Това е, сега пия тези лекарства. Сравнително по-добре съм, замаяна съм и ми се спи.

Надявам се да сте здрави и бързо да се оправяте.

Поздрави,

Мая


Мая,темата е от миналата година и вече не е актуална.Тоест болните дечица са се оправили отдавна.
Хвърляй едно око на датите,когато пишеш. Peace
Погледнах и статията за този "нов"вирус.Ако добре виждат очите ми статията е от 24 февруари 2007 год. GrinningТоест вируса съвсем не е толкова нов вече сега.

# 49
  • Мнения: X

Мая,темата е от миналата година и вече не е актуална.Тоест болните дечица са се оправили отдавна.
Хвърляй едно око на датите,когато пишеш. Peace
Погледнах и статията за този "нов"вирус.Ако добре виждат очите ми статията е от 24 февруари 2007 год. GrinningТоест вируса съвсем не е толкова нов вече сега.
Съвсем е актуален пак има такъв вирус Simple Smile, минава за 2-3 дни обаче, деган + нещо за разстройството сега не мога да се сетя за името и тайлол хот и минава, вече имахме двама болни в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт