86та немска = 86 Wunderkind-чета и още по-wunder-ските им майки

  • 14 329
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 605
Служат и zа иzолация  Peace

# 31
  • Германия
  • Мнения: 111
Ами, вие кога дойдохте? Имаш ли Freizügigkeitsbescheinigung ? Говориш за работа - разрешително от арбайтсамта? Без Ауслендерамта няма да стане. А там като идеш ще ти кажат , че си длъжна да посетиш интеграционен курс до 2 години от пристигането ти. Освен ако нямаш сертификат някакъв за умение на немски или пък/ както е съгласно закона / успееш да се разбереш с тях в нормален разговор.
Добре дошла в отбора на неориентираните!  Hug Ако и мъжът ти е немец, направо ще те поздравя с целувка.   Heart Eyes
 
Щорите са супер при буря. И като е студено и ветровито си ги пускам. А като е горещо пазят от слънце. Щорите няма да ги псуваш ,ей! Благинка са!
Иначе като почистих нашите, моя мъж каза:"Що не каза, че ги намираш мръсни, да купим нови, Те не се чистят."  Joy
Но то и килимът не се пере, а се купува нов на 10 години.



Риен,
От два месеца съм в Германия, мъжът ми е от по-дълго и той има разрешение за работа.
Доколкото знам нямам право да работя до 01.01.2009 ,та затова си говоря за работа. Неориентирана е меко казано, имам чувството че съм  в първи клас. #Crazy
За щорите виждам си ги харесвате. Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 3 880
За щорите виждам си ги харесвате. Laughing Laughing
А на теб що не ти харесват? Щото трябва да ги миеш ли? Laughing
Аз на моите им ударих един парцал, където можах, като се нанесохме и ей го 4 години не ми се вижда да имат нужда от миене, но ние живеем във феркеерсберуигте зона и нямаме много прахоляци, като се загледам по някои по главните улици- майко мила ooooh! не си личи какъв цвят са точно. Ти каква алтернатива предлагаш? Wink Ние в предишното жилище нямахме такава екстра, но поне нямахме комшии на нашата височина. Тъпото беше в спалнята, особено лятото, като ми пекнеше онова ти ми слънце в 5-6 часа направо подивявах. Сложихме вътрешна щора, но тя нито затъмняваше както трябва, нито ми беше красиво за окото (винаги се виждаше, колкото и да е прибрана) и пак си прахолясваше като за световно, но нея нямаше как да не я търкам периодично, защото ми беше вътре в стаята, а не навън Wink

Някоя от вас ползвала ли е слънцезащитен препарат за коса, да ми препоръча? След двете седмици в БГ косата ми имаше големи поражения и днес се наложи да отрежа внушително количество докато премахнем всички поразии, но скоро пак сме на море и започвам да се притеснявам, че пак ще се развали нещо косището ми, а вече просто няма на къде повече да я режа. Гледам тук разни из интернет, ама те хем скъпи, хем безизвестни за мен и се чудя кой е по-по-най...

# 33
  • Мнения: 7 605
Бибс, къде Ще ходите пак на море?  Flutter  Ина4е в ДМ мернах неЩо йофтинко  Thinking

# 34
  • Мнения: 3 880
Бибс, къде Ще ходите пак на море?  Flutter
Ами след много чудене, умуване, търсене и ядосване пак се решихме спонтанно за добрите стари Балеари, че поне си ги знаем що за стока са Wink Този път за последния непосетен - Ибица- и вече край с тази група, догодина, живот и здраве, някъде другаде Praynig, но по-с време ще избираме дестинацията, че така на бързо става сложно.
Искахме някъде по гръцките острови, но от едноседмично четене и търсене ми се зави свят и в крайна сметка не намерих оптималната комбинация между хотел, местонахождение и цена и накрая моят мъж като каза- ако до няколко дни не намеря нещо може и да не може да вземе отпуск така краткосрочно и аз набързо намерих решението Wink Обаче Ласт-минет-ангеботите тази година ме разочароваха, нямаше далаверка, както предишните години Sad
В интерес на истината намерих много примамливо предложение за Залцбургер Ланд  Simple Smile Хем изгодно, хем зеленко, хем спокойно, хем звездите си отговарят на бройката Twisted Evil и вече бях убедена, че ще ги навия, но те и двамата (особено дребната) като казаха- море та море, и аз се отказах да ги навивам... и сега ще ходя да си горя пак проскубаната перушина Laughing

# 35
  • Мнения: 3 521
Aloha,

Мамун, съболезнования - мисли, че сега човекът е на по-добро място.

Бибе, Soleil Voile Protector на Kerastase е Ролс Ройса на слънцезащитата за коса. За 1/4 от цената му обаче можеш да си вземеш една джиджавка без измиване на Gliss Kur - http://www.atoz.cz/soubory/produkty/henkel_gliss_kur_maxi.jpg тук най-лявото флаконче или директно цялата програма GLISS KUR Total Repair 19(Repairist) - http://www.freizeit-journal.at/milde-Dateien/blitz/blitz06_2/gliss.jpg
Весело изкарване и да пиеш едно на кафе дел мар Wink...

При нас вчера се изваляха небесата. Такава градушка би, че ми спука плота на балконската маса ooooh!. На всичкото отгоре любимият ми мъж искаше преди това да излизаме до супермаркета без колата, защото "може да ни подмине"(директен цитат). Добре, че аз съм мъдро слънце и го изнудих да се натоварим на буто, че направо се виждах с натрошна глава.

Симона търчейки из супермаркета се спъна и се прасна директно върху колелото на количката, сега е с 2 дълбоки рани на бузата + всички спектри на синьо-зелено-лилавото ooooh! . Стискайте палци да не се е разкрасила доживот. Ще лудна вече с това дивото.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 11:42 от surfline

# 36
  • Мнения: 434
Добрутро.
Муни,  Hug , съжалявам за лошата новина. Опитай се да не се натоварваш с нея.

Сърфи, не лудвай, има време, като ги отгледаме до пубери, пак ще си говорим Mr. Green. Не прочетох за шевове, а и тъканите на тази възраст се възстановяват много бързо, така че раните обикновено не оставят следи. Цункай пак джеремето от мен.

На който му се чете нещо хубаво за Дания, да отвори Електроннен вестник /линкът тук не излиза/, много мило написан материал, върна ми хубавите спомени.

На който му се слуша нещо от новия албум на U2, да кликне върху подписа ми. Боно се бил разпял един ден във вилата си и се чувало чак на плажа, откъдето го записали на мобилен телефон - хитро.

# 37
  • Мнения: 3 521
Няма шевове, едната рана е залепиха, но е мъничка. Все се заричам това магаре да го оборудвам с хокей-протектори.

Сега покрай лепенето се сетих за една моя бивша съученичка, която едно хлапе от градинката поряза с бръснарско ножче. Ей така си седяхме навън и покрай нас мина едно момче с колело и бръснач в ръката. Карайки поряза всяко дете, което беше близо до него и отпраши към техния блок. Приятелката ми беше с половин разпрана буза. Много дълбока рана и доста шевове. Тогава всички, които ги шиха бяха много горди. Чудя се какво им е било на майките им?! Не ми се ще да разбирам.

# 38
  • Мнения: 7 605
Добро утро  Sunglasses

Бибс, таzи година е някакъв ужас откъм Ласт Минът (откаzвам да пиШа Минет  Crossing Arms ). И 4асовете на полетите направо ме убиха. За Варна преz ноЩта, но и zа много други дестинации, било то Родос или Мальорка. При нас поради това пропаднаха немалко въzможни дестинации  Sad Сега иzлитаме в 6.40 и кацаме обратно в 23.30.....пак рано и късно, но не не4овеШки в 3.30  ooooh! С тия цени на кероzина не вярвам да има оправия, уви. Поzнавам сумати народ в туриzма и вси4ки твърдят, 4е модата ЛМ мина и 4е сега Фрюбухеррабатта е по иzгоден...склонна съм да йм вярвам  Thinking
Както и да е, весело иzкарване ви желая, а догодина zаЩо не на Форментера?  Grinning

МиШке, къде го zаписаха, в Еz ли? Знам къде му е вилата  Mr. Green Тя е толкова блиzо до плажа, 4е хи4 не се 4удя как са го 4ували  Wink

Сърфи, Ще й мине, скоро няма да има и спомен. Милена веднъж в супера неЩо блееШе на входа, където има теzи малки Шранкен (как се каzва то на БГ?) които се отварят и zатварят автомати4но.....в слу4ая се zатвориха то4но пред 4елото й, и както се досеЩаШ те са и то4но на таzи висо4ина  Whistling Рееееееев, огромна цицина, но скоро беШе zали4ено и zабравено  Wink

# 39
  • Мнения: 1
Може би заради това майки те се страхуват от въпросите на децата си, че няма да могат да им отговорят.
Не можах да го подмина това изречение.
  Майка та на Мая не се страхува, че няма да може да й отговори на въпросите. Как ти хрум на подоб но нещо?
Я мо'а съм проста и от село, ма га ме пита, ке и рекна как се дои крава Peace

 Joy


Момичета не съм имала предвид нещата, които вие сте разбрали. Написала мнение по темата, а не отговор на питане на някоя майка. Просто се опитах да подхвърля под тема на основната тема. Видях картинката на заглавието и написах нещата, които са ми дошли като идеи. В никакъв случай не обвинявам никой, за това че не знае нещо или , че не може да отговаря на въпроси на децата си. най-простичко казано, съм за това децата да се учат сами да търсят отговорите на въпросите си и интернет ми се вижда добро решение. Това. че не винаги се намира отговора на въпроса не значи , че го няма. Много неща не се публикуват на български, така че се налага и четене на друг език. На мен лично до сега не ми се е случвало да не намеря нещо в нета.
Още един път се извинявам за недоразумението и най-вече на майките,които са се почуствали засегнати.

# 40
  • Мнения: 434
Драскотините и цицините са почетните медали - веднъж за децата, че растат нормално, втори път за родителите, че не хвърлят топа всеки път като видят кръв и меса. И на мен ми капе кръв от сърцето всеки път като превръзвам и дезинфекцирам, но пък си спомням, че като дете бях много горда с гипса на крака си и даже поведох целия клас на бягство от часовете. Моят мъж е бил хвърлян многократно от коня си - на едно състезание Паша даже го е стоварил върху масата с бирата - и ей го планина мъж, вярно малко bescheuert е останал, но му отива.

Татянка, точно в Ез са го спипали, ако чуеш записите, ще си припомниш много точно картинката.

# 41
  • Мнения: 3 521
Dima, споко, бе. Мамунка, Лиска, Ми6ка, а в последно време и Риен развяват речниците под носа на всеки новодошъл, но са безопасни пичове.
Пиши на воля, не ги мисли засегнатите, но ръчкай по една "Проверка правопис" преди да публикуваш Wink .

Татянка, тъкмо ти ми трябваш - дай идея за някой охраняем паркинг около Франкфурт, който да прави трансфер от/до летището и да не смъква по 10 кожи. Почерпката с бира е ясна.

Някой ще ходили в петък към  концерта на R.E.M във Вюрцбург?

Я да го чуя Боно на плажа и ще коментирам.

# 42
  • Мнения: 7 605
Татянка, тъкмо ти ми трябваш - дай идея за някой охраняем паркинг около Франкфурт, който да прави трансфер от/до летището и да не смъква по 10 кожи. Почерпката с бира е ясна.

Само паркинг или с хотел? ЗаЩото има Парк, Слийп енд Флай, полzваШ ноЩувка и паркинга на хотела zа 1 или 2 седмици и имат трансфер, и то zа 100, 120 ?. И ние искахме така но Шатълите са от 5.30 или 6 и до полуноЩ и не ни устройва  Sad Но по принцип сме фенове.

Ако ви трябва само паркинг, ето http://www.parkport.de/  охраняем и 24 4аса Шатъл.

Раzправях ли ви, 4е преz м. май паркирахме на летиЩето, хем скъпо, хем беz охрана, и се опитаха да ни отворят колата  Twisted Evil

# 43
  • Мнения: 3 521
Не, само паркинг. Излитаме в 18.30 и кацаме обратно в 17.30. Благодаря.  bouquet

# 44
  • Мнения: 7 605
Ами zна4и тоzи ви устройва идеално  Wink Къде пак Ша ходите?  Wink И кога?

Общи условия

Активация на акаунт